Stiven Elop bi, kao Microsoftov CEO, mogao da proda Xbox i ukine Bing pretraživač

Stiven Elop bi, kao Microsoftov CEO, mogao da proda Xbox i ukine Bing pretraživač

offline
  • Rogi  Male
  • Mod u pemziji
  • Najbolji košarkaš koji
  • je ikada igrao ovu igru
  • Pridružio: 31 Avg 2005
  • Poruke: 11687

Bloomberg je razgovarao sa tri anonimana izvora, koji tvrde da imaju saznanja u vezi sa aktuelnim stavovima Stivena Elopa kada je Microsoftovo poslovanje u pitanju. Ovi izvori navode da je Elop spreman da preduzme neke radikalne korake ukoliko postane novi Microsoftov CEO. Prvo, bivši Nokia CEO bi se mogao zameriti kako investitorima, tako i fanovima, ukoliko su tvrdnje neimenovanih izvora istinite. Naime, Elop bi mogao prodati izuzetno profitabilno Xbox odeljenje, ukoliko proceni da ono nije od kritičnog značaja za kompanijinu ukupnu strategiju. Umesto toga, Elop bi se fokusirao na proizvode i usluge bazirane na Office aplikacijama. Nešto manje skandalozna odluka, koju bi Elop mogao doneti, jeste ukidanje Bing pretraživača.



Izvor i nastavak: [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 26 Avg 2010
  • Poruke: 10622
  • Gde živiš: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building

Nakon što to uradi, može i da ukine samu kompaniju kako je krenuo.



offline
  • Pridružio: 04 Sep 2003
  • Poruke: 24135
  • Gde živiš: Wien

U tome barem ima iskustva, to je neosporno Smile

offline
  • Zanimam se ;)
  • Pridružio: 30 Jul 2005
  • Poruke: 689
  • Gde živiš: Teslić

Koliko vidim trenutno je kriza vizionara i pravih lidera u M$-u, ovo đto bi Elop radio je ništa drugo do prosipanja iz praznog u šuplje.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1060 korisnika na forumu :: 19 registrovanih, 4 sakrivenih i 1037 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: _Rade, ArchaBasha, bolimejoli, brane2208, Deki Duga Devetka, ghoost, Inner-Cell, Jozo74, Lino, Lj_ubo, Milan Miscevic, Neutral-M, nixos, oldtimer, Raso75, ruma, Srki98, tomo2, wolverined4