ako neko zna nesto u vezi ccna i vlan setup-a?

ako neko zna nesto u vezi ccna i vlan setup-a?

offline
  • Pridružio: 29 Apr 2012
  • Poruke: 127

cao.
spremam sert za ccna.
koristim boson netsim. E sad kvaka je u tome sto ima predefinisane lab vezbe.
Uporedo pratim video tutorial (nevezano za sam program...), covek hoce da napravi odvoje VLAN mreze na svicu. I to njemu na videu ide vrlo lako, ali kad ja hocu da pristupim tom vlan1 (po defaultu, pravi vlan1) nema ga.
Da li neko zna kako da namestim vlan?

Kada sam u config modu, imam samo interface ethernet (Serial) i sl. Smile

tnx



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Milan
  • Pridružio: 17 Dec 2007
  • Poruke: 14828
  • Gde živiš: Niš

Koji svič konfigurišeš?



offline
  • Pridružio: 29 Apr 2012
  • Poruke: 127

Boson Opereting Switch Simulator 1900/2820 Enterprise Edition
14 fixed Ethernet/IEEE 802.3 interface(s)

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1898 korisnika na forumu :: 21 registrovanih, 2 sakrivenih i 1875 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: Branke90, Comyymoc, cuvarkuca, DavidA, djordjemiklusev, Gogi_avio, kaisarevic1, LostInSpaceandTime, Mitogna, Mićko, N.e.m.a.nj.a., nenad81, Piani Jazzer, Posmatrac77OKB, proka89, ruma, stegonosa, superwhy, ujke, vaci, yrraf