• Tice
  • Ugledni građanin
  • Pridružio: 04 Apr 2006
  • Poruke: 306

Fracuzi moraju da dobiju ovo finale, da operu bruku sa proslog SP. Videcemo sta i koliko mogu. Sinoc su odigrali pametno, iskreno, tako sam i ocekivao.

• Pridružio: 18 Jun 2006
  • Poruke: 1514
  • Gde živiš: Singidunum

>>Tice
Mislim da nece imati taj pritisak,ipak nisu nista priblizno ovome ocekivali od njih...u Francuskoj ih prozivaju kao "starce" vec duze vreme...i sami su se iznenadili sad Very Happy
A ako pobede postace najstarija reprezentacija koja je ikad osvojila Mondijal... Mr. Green
(bez starca nema udarca jel'te...) Very Happy

• Pridružio: 16 Jun 2005
  • Poruke: 2392
  • Gde živiš: Beograd

Švajnštajger doneo Nemcima bronzu

AP

Fudbalska reprezentacija Nemačke osvojila je treće mesto na osamnaestom Svetskom prvenstvu.

Domaćini su u Štutgartu ubedljivo pobedili Portugal rezultatom 3:1, a junak pobede bio je fudbaler Bajerna Bastijan Švajnštajger, direktno odgovoran za sva tri gola svog tima. Jedini gol za iberijsku selekciju postigao je Nuno Gomeš u 87. minutu.

Portugal tako nije izjednačio najbolji rezultat u istoriji – treće mesto sa Svetskog prvenstva u Engleskoj 1966. godine.
Nemci su treći put u istoriji završili na poziciji tri, uz tri prva, četiri druga i jedno četvrto mesto.

Sjajan nastup na šampionatu sveta Klinsmanov „dečki vrtić“ okončao je na najlepši moguć način.

Posle pomalo stegnutog prvog poluvremena, u kojem je bilo prilika, ali ne i golova, sjajni Švajnštajger potopio je Portugalce posle tri udarca sa distance.

Nemci su u meč ušli bez Balaka, Mertezakera i Fridriha, pa su priliku dobili 19-godišnji Jansen, veteran Novotni i Sebastijan Kel, koji je u prošlom meču igrao umesto Fringsa, a sada je menjao Balaka.

Upravo je Kel bio u centru pažnje u petom minutu, kada je njegov udarac pogodio u ruku Nuna Valentea, koji sreće loptu u korner. Japanski sudija Toru Kamuikava umesto u belu tačku pokazao je ka uglu, a Nemci završavaju treći uzastopni Mundijal bez ijednog penala (19 utakmica)!

Ubrzo zatim Japanac je ponovo oštetio Nemce – Klose prolazi pored Rikarda Košte, ovaj ga povlači oberučke sa leđa, ali dobija samo žuti karton, iako je bio poslednji igrač. Iz slobodnog udarca sa 18 metara Podolski ovdlično šutira, Rikardo sjajno brani.

Portugal je pre toga imao sjajnu priliku, kada je Simao poslužio Paukletu, a napadač PSŽ-a pogađa Olivera Kana u situaciji 1 na 1 (slika 2).

Simao je na terenu bio umesto Luiša Figa, koji je ostavljen na klupi, a Portugalci su bili i bez povređenog Migela, koga je menjao pomenuti Košta.

Drugo poluvreme donelo je više uzbuđenja i sva četiri gola večeri. Počelo je dobrim prodorom Kela i Jansena, ali je odbrana Portugalaca intervenisala, a malo zatim Ronaldo dodaje Pauleti, koji se oslobađa odbrane, ali gubi korak i samo dodaje loptu Kanu.

Tada je na scenu stupio Bastijan Švajnštajger. Čovek koji je očajno odigrao poslednjih sat vremena meča sa Italijom u polufinalu imao je svoje veče u Štutgartu. On je u 56. minutu pokupio loptu na levoj strani, krenuo ka sredini i sa 20 metara opalio po lopti. Rikardo je potvrdio da mu penali mnogo bolje idu nego šutevi sa distance, a lopta mu je prošla bukvalno kroz ruke.

Samo pet minuta kasnije slobodan udarac polulevo, Švajnštajger šutira izuzetno jako i ne naročito precizno, ali Armando Petit (koji je na poluvremenu zamenio Koštinju) skreće loptu u svoju mrežu (slika 3). Delirijum na Gotlib Dajmleru potvrđuje da je pobednik odlučen.

U sledećih desetak minuta Klinsman iz igre povlači tandem Podolski – Klose, umesto kojih ulaze Oliver Nuvil i Majk Hanke. U portugalskom timu Nuno Gomeš menja Nuan Valentea, a Figo konačno dobija priliku umesto iscrpljenog Paulete.

Koliko god da je promena izvršeno, junak je ostao isti – 78. minut, Švajnštajger prodire, šutira sa 25 metara u dalji ugao – 3:0. Proslava na tribina već je počela, a tada se konačno bude Portugalci.

U poslednjih deset minuta Oli Kan je imao nekoliko sjajnih intervencija, uključujući i jednu u padu posle slobodnog udarca koji je izveo Ronaldo. Skolarijeve izmene konačno su se isplatile u 87. minutu – Figo prodire po desnoj strani i šalje apsolutno idealan centaršut, Nuno Gomeš pogađa mrežu rivala za konačnih 1:3. Portugal je tako postigao gol posle neverovatnih 365 minuta igre!

Na kraju meča priređena je svečanost na kojoj su Nemci dobili medalje za treće mesto. Po svemu sudeći od reprezentativnog fudbala oprostili su se velikani Luiš Figo, Oliver Kan i Jens Leman.

Svetsko prvenstvo broj 18 završava se u nedelju, kada se od 20 časova na Olimpijskom stadionu u Berlinu sastaju Italija i Francuska.

izvor:

Dobro jos sutra Francuska da pobedi... Razz

• Pridružio: 05 Sep 2005
  • Poruke: 182
  • Gde živiš: Vojvodina Sombor

I Oliver Kan je bio odlican, lepo se oprostio od dresa reprezentacije,svaka mu cast na odbranama!

Dopuna: 09 Jul 2006 1:07

Ako Italijanima sutra ponovo ne poklone penale, Francuska je sigurno prvak!

Kad pre objavise ceo izvestaj sa tekme...
Odlicna je bila utakmica, sad mi je jos zalije sto Nemci nisu u finalu da igraju sa Francuzima...plasim se da ce utakmica za 3. mesto biti za klasu bolja od finala...bar necemo dugo cekati da se uverimo. Very Happy

Francuzi su zasluzili da budu prvaci.
Onako nadigrati Brazil stvarno nije još viđeno.

Italijani su tvrd orah koji se da slomiti.

• Pridružio: 18 Dec 2003
  • Poruke: 7953
  • Gde živiš: Graceland

srxon ::

Ma ajde, biklo ko iz final foura bi ih dobio, ukljucujuci jos par timova...
Oni su toliko nadmeni da su milsili da je dovoljno da se pojave na terenu i da pobede...
Malo ozbiljnija reprezentacija ih je sacekala i kraj.

Pa Brazil nije sutnuo u okvir gola kako treba.

A to Leggy stvarno nisam vidio.

Autralija, Japan i Hrvatska su jako ozbiljne ekipe.

• Pridružio: 24 Apr 2005
  • Poruke: 2530
  • Gde živiš: Obrenovac

Svinjojebac ih rasturio Smile

srxon ::

Nisi video? Mnogo si pristrasan Wink

Citat:Autralija, Japan i Hrvatska su jako ozbiljne ekipe.

Pa one jesu jake ekipe, ali ih ne bih bas nazvao ozbiljne, pogotovu ne Japan. Australija je dobro igrala, ali ne bas dovoljno, a Hrvatska ima jak tim, ali lose igra... Nije to to...

Ukupno su 1020 korisnika na forumu :: 25 registrovanih, 4 sakrivenih i 991 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Korisnici trenutno na forumu: bokisha253, Boris BM, BORUTUS, comi_pfc, draganca, FileFinder, GandorCC, Georgius, helen1, hyla, jaeger, Još malo pa deda, Kubovac, ladro, Mi lao shu, mik7, Milometer, Mixelotti, nenad81, nesa1962, raptorsi, skvara, Srle993, suton, vukovi