Zbog cega Debian ne prepoznaje ni jednu mrezu?

3

Zbog cega Debian ne prepoznaje ni jednu mrezu?

offline
  • Stefan Vujadinovic
  • Pridružio: 26 Dec 2011
  • Poruke: 214
  • Gde živiš: Resnik City

#
       
# deb cdrom:[Debian GNU/linux 6.0.4_Sqeeze_-Official amd64 DVD Binary-1
20120128-13:42]/ sqeeze contrib main

deb cdrom:[Debian GNU/linux 6.0.4_Sqeeze_-Official amd64 DVD Binary-1
20120128-13:42]/ sqeeze contrib main

deb http://security.debian.org/sqeeze/updates main contrib
deb http://http.us.debian.org/debian/ sqeeze main   
deb-src http//security.debian.org/ sqeeze/updates main contrib
deb http://ftp.us.debian.org/debian sqeeze main contrib non-free                                                                                                                                                                           
                                                             



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Rade Jekić
  • Pridružio: 05 Okt 2005
  • Poruke: 3005
  • Gde živiš: Valjevo

Obriši liniju koju si dodao malopre
deb http://ftp.us.debian.org/debian sqeeze main contrib non-free
jer već imaš liniju
deb http://http.us.debian.org/debian/ sqeeze main
u koju treba (na njenom kraju) dodati contrib non-free. Dakle, ona bi trebalo da izgleda ovako:
deb http://http.us.debian.org/debian/ sqeeze main contrib non-free
Takođe, postavi komentar (#) ispred linije koja je vezana za tvoj CDROM (da bi update paketa išao sa net-a). Treba da izgleda ovako:
# deb cdrom:[Debian GNU/linux 6.0.4_Sqeeze_-Official amd64 DVD Binary-120120128-13:42]/ sqeeze contrib main
Snimi fajl i zatvori a potom ponovi komandu:
# aptitude update



offline
  • Stefan Vujadinovic
  • Pridružio: 26 Dec 2011
  • Poruke: 214
  • Gde živiš: Resnik City

A da li mozes da okacis ceo sources.list fajl kako bi trebao da mi izgleda?

offline
  • Rade Jekić
  • Pridružio: 05 Okt 2005
  • Poruke: 3005
  • Gde živiš: Valjevo

Ja nažalost ne koristim sistem koji koristi dpkg paket menadžmet pa nemam sources.list. Okači svoj sources.list fajl a ja ću ti ga izmeniti i ponovo okačiti.

offline
  • Stefan Vujadinovic
  • Pridružio: 26 Dec 2011
  • Poruke: 214
  • Gde živiš: Resnik City

#
       
# deb cdrom:[Debian GNU/linux 6.0.4_Sqeeze_-Official amd64 DVD Binary-1
20120128-13:42]/ sqeeze contrib main

#deb cdrom:[Debian GNU/linux 6.0.4_Sqeeze_-Official amd64 DVD Binary-1
20120128-13:42]/ sqeeze contrib main

deb http://security.debian.org/sqeeze/updates main contrib
deb http://http.us.debian.org/debian/ sqeeze main contrib non-free
deb-src http//security.debian.org/ sqeeze/updates main contrib
   

offline
  • Rade Jekić
  • Pridružio: 05 Okt 2005
  • Poruke: 3005
  • Gde živiš: Valjevo

Kada kažem okačiš mislim na "okačiti/prikačiti fajl", kada kažem okači sadržaj onda to znači izlistaj njegov sadržaj i kopiraj ga u code tagove na forum. To su osnovne stvari, koje drugi put danas ponavljam. Meni nije problem da ponovim n puta i da se "jurimo" u 100 poruka, ali valjda treba da što pre rešimo problem. Nažalost, ja ću biti odsutan 2-3h pa te molim da okačiš fajl ovde na forum i sačekaš da ga ispravim i vratim (ili da to učini neko od kolega koji prate temu).

offline
  • Stefan Vujadinovic
  • Pridružio: 26 Dec 2011
  • Poruke: 214
  • Gde živiš: Resnik City

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Zanimam se ;)
  • Pridružio: 30 Jul 2005
  • Poruke: 689
  • Gde živiš: Teslić

@stefke001 dok čekaš da drumer izmjeni sources.list, okači mi sadržaj sledećij fajlova ovde nm-system-settings.conf i NetworkManager.conf koji se nalaze na sledećoj lokaciji /etc/NetworkManager/

i sadržaj /var/lib/NetworkManager/NetworkManager.state

offline
  • Rade Jekić
  • Pridružio: 05 Okt 2005
  • Poruke: 3005
  • Gde živiš: Valjevo

Evo i mene. Sources.list je sasvim ok, dovoljno je da uradiš samo aptitude update da vidimo ima li sada greške Smile.
I naravno, da poslušaš i kolegu trifka Smile

offline
  • Stefan Vujadinovic
  • Pridružio: 26 Dec 2011
  • Poruke: 214
  • Gde živiš: Resnik City

Greska postoji posle konektovanja na svaki server.
Kako da otvorim sadrzaj tih fajlova?

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1274 korisnika na forumu :: 91 registrovanih, 11 sakrivenih i 1172 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., Avalon015, avijacija, Barista, bigvlada, Bobrock1, bojanstros9, bojcistv, Bolencebl, boromir, Bubimir, Ca6otep, cenejac111, cikadeda, Cirkon, Clouseau, Comyymoc, DalmatinacMF, dane007, DeerHunter, Deki Duga Devetka, Demi87, doktor097, dule10savic, dusanobr, DuškoMraz, Džekson, Gogi_avio, Goxy1, Great White, GveX, Hans Gajger, Hitri, iceburn, Koca Popovic, Kole1975, kunktator, ladro, m94j, Magistar78, Marko00, mercedesamg, mexo, mikidragi, mikrimaus, Milan 84, milenko crazy north, mirkoro, misaru, monomah, Mzee, nebidrag, Nepopravljivi, Nole, OgnjenMitric, ozzy, Paklenica, panzerwaffe, Parker, pein, Petar888, pobeda, Podljub, Pururin, radza1, redstar011, repac, ruma, sap, saputnik plavetnila, sasics, shlauf, Smiljkovich, Snorks, Solunac na steroidima, sombrero, Sone0883, Srky Boy, stalja, stegonosa, tanzanija, Tvrtko I, vaci, Vasilije Budović, VJ, Vojkan Petrovic, Vrač, vukovi, Zastava, zdrebac, ZetaMan