Jednom sam usnio tebe

Jednom sam usnio tebe

offline
  • Pridružio: 23 Jun 2004
  • Poruke: 3996

Jednom sam usnio tebe, usnio delić zime
Najmanje što se moglo od one davne boli:
Bilo je kao vrisak, kao da grumen soli
Prinose mi na ranu; nije ti čak ni ime

Zaostalo u mom sluhu, sišla si niz sutone,
Kao srušen vetar, postala senka leša:
Da krenem i ja za tobom, kao vuk kojeg gone,
I budem iznova sam, i budem iznova grešan.

Uzalud tamnim putem mamiš me u krv slapa,
Razišle su se reči koje sam za tebe skrivo;
Ostade samo san da jedem meso živo,

U noći koja pritiska kao samrtna šapa;
Od tada te nije bilo u mome hlebu i vinu,
Kao zazidan odjek sišla si u prazninu.

Kristivoje Ilić



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • CHE 
  • Ugledni građanin
  • Pridružio: 19 Sep 2004
  • Poruke: 443
  • Gde živiš: tu i tamo...

E, Limit, posalji mi ako imas jos pesama od ovog lika... Pozdrav



Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1192 korisnika na forumu :: 131 registrovanih, 7 sakrivenih i 1054 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., Abebe Bikila, airsuba, amaterSRB, Apok, Ares12356, avijacija, Bobrock1, boj.an, Bombarder, boromir, borya90, boxbole, BOXRR, Bozjidar87, braca57, branko7, branko87, brufen, BSD, Burovnyak, Bvp, carinko, casual03, cenejac111, Chileee, Ciri1994, Cirkon, Comyymoc, Daba75, Dare, dekan.m, Deki Duga Devetka, deki1001, denisnapast2015, Despot Đurađ, Df410, Djole3621, doktor097, Dragon Order, dule10savic, dunavzed, dusanobr, Dvojac005, Dzambas, Dzoni70, Džekson, eagle.rs, ekipo26, ElGenius, feanor, free, Frunze, Glavonja049, Goksi95, Gosha101980, goxin, Hans Gajger, Hitri, howyesno, Hyde, ivan1973, Jager715510, Jaxupa, Jeremiah, Jester, Kajzer Soze, Kaponi, kinderpingvin, knutveliki, komenski, komsija1, Kozi-RS, Krusarac, LeGrandCharles, lima, lord sir giga, Lucije Kvint, madza, Maki1981, Marko Marković, marko.markovic, markolopin, MB120mm, Medojed, mercedesamg, Metanoja, Mi lao shu, miki kv, milenko crazy north, Miler88, milimoj, Moldovan, nebojsag, nenomir, Nikola9223, Novakomp, novator, OgnjenMitric, oldtimer, Orc, ozz, panonski mornar, peho_atropin, ping15, pristinski korpus, proka89, raf87, royst33, sabros, samo_srpski, Savantije, Savkec, sekretar, Siti2, Sićko, Sky diver 29, sonico, Spinosa, stegonosa, stibium51, tmanda323, vaci, vidra1, VJ, Vlad000, Wehicle, wolverined4, Xland, Zmaj Tolak, Zoran1959