Hitovi na koje smo zaboravili...

164

Hitovi na koje smo zaboravili...

offline
  • Sad radim sve ono što pre nisam stizao.
  • Pridružio: 17 Maj 2006
  • Poruke: 18902
  • Gde živiš: I ja se pitam...

Seća li se neko čuvene Nene i njenih 99 balona? Veliki disko-hit početkom osamdesetih ( 99 Luftballons). U to vreme kod nas je referentni strani časopis za disko muziku bio nemački ''Bravo''. Naravno, bilo je nas koji smo dobijali ''Melodi mejker'' i''Daun bit'', ali ''Bravo'' je određivao trendove u diskotekama.

Inače, svaka pesma na nemačkom zvuči kao cepanje drva nekog ljutog drvoseče... Wink

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 08 Maj 2011
  • Poruke: 226
  • Gde živiš: BG

Како не. Браво сам куповао због стикера и постера. Сећам се једног огромног са групним сликама тимова Бундеслиге и утакмицама за ту сезону.



offline
  • Sad radim sve ono što pre nisam stizao.
  • Pridružio: 17 Maj 2006
  • Poruke: 18902
  • Gde živiš: I ja se pitam...

dolinalima ::Како не. Браво сам куповао због стикера и постера. Сећам се једног огромног са групним сликама тимова Бундеслиге и утакмицама за ту сезону.

Sećaš se da su imali i foto-strip, izumrlu vrstu?

offline
  • Pridružio: 08 Maj 2011
  • Poruke: 226
  • Gde živiš: BG

Sirius ::

Sećaš se da su imali i foto-strip, izumrlu vrstu?


Не, не знам ни шта је то. Ово што излази на Гуглу ми не делује познато.
Био сам клинац и нисам учио немачки, тако да су ми само стикери и постери били
занимљиви.

offline
  • Pridružio: 08 Maj 2011
  • Poruke: 226
  • Gde živiš: BG

Скинуо сам сад два броја са archive.org. Листам их и видим секцију са речима песама на енглеском са преводом на немачки. И то ми је било занимљиво, да знам шта певају у оригиналу, а не како мали Васојевић чује Smile

offline
  • Pridružio: 13 Avg 2011
  • Poruke: 933
  • Gde živiš: Zajecar

Evo linka za arhiv starih brojeva "Bravo":

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

U Zaječaru sredinom osamdesetih godina prošlog veka "Bravo" nije mogao stalno da se nađe na kioscima, ali je knjižara "Nolit" redovno dobijala najnoviji broj.
Kao redovni kupac imao sam mogućnost da uvek prelistam najnoviji broj.

Negde sredinom dvehiljaditih se pojavilo izdanje na srpskom.

offline
  • Sad radim sve ono što pre nisam stizao.
  • Pridružio: 17 Maj 2006
  • Poruke: 18902
  • Gde živiš: I ja se pitam...

dolinalima ::Sirius ::

Sećaš se da su imali i foto-strip, izumrlu vrstu?


Не, не знам ни шта је то. Ово што излази на Гуглу ми не делује познато.
Био сам клинац и нисам учио немачки, тако да су ми само стикери и постери били
занимљиви.


Фото-стрип је исто што и класичан стрип, али није цртан већ драматизован фотографијама. Један од првих наших фото-стрипова било је ауторско дело оца Бориса Бизетића. Дакле, као кад снимаш филм, али вадиш само важне кадрове. Наравно, облачићи су изостали тадашњом технологијом обраде фотографија па је текст ишао при дну слике као кајрон на телевизору.

ПС
Извесно време су тако провлачили порно магазине, као фото-стрипове. То су код нас радили Словенци са часописом ''Врући кај''. Увек су били авангарда. Very Happy

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 2078 korisnika na forumu :: 59 registrovanih, 10 sakrivenih i 2009 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 04bokibole, _Sale, A.R.Chafee.Jr., Aleksa 3215, Atila919, Bane5, bbrasnjo3, black sabah, Boris.A, cemix, dejan.lxxiv, desmeki, Djokislav, doktor1964, dule10savic, expanse, gobrad, Josef, kalens021, Kobrim, komsija1, Koridor, ladro, Lance Guest, markolopin, mercedesamg, metallac777, Milan1996, milenko crazy north, Milometer, Milos ZA, NklJov123, nuke92, OgnjenMitric, Otto Grunf, panzerwaffe, pein, Pekman, PlayerOne, pobeda, PoolbegD02, precan, RD84, Rebel Frank, sales, Sevatar, Shinobi, SlaKoj, Smiljkovich, Srki98, tomo2, trutcina, vaci, vathra, veljko82, veljkovicdani, yip314, zeka013, ZetaMan