Sta je starije: Kokoska ili jaje?

1

Sta je starije: Kokoska ili jaje?

offline
  • Student
  • Pridružio: 28 Jul 2010
  • Poruke: 377
  • Gde živiš: Kuca pored puta

Pa blizanci su...ili ne? Razz O.o



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • svastar mastar
  • Pridružio: 22 Jun 2009
  • Poruke: 716

Blizanci? Bebee Dol Explain? Razz
Ma najstariji je petao - od njega je postala kokoska, a onda je doslo i jaje. Very Happy (kao Adam i Eva) Mr. Green



offline
  • Pridružio: 07 Avg 2008
  • Poruke: 2528
  • Gde živiš: VII kat

Raniji sukobi mišljenja na forumu: [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

I odgovor: [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • lis  Male
  • Građanin
  • Pridružio: 03 Jul 2007
  • Poruke: 74
  • Gde živiš: < tamo vamo>

kokoska ili jaje?
To nazalost necemo saznati sve dok ne cujemo sta o tome misle petlovi...

offline
  • mcrule  Male
  • Legendarni građanin
  • Michael
  • Spy[Covert OPS], Gathering Intel/Info & The Ultimate Like Master[@ MyCity]
  • Pridružio: 21 Feb 2010
  • Poruke: 16934
  • Gde živiš: 43.6426°N 79.3871°W

Znam da ima tema vec za ovo, ali je ona starija od ove, pa da ne ozivljavam sad...


To pitanje je apsolutno isto kao pitanje:
"Sta je pre nastalo? Jezik ili Drustvo?"

Nastali zajedno... Mr. Green

Jezik i drustvo su nastali zajedno, u stalnoj i visestrukoj interakciji, jezik i drustvo samo tako i opstaju. Wink

Slicno je i sa jajetom i kokoskom Mr. Green

offline
  • Student
  • Pridružio: 28 Jul 2010
  • Poruke: 377
  • Gde živiš: Kuca pored puta

Pa prvo treba dafinisati drustvo pa jezik pa onda zakljuciti mada je to tacno... mada je ovo stvar evolucije i prirode...

offline
  • Pridružio: 20 Dec 2009
  • Poruke: 272
  • Gde živiš: u kanalizaciji sa Nindza Kornjacama

znaci kokoska i jaje su nastali u stalnoj i visetrukoj interakciji?
valjda je jaje nastalo kao posledica te interakcije petla i kokoske Mr. Green?

offline
  • Pridružio: 05 Mar 2012
  • Poruke: 70
  • Gde živiš: Kula

tehnicki gledano, jaje je starije, gledajuci da su se dinosaurusi legli iz jajeta, a dinosaurusi su stariji od kokoske.

offline
  • Pridružio: 04 Jan 2012
  • Poruke: 2104

Kokoska je starija jer:Bog je prvo stvorio zivotinju - kokosku pa je ona snela jaje Bebee Dol valjda je tako Bebee Dol

offline
  • Pridružio: 12 Okt 2010
  • Poruke: 10944

A.L. ::Kokoska je starija jer:Bog je prvo stvorio zivotinju - kokosku pa je ona snela jaje Bebee Dol valjda je tako Bebee Dol

o.k. snela je jaje, ali sterilno jer nema pevca...
+
otkud znas da nije islo evolucijom, onda bi opet jaje bilo starije

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1179 korisnika na forumu :: 87 registrovanih, 6 sakrivenih i 1086 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., airliners, AK - 230, alex71, Ares12356, Asteker, Bbbggg1979, bbrasnjo3, boj.an, bojan_t, Bojcca, bokicacar, Bosnjo, bukefal, BWG, CHARLIE JA., Citalac, coaaco, darionis, Despot Đurađ, Draganeli, DrNeoCortex, Duh sa sekirom, Džekson, esko_hz, Ezbuck, Giskard, gorval, goxin, Istman, Ivoo, joca83, jodzula, JOntra, Kenanjoz, klepesina, Kobrim, Kole1975, Konda, Kvazar, ladro, Lap720, Linda, LostInSpaceandTime, Medojed, mercedesamg, Mercury, Milan Miscevic, Milometer, mist-mist, Mitch22, Mrav Obrad, nemkea71, nenomir, nixos, nnovakis, Novakomp, pablojepao, pein, Permaldar, Petar25, pisac12, Prašinar, raster12, Rok A Bit, royst33, rr559, Samo gledam, sarma, Simulink11000, skok, stegonosa, SympathyForTheDevil, Szigetwar, Tanasko95, tomo2, trajkoni018, Trpe Grozni, tubular, Tumansky, Valter071, Vasilije Budović, Velizar Laro, Vlad000, Vlado82, zgoljo, Zrcalo