2 kompa (ili vise) i kablovski net!?

2 kompa (ili vise) i kablovski net!?

offline
  • Pridružio: 14 Okt 2007
  • Poruke: 316

Odmah da kazem da sam procitao sta pise ovde i nisam nasao resenje za moj problem...

Znaci 2 kompa i kablovski net (SBB)!!

POD 1.

Procitao sam "Kako sherovati Internet konekciju-ICS".. ali odmah imam pitanje.. meni nema opcija u LAN pa ADVANCED za ICS!??????

[img]http://img520.imageshack.us/my.php?image=umrezavanjebm0.jpg[/img]

POD 2.

Recimo kada se pod 1 resi..

Imam 2 kompa, kab modem i switch i 2-3 utp strejt kabla..

Posto na HOST kompu (koji planiram da bude) nemam 2 konekcije za LAN, modem sam povezao preko USB.. ali nece da radi!??

Ako neko zna da mi kaze kako da resim ova 2 problema.. ja mislim da cu ostalo lako resiti...

HVALA



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 04 Sep 2003
  • Poruke: 24135
  • Gde živiš: Wien

Ruter ti je jednostavnije resenje. Modem preko LAN kabla u ruter, pa iz rutera razvezi gde zelis.
Za prikljucivanje preko USB ti trebaju drajveri.



offline
  • Pridružio: 14 Okt 2007
  • Poruke: 316

Hvala...

Imam u planu da skoro uzmem Wireless router.. i znam da mi on resava problem.

Nego sam milsio kao prelazno resenje u medjuvremenu..!?

A ti drajveri!? Jel ih je moguce negde naci!?

offline
  • Pridružio: 04 Sep 2003
  • Poruke: 24135
  • Gde živiš: Wien

Ako si modem dobio od ISPa, onda bi trebalo da je uz njega isao i prateci CD.

offline
  • Pridružio: 14 Okt 2007
  • Poruke: 316

Delimicno resen proble....

Pod 1.

Uspeo sam da na sajtu

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

skinem i uploadijem driver, tako da mi je modem povezan sa kompom preko USB kabla!

Net radi na tom, host kompu!!

Pod 2.

Povezao sam 2 kompa preko switch-a i u jednom trenutu je i 2 komp imao net..

Medjutim, posle 2 komp nema konekciju na internet!!

Sto mi je najcudnije i kada stavim da se Automatski generise IP i kada ja sam Manuleno podesim IP opet nema neta!!??

E da.. u drugom slucaju, kada sam generisem IP i na jednom i na drugom kompu, oni se "vide" preko mreze i radi share itd itd... ali ne radi net!?? zasto!??

offline
  • Pridružio: 30 Dec 2007
  • Poruke: 4759
  • Gde živiš: Niš

e ,gledaj switch i ruter su dva različita tipa uređaja Wink
odnosno za sbb tip konekcije mora ruter (a ne može nikako preko switcha
da se ovo odradi,to je tužna realnost situacije Sad )

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1944 korisnika na forumu :: 97 registrovanih, 7 sakrivenih i 1840 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 015, 6.5lapua, A.R.Chafee.Jr., amonsrb, bavar357, Bgorando, Bobrock1, Borski1977, boskelazo, coaa, crazydkure, Darth Malak, dejan1972, dendrit86, Dixtrix, Djokkinen, djonsule, Djota1, djuradj, dok80, doktor097, dolinalima, DonRumataEstorski, Dorcolac, DragoslavS, dushan, Džekson, feanor, GaleDJ, Glavonja049, goran.vvv, GveX, Helket, Igritelj, Jeremiah, Jeremija98, kalens021, kaput21, Kobrim, kuntakinte, kybonacci, lcc, Lep1na, ljubo70, LostInSpaceandTime, M74AB3, markolopin, mat, Mihailo Gazdić, miki kv, Milan A. Nikolic, milanpb, miodrag, mir, Moldovan, Mrav Obrad, Nele79, nelezele, Nikoletina Bursac, Novakomp, OgnjenMitric, Oscar, Parker, Petar25, ping15, pisac12, porticco, Qvazimodo, Ray1973, read-only, repac, sap, sarma, sasa87, shiro, skvara, Spinosa, StankoVrankovic, Stevan Visoki, stevo svinja, tanakadzo, taomaster, Tila Painen, tomo2, Tribal, vathra, veljko82, Yekaterinburg, yrraf, YugoSlav, Zastava, zeka013, Zoran1959, Zrcalo, zvomar, 79693, 800077