Usb Linux

1

Usb Linux

offline
  • Pridružio: 21 Jun 2006
  • Poruke: 189

Koji je najstabilniji linux predvidjen za usb fles, vasa preporuka?



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 26 Jul 2004
  • Poruke: 1472
  • Gde živiš: Vojvodina,Zrenjanin

Ja sam podizao Slax sa USB.
Odlično radi, kad god zatreba da se nešto sredi na windowsu.



offline
  • Rogi  Male
  • Mod u pemziji
  • Najbolji košarkaš koji
  • je ikada igrao ovu igru
  • Pridružio: 31 Avg 2005
  • Poruke: 11687

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 03 Avg 2003
  • Poruke: 398
  • Gde živiš: Deutschland

Rogi jer ti koristis Puppy Linux

offline
  • Rogi  Male
  • Mod u pemziji
  • Najbolji košarkaš koji
  • je ikada igrao ovu igru
  • Pridružio: 31 Avg 2005
  • Poruke: 11687

zorantasevski ::Rogi jer ti koristis Puppy Linux

Ne, koristim Linux Mint i Ubuntu.

offline
  • Pridružio: 03 Avg 2003
  • Poruke: 398
  • Gde živiš: Deutschland

Jer moze neko objasnjenje kako da podignem Slax od usb neko uputstvo i kako se isti instalira na kompjuteru ..skinuo sam ga ima boot i slax folderi ali ja nikad nisam radio sa Linux znaci totalni pocetnik sam

offline
  • Rogi  Male
  • Mod u pemziji
  • Najbolji košarkaš koji
  • je ikada igrao ovu igru
  • Pridružio: 31 Avg 2005
  • Poruke: 11687

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 30 Dec 2007
  • Poruke: 4759
  • Gde živiš: Niš

1.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
raspakuješ /boot i /slax na usb flešku u osnovni katalog
uđeš u windowsu u comandni prompt kao administrator
pređeš na /boot/ direktorijum

cd E:\boot\
bootinst.bat


2. laksi ? [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
pa onda se klikće,izabereš postojeću slaxovu iso sliku (diskimage na ... )
ali nije isti meni kao sa postupkom 1. Wink

offline
  • Uroš Ilić
  • dr stom.
  • Pridružio: 08 Jul 2006
  • Poruke: 2182
  • Gde živiš: Beograd

Evo ovde imaš još neku korisnu informaciju
Slax - vodič za preživljavanje

offline
  • Pridružio: 30 Dec 2007
  • Poruke: 4759
  • Gde živiš: Niš

e da ima dosta toga Wink

zaboravio sam da napomenem ,u BIOS - u mora
da se postavi usb device kao usb boot
(razlikuje se od biosa do biosa)

ako ipak nema te opcije (veoma veom stariji komp) za slax
se koristi slax-boot-usb-from-cd live cd mali 9 MB
slax 6.1.1
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
ovde su za druge [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

može i sa PloP boot flopijem ili cd-om da se podigne direktno sa usb -a
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Ziveli

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 3330 korisnika na forumu :: 59 registrovanih, 6 sakrivenih i 3265 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: advokat84, bigbear, bojcistv, boxbole, Bubimir, celt, cyprus, dankisha, Dekanovic, dendrit86, desmeki, Djokislav, djonsule, Duce, Džekson, france93, gajasvi, jalos, JOntra, K-1A, KizJ, Lux11, MadMike, milenko crazy north, Milometer, Misterrno, mkukoleca, MountAndBlade, neko_drugi, nisamBot, Nole, OKT, Orc, Oscar, peradetlić, Plavi1, Radoslava, raketaš, raptorsi, raso76, S2M, Srdjan46, superwhy, synergia, tm, tomo2, Topaz9, tritonus, Tvrtko I, Vatreni Zmaj, VekiJ, Vlada78, vojnik švejk, Vrač, wulfy, XBMC, zaoka, Zmajac, zziko