Mandrake 9.2 & ATI Radeon 9200 & Pixel View Play TV

2

Mandrake 9.2 & ATI Radeon 9200 & Pixel View Play TV

offline
  • AxeZ 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 17 Apr 2003
  • Poruke: 3989
  • Gde živiš: Novi Sad, Vojvodina

Drax ::ehh sinoc sam prekompajlirao kernel i sve lepo usr*o... sa vise nema nvidia drajvera za zvucnu i lan (tako da nema WIFI-ja), ATI i dalje radi samo u 2D... TV daje sliku (sad nema zvuka da ga zeza).... ma uzivanje :-( .... lepo mi je Peca rekao da sacuvam stari bese bzImage... ali nema veze ovo sam ionako radio na blef... a i da vidim kako izgleda :-)... sad bi mi trebala pomoc kako da ukinem sve drajvere koje sam ubacio... i njihove "dependencies" tj. da ocistim MDK od njih.... pa da opet lepo i natenane prekompajliram kernel, pa da onda instaliram drajvere... i da vidim sta ce biti... mislim najlakse je odraditi po Brksi stilu (nemoj da se ljutis Brksi :-) ) ajde lepo jedan format, pa sve iznova.... ali bi mi bilo zao da pogubim dosadasnja podesavanja....
more news to come soon ;-)



Ajd nemoj mi reci da nisi ostavio stari kernel koji radi??????

Jesus!!!!



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 20 Apr 2003
  • Poruke: 2091
  • Gde živiš: Novi Sad

jebi*a AxeZ... nemam vremena da se preterano igram... moram da isforcam da to cudo radi, sto pre to bolje.
probao sam, pa sam usr*o stvar... ali tako cu bar nesto nauciti... minimalno.... za pravo tweak-ovanje bas i nemam vremena.... brze mi je da uradim format i novu instalaciju (znam znam psovaces moje windows navike :-D)
samo sto se i tu javise problemi... 2 puta sam formatirao taj deo diska i ubijao LILO, i dobio sam 2 ne bas indenticna MDK-a... u oba slucaja se cudno ponasao... radio sporo.... u jednoj varijanti nisam mogao ni da promenem ikonicu i ime za CD... posto imam DVD i CDRW, hteo sam da ubacim odgovarajuce ikonice i da promenem tekst ispod.... nece... probam kao root... nece ni onda....
ubacivanjem novijeg kernela nisam mogao da poteram X.... iako sam pokrenuo XF86Config.... nekoliko puta (menjao sam naravno drajver -> fbdev/ATI/Radeon/ATI Radeon)....

no kao sto smo i pricali .... vidimo se u sredu :-D opet



Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1230 korisnika na forumu :: 124 registrovanih, 8 sakrivenih i 1098 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 8u47, amaterSRB, Apok, Asteker, b_z_b, BaneM75, bankulen, Baždaranac, BB, Blair, blue, bolimejoli, Borski1977, Bubili, bunker, cenejac111, CHARLIE JA., Cicumile, Cirkon, Coabelgrade, comi_pfc, crnogorac, Czrweni, d.arsenal321, DaliborVukadinovic, dejan1972, Dejan_vw, DezurniOperativni, dnevnasoba, dok80, DonRumataEstorski, Dorcolac, dule10savic, dusanobr, Duschi, Džekson, esko_hz, Feller, Flanker-G, g_g, Georgius, Giskard, Goga, Grebostrek, Helket, iceburn, ikan, ILGromovnik, jalos, jodzula, Jozo74, K2, Kajzer Soze, Kole1975, komenski, Krajišnik97, Krin, kunktator, kuntakinte, kybonacci, loon123, luka35, mainstream, MaschinenPistole, mat, MaxLevenfeld, mačković, Medojed, MiGac, Miki01, Miler88, mino bosanac, monomah, morava_01, Mrav Obrad, N.e.m.a.nj.a., nenooo, NeutrinoSRB, nnnnnnnnnn, oldtimer, Orc, Papadubi, Parker, pein, Permaldar, Piani Jazzer, PlayerOne, probisic, Radoslava, RajkoB, Remain, Rupert, sap, saputnik plavetnila, Savantije, scimitar19, septembar, Shinobi, Simonsen23, sova72, srbijaiznadsvega, Srky Boy, Stoilkovic, strelac07, TheDictator, TRAVUNIJA, tubular, Tvrtko I, vaso1, vazduh, veljkovicdani, Vica1958, VJ, vlada035, vrgudinac, vuksa72, wolverined4, wulfy, Zastava, Zdenko, zemljanin, ziggga, zokizemun, zule2