Svetsko prvenstvo SAD/Meksiko/Kanada 2026.

1

Svetsko prvenstvo SAD/Meksiko/Kanada 2026.

offline
  • vampire and philosopher, problem owner©smt, racist/fascist hunter on duty©t
  • Pridružio: 13 Dec 2013
  • Poruke: 9098
  • Gde živiš: Esgaroth

Za nešto više od mesec dana, 11. juna, utakmicom grupe A Meksiko - Južna Afrika počeće 23. Svetsko prvenstvo u fudbalu.

Po prvi put šampionat će biti održan u tri zemlje i po prvi put na njemu će učestvovati 48 reprezentacija podeljenih u 12 grupa po četiri tima.



Kako možete videti, među 48 reprezentacija nema Srbije koja je još jednom propustila priliku da se plasira u završnicu nekog velikog takmičenja. Čast ovih prostora osim već uobičajeno Hrvatske, braniće i reprezentacija Bosne i Hercegovine koja je načinila senzaciju i u doigravanju eliminisala četvorostrukog prvaka sveta Italiju, a koja će propustiti treći uzastopni šampionat.

Kao i prethodno, ni ovo prvenstvo neće proći bez kontroverzi. Američki predsednik Donald Tramp predložio je preko specijalnog izaslanika da zbog političke situacije i krize u Iranu i na Bliskom istoku, reprezentacija Irana bude isključena sa prvenstva i da je specijalnom pozivnicom zameni upravo Italija, ali su italijanski ministar sporta i predsednik nacionalnog olimpijskog komiteta tu ideju odbacili kao neprikladnu, dok je ministar finansija Italije predlog čak nazvao sramnim, uz zajedničku ocenu da se plasman na svetsko prvenstvo zaslužuje isključivo na terenu.

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

No, da se i mi vratimo terenu... po dve najbolje ekipe iz svake grupe, kao i osam najboljih od 12 trećeplasiranih timova plasiraće se u šesnaestinu finala. Na osnovu sastava grupa reklo bi se da favoriti neće imati problema da se plasiraju u eliminacionu fazu... nadam se da grešim...

Titulu sa prethodnog prvenstva održanog 2022. u Kataru brani Argentina, a novog (ili možda starog) šampiona dobićemo nakon finala koje je planirano za 19. jul u Ist Raterfordu, Nju Džersi.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Sad radim sve ono što pre nisam stizao.
  • Pridružio: 17 Maj 2006
  • Poruke: 18910
  • Gde živiš: I ja se pitam...

U međuvremenu je DT dobrodušno rekao da ne bi smetalo da Iran igra na svetskom prvenstvu...



offline
  • vampire and philosopher, problem owner©smt, racist/fascist hunter on duty©t
  • Pridružio: 13 Dec 2013
  • Poruke: 9098
  • Gde živiš: Esgaroth

Citat:Američke vlasti ne žele da iranska reprezentacija boravi na teritoriji Sjedinjenih Američkih Država (SAD) van termina utakmica, te će zbog toga ovaj tim biti smešten u Tihuanu u Meksiku...

Iran će i dalje utakmice grupne faze igrati u SAD, ali će baza reprezentacije biti u Tihuani, gradu na granici sa SAD, južno od San Dijega. Promenu je prethodno najavio Fudbalski savez Irana, a potom je zvanično potvrdila i FIFA...
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 11 Okt 2009
  • Poruke: 58

Juzna Koreja postala je standardno dobra, a Saudijska Arabija postaje standardno dobrom. Maroko kao da trazi neku svoju eksploziju na velikom takmicenju.
Vremenske zone u kojima se igraju utakmice kao da kvare citav dozivljaj.
Kurasao i Cape Verde iliti Zelenortska ostrva potvrdjuju se kao ozbiljne drzave.

offline
  • Sad radim sve ono što pre nisam stizao.
  • Pridružio: 17 Maj 2006
  • Poruke: 18910
  • Gde živiš: I ja se pitam...

Šta je to Kursao? Je li i njih Miljanić učio da igraju fudbal? Mr. Green

PS
Lep je onaj vic na društvenim mrežama: naš državni vrh čestitao reprezentaciji što do sada nije primila nijedan gol na ovom sv. prvenstvu...

offline
  • Pridružio: 29 Avg 2009
  • Poruke: 95
  • Gde živiš: Zemlja čuda

"Svi danas igraju fudbal"
Hoy todo el mundo juega al fútbol.
Wink

offline
  • Sad radim sve ono što pre nisam stizao.
  • Pridružio: 17 Maj 2006
  • Poruke: 18910
  • Gde živiš: I ja se pitam...

Ipak je ovo gladijatorstvo s isključivom namerom da se uzme što više para. Poslednji put su učestvovale 32 reprezenacije, a sada 48! Mogu da proglase Open format i to bi bilo to...

offline
  • Pridružio: 11 Okt 2009
  • Poruke: 58

Odavno je gladijatorstvo doduse uz ekskluzivan status za gladijatore.
Dobra Francuska u sudaru sa Senegalom. Nekako bi mogli opet da se popnu na vrh. Vrh vrhova.

offline
  • vampire and philosopher, problem owner©smt, racist/fascist hunter on duty©t
  • Pridružio: 13 Dec 2013
  • Poruke: 9098
  • Gde živiš: Esgaroth

Prvo kolo je završeno.

Uvek je interesantno videti autsajdere kako namuče favorite, pa su Zelenortska ostrva i Kongo otkinuli već viđene bodove Španiji i Portugaliji. Francuzi i Englezi deluju vrlo ozbiljno, ne računajući traljavo prvo poluvreme Galskih petlova protiv Senegala, takođe i Nemci, ali koji u svojoj grupi osim možda Obale slonovače teško da imaju rivala koji bi im bar donekle parirao.

Najjači utisak ostavio je Argentinac Lionel Mesi koji je sa tri postignuta gola protiv Alžira dostigao na večnoj listi najboljih strelaca Mundijala svih vremena Nemca Miroslava Klosea. Obojica sada na svom kontu imaju po 16 golova, s tim da je Mesi to učinio na 27 utakmica na pet šampionata, dok je Kloseov golgeterski prosek ipak još uvek bolji sa 24 utakmice na četiri mundijala. Ipak, obojica su u tom elementu i dalje iza legendarnog Francuza Žista Fontena koji je svojih 13 pogodaka postigao na jedinom šampionatu na koejm je igrao 1958. na šest mečeva.

Mesi je, sa druge strane, u prvom kolu Svetskog kupa 2026. što svojom, što krivicom sudija na terenu i u VAR sobi ostavio i negativan utisak. Naime, pri rezultatu 1:0 za Argentinu protiv Alžira, načinio je neoprezan i oštar prekršaj nad protivničlkim igračem za koji nije opomenut ni žutim kartonom, VAR nije reagovao, a utisak je da sudije ne bi bile tako bolećive da je situacija bila obrnuta. Procenite sami:



Kako god bilo, omaleni Gaučo dobio je priliku da svoj niz nastavi i protiv narednih rivala.

offline
  • _Sale  Male
  • Prijatelj foruma
  • Pridružio: 30 Jul 2010
  • Poruke: 13451
  • Gde živiš: Z-moon

Ovo sa izvođenjem penala je debilizam.
Golman mora da miruje, a izvođač sme da stane, da izvodi piruete, i šta sve ne.
Moraju jasna pravila i za izvođača i za golmana, ili obojici ili nikom.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1290 korisnika na forumu :: 60 registrovanih, 3 sakrivenih i 1227 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A3C, airliners, AleksSE, alex71, AMX72, Andrija357, Andy, Avalon015, blatruc82, boromir, Chainsaw, Comyymoc, Crazzer, darkojovxp, Darth Malak, deLacy, Despot Đurađ, Dixtrix, Dovla 1980, Draganeli, dule10savic, Džekson, france93, goxin, Hans Gajger, howyesno, hyla, InzenjerBL, Jester, JOntra, Klonfer83, Koplje, Krin, Kruger, lafa008, Linda, Manjane, milenko crazy north, Milometer, Mićko, mm1811, moldway, nebkv, nelezele, Novakomp, oblivion, OgnjenMitric, Paklenica, Panter, pein, Pekman, PitterBg, RD84, TheDictator, Tvrtko I, vathra, Velizar, VJ, Wehicle, ZetaMan