Ubuntu (7,10) i drajveri za Geforce fx

3

Ubuntu (7,10) i drajveri za Geforce fx

offline
  • Pridružio: 26 Feb 2004
  • Poruke: 2510

Znači da Ubuntu ipak ima dobru podršku za Nvidiu.
- Probaću ponovo Ubuntu 7.10 ali korak po korak bez srljanja (Čućemo se).
- Alternativa Linux Mint 4.0 Daryna.

Verujem da ipak nešto nisam dobro uradio jer vršljajući po forumma još nisam video da je neko imao sličan problem i prema tome, ne mogu sada da kažem kako ta distribucija ne valja, dakle prvo krećem od sebe.

@dekao
Ako koristiš Ubuntu, reci mi šta tačno treba da radim (korak po korak) da bi mogao da izvučem maksimum iz svoje grafičke.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • dekao  Male
  • Moderator foruma
  • Dejan Trajković
  • Realist painter
  • Pridružio: 06 Apr 2006
  • Poruke: 3628
  • Gde živiš: Somewhere in time

To što si ti radio pokušao sam i ja jednom i isto nagrabusio. Meni je samo radio taj drajver do restarta a posle nije hteo ni on, a nije dozvoljavao ni ovaj koji dolazi uz ubuntu da se instalira. Šta bi trebalo da uradiš? Kad instaliraš ubuntu (to vidim umeš i sam), odmah pokreni restricted drivers manager i čekiraj nvidia driver. Posle restarta trebalo bi odmah da radi. Ako ipak neće s tim driverom pokušaj sa ovim starijim. Neću sad da baksuziram jer sam ubeđen da će odmah proraditi i s ovim.



offline
  • Pridružio: 26 Feb 2004
  • Poruke: 2510

A da li postoji mogućnost da se sačuvaju poskidani paketi?

offline
  • Rogi  Male
  • Mod u pemziji
  • Najbolji košarkaš koji
  • je ikada igrao ovu igru
  • Pridružio: 31 Avg 2005
  • Poruke: 11687

Ima. Koristi program Aptoncd.

offline
  • dekao  Male
  • Moderator foruma
  • Dejan Trajković
  • Realist painter
  • Pridružio: 06 Apr 2006
  • Poruke: 3628
  • Gde živiš: Somewhere in time

Naravno da se čuvaju. Sve što skidaš sa neta, bilo synapticom ili aptom nalazi se u /var/cache/apt/archives. Uvek ih možeš iznova koristiti a možeš ih i narezati na disk pomoću APTonCD programa koji pravi disk-repozitorijum. Ostale programe sa ekstenzijom .deb takođe možeš ubaciti na APTonCD a one koji nisu s tom ekstenzijom instaliraš već kako to paket zahteva (.tar.bz su uglavnom source pa se kompajliraju, .run već sa sh ... i to je već druga tema).

offline
  • RIA  Male
  • Prijatelj foruma
  • Pridružio: 20 Feb 2005
  • Poruke: 2841
  • Gde živiš: Around Belgrade

probao si da jednostavno skineš .deb paket

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 26 Feb 2004
  • Poruke: 2510

@diamond73
Probaću.

Da se pohvalim, ponovo sam instalirao Ubuntu i uspeo sam ubaciti restricted drivers Nvidia. Sada radi mnogo bolje i hvala vam na pomoći Zagrljaj

@Bocke
Skinuo sam Linux Mint 4,0 i openSUSE 10,3 ali o tome drugi put Wink

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 927 korisnika na forumu :: 26 registrovanih, 2 sakrivenih i 899 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 6018 - dana 19 Dec 2025 13:41

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: aleksjevt, AMCXXL, bbrasnjo3, Botovac, Dannyboy, darkovich011, Dogma21, draganl, goxin, Halabit, Jovan.D, Leonov, mir, Miškić, sap, saputnik plavetnila, Savantije, shiro, ShtagodShtagod, simazr, Tastatura ratnik, TheDictator, Vujkeu, wolf431, zlaya011, Žoržo