Manga izložba

Manga izložba

offline
  • -
  • Sanjar
  • Pridružio: 09 Jul 2010
  • Poruke: 2485
  • Gde živiš: u prostoru između dva tona u dobrom riff-u

Ova tema je posvećena svim skicama i crtežima na kojima se koristila tehnika crtanja mange (japanskih crtanih filmova).

Sigurna sam da nisam jedina 'mangašica' Mr. Green na ovom forumu Mr. Green

Podelite svoje crteže i skice da napravimo malu manga-izložbu Smile










Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 11 Jan 2012
  • Poruke: 1153

Mnogo mi se svidjaju ovi crtezi. Ne znam kako da objavim moje posto sam ih radila na papiru,a kad fotografisem ne valja. Sad



offline
  • -
  • Sanjar
  • Pridružio: 09 Jul 2010
  • Poruke: 2485
  • Gde živiš: u prostoru između dva tona u dobrom riff-u

Pa zar ne može neko da ti ih skenira?

offline
  • dekao  Male
  • Moderator foruma
  • Dejan Trajković
  • Realist painter
  • Pridružio: 06 Apr 2006
  • Poruke: 3645
  • Gde živiš: Somewhere in time

Za fotografisanje crteža i slika, udalji se malo od slike (da izbegneš deformaciju od sočiva) i zumiraj tako da stane ceo crtež na sliku. Izaberi najveću veličinu slike koju nudi aparat. Kad tako uslikaš, onda u GIMP-u ili photoshopu iseci sliku, smanji veličinu do prirodne, pojačaj kontrast i to bi već trebalo da bude dovoljno da izgleda kao uživo.

offline
  • Pridružio: 11 Jan 2012
  • Poruke: 1153

Ne znam kako to ide sa skeniranjem,a kad fotografisem primenjujuci gore navedene savete bude solidno dobro. Ipak,jos malo cu da poradim na crtezima posto u poredjenju Melody-nim nemaju sanse. Na kraju,ja se samo bavim trecerazrednim portretima. Kad malo bolje razmislim-ne bih da se blamiram...

offline
  • -
  • Sanjar
  • Pridružio: 09 Jul 2010
  • Poruke: 2485
  • Gde živiš: u prostoru između dva tona u dobrom riff-u

Ne, ne, ne, ma neeeee, ne pričaj tako nikada i nikako! Nikada ne degradiraj svoj rad ma kakav da je! Very Happy
Daj da vidimo šta znaš! Very Happy

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 943 korisnika na forumu :: 68 registrovanih, 10 sakrivenih i 865 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 04bokibole, 357magnum, A.R.Chafee.Jr., acatomic, airsuba, ArmFPGA, Belisarius, Bo96, Bojan198527, bojcistv, Brankojle, Bubimir, C-Gun, Chainsaw, cifra, cvrle312, darionis, DeerHunter, DonRumataEstorski, Dorcolac, efektiva, Electron, gajasvi, Georgius, goran.vvv, gregorxix, HogarStrashni, Igritelj, Jeremija98, kikisp, Lance Guest, lord sir giga, mainstream, Marko Marković, mat, mercedesamg, Milometer, Milos ZA, MiroslavD, Mićko, mm1811, Mzee, neko_drugi, nikolapetkovic, nixos, oldtimer, ozzy, Parker, Piani Jazzer, Primus17, repac, Semberija, ss10, t.e.m.p.l.a.r., Tas011, Tihi86, Tila Painen, Trpe Grozni, TRZH92, ujke, vaso1, Vlada78, vrgudinac, xAlex2, Zimbabwe, Zmajac, Zoran1959, Zrcalo