Istraga protiv Apple-a i Google-a

Istraga protiv Apple-a i Google-a

offline
  • Milan
  • Pridružio: 17 Dec 2007
  • Poruke: 14828
  • Gde živiš: Niš




Američka agencija (The U.S. Federal Trade Commission) koja je odgovorna za ravnopravnost konkurencije pokrenula je istragu protiv Apple-a i Google-a jer smatraju da ova dva giganta jedu konkurenciju svojom saradnjom.Istraga treba da obuhvati izuzetno širok spektar.Kao primer uzimamo Android naspram iPhone-a jer u njega nisu ugradili multitouch verovatno po zahtevu Apple-a,pa Chrome čija se finalna verzija nije ni pojavila za Mac OS x,Picasa i još mnogo Google-ovih besplatnih servisa koje od Apple-a kao MobileMe mogu da se kupe.Mogu da traže i objašnjenje i za konvertovanje video klipova na Youtube-u,H.264 koje se desilo na zahtev Apple-a koji je takođe bio jedan jako čudan potez.


Izvor: [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1622 korisnika na forumu :: 19 registrovanih, 1 sakriven i 1602 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 015, 04bokibole, 4thFlavian, A.R.Chafee.Jr., Baždaranac, Bobrock1, bojanstros9, drimer, Džekson, Jovan.D, kozhedub, markolopin, mnn2, momcilob55, Paklenica, Pekman, Sase, Solunac na steroidima, sova72