gateway

gateway

offline
  • dzoni 
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 27 Sep 2004
  • Poruke: 19
  • Gde živiš: BGD

jedno glupo pitanje... kako se podesava gateway iz konzole?
pozdrav



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • AxeZ 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 17 Apr 2003
  • Poruke: 3989
  • Gde živiš: Novi Sad, Vojvodina

/sbin/route add default gw xxx.xxx.xxx.xxx

xxx.xxx.xxx.xxx je ip adresa gatewaya



offline
  • Strog  Male
  • Stručni saradnik
    Web programiranje
  • Bojan Kopanja
  • Web & Mobile developer @ ZeusSoftware
  • Pridružio: 26 Jul 2003
  • Poruke: 2597
  • Gde živiš: Stara Pazova

Ili ako si navikao na Windows, podigni Webmin, pa to odradi iz lepog grafičkog okruženja Laughing...

offline
  • Pridružio: 05 Jun 2003
  • Poruke: 2075
  • Gde živiš: MaYur CitY

ili maybe netconfig

offline
  • dzoni 
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 27 Sep 2004
  • Poruke: 19
  • Gde živiš: BGD

proradilo je /route add defaault... procito sam na gentoo sajtu bio, imaju bas dobru dokumentaciju.. elem, hvala vam

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1467 korisnika na forumu :: 54 registrovanih, 4 sakrivenih i 1409 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., Asteker, Avalon015, bigvlada, blatruc82, bojcistv, boromir, cakija, Cigi, Demi87, Djokislav, djonsule, Dorcolac, dukajov, dushan, Dzambas, Feller, france93, Gall, ginjica, Glavni Oružni, Ivoo, Jeremiah, jodzula, Kadzo, kolle.the.kid, Koplje, ludiagresivan, luka35, Milan A. Nikolic, Miler88, MILO-VAN, Mitch22, Mićko, mkukoleca, MountAndBlade, partyzan, Pavel Medved, peradetlić, Pilence, Radoslava, raptorsi, Ripanjac, Robin, saputnik plavetnila, sony771, stegonosa, stokssone, svnedelja, synergia, tuf, vathra, vladom6, Vrač