rpm problem

rpm problem

offline
  • Pridružio: 01 Feb 2007
  • Poruke: 26

kliknem dvaput na rpm i nista. nece da pokrene. koristim SuSE 10.2 KDE okruzenje. Dok sam koristio GNOME radilo...



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 20 Feb 2005
  • Poruke: 4505
  • Gde živiš: planeta Zemlja

Da li si probao u konzoli da to pokrenes? Na googletu pise da se pokrece na sledeci nacin:
rpm -Uvh ime-paketa



offline
  • Pridružio: 01 Feb 2007
  • Poruke: 26

uspeo sam...
kliknuo sam desnim klikom na rpm i onda ima open with i u njemu dva instalera sa gotovo istim ikonicama i imenima. kad odaberem drugi radi
cudo

offline
  • gamzzy 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 24 Apr 2003
  • Poruke: 10725
  • Gde živiš: Novi Sad

leba ti, koristi konzolu... šta bi ti ako ostaneš bez grafičkog okruženja? reinstalirao bi sistem? Laughing

offline
  • meka  Male
  • Počasni građanin
  • Pridružio: 06 Avg 2003
  • Poruke: 811
  • Gde živiš: Novi Sad / Vojvodina

Eh kad se setim tvojih izjava kad sam ti postavljao to pitanje ... Ali da ne idem u offtopic. Ako radi, samo furnjaj. Vremenom ćeš naučiti i konzolu, siguran sam (svi smo tako krenuli).

offline
  • gamzzy 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 24 Apr 2003
  • Poruke: 10725
  • Gde živiš: Novi Sad

Te izjave su me i naterale da je koristim Wink

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1435 korisnika na forumu :: 100 registrovanih, 6 sakrivenih i 1329 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., Ailton, alberto, ArchaBasha, Ares12356, awathorn, baltazar01, Bane san, bestguarder, blatruc82, bojank, brufen, Chainsaw, cifra, Cigi, cuvarkuca, damir55555, dejan1972, deks, Dogma21, Dolinc, Dorijan Grej, Draganeli, DragoslavS, dskrlec33, dushan, Electron, Ezbuck, Feller, galijot, Glavonja049, Goran 0000, Gorilo_1991, goxin, jalos, Jose, Kobrim, Kriglord, Krusarac, Lošmi, luka35, M74AB3, Mae, Marko Marković, Marko88, Mcdado, mercedesamg, Miki281, milenko crazy north, Miler88, miljannis, milos97, mir juzni, mirkoro, mm1811, mnn2, mocnijogurt, nenomir, Nepopravljivi, nesa1962, nixos, Nmr, OgnjenMitric, OKT, oldtimer, Orc, Pekman, peradetlić, Permaldar, Piani Jazzer, picknick, predragc, proljece, Pururin, Robin, sasa87, shiro, skok, skvara, SlaKoj, Snorks, sokojet, sspp, stagezin, StalniPromatrač, stegonosa, taomaster, TRZH92, vathra, vidra boy, Vlada1389, voja64, Walter Kurtz, YU-UKI, zaoka, zeka013, Zoca, zokilivac, zokizemun, Zrcalo