Koriscenje jedne kontrole na dve forme

Koriscenje jedne kontrole na dve forme

offline
  • Pridružio: 26 Jan 2006
  • Poruke: 233

Interesuje me da li postoji mogucnost koristiti kontrolu ,na primer listbox sa njenim kodom koju sam napravio i na jednoj formi, na jos jednoj formi.
Ako postoji kako?
Hvala



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 28 Jun 2004
  • Poruke: 990
  • Gde živiš: Kucura

1) Ako imas dve forme, jednu listu na form2, i dugme na form1, pa zelis da uzmes neki podatak iz te liste klikom na dugme mozes ovako:

  form2.List1.....


2) Ako ovo gore ne odgovara:
Stavis listbox na drugu formu, i kopiras code....


(ovo je strasno objasnjeno...)



offline
  • Pridružio: 01 Maj 2003
  • Poruke: 1300
  • Gde živiš: Kragujevac

Ali napravis funkciju posebno koju ces pozivati po potrebi iz jedne i iz druge kontrole.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1067 korisnika na forumu :: 73 registrovanih, 10 sakrivenih i 984 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 04bokibole, amstel, Apok, Asteker, b_z_b, blatruc82, boxbole, bpvl, Bubimir, cenejac111, Chainsaw, cifra, Clouseau, crnogorac, darionis, deks, Denaya, Dimitrise93, dinamik, djonsule, Dogma21, drale12, Duce, dukajov, dushan, dzada, Džekson, efektiva, foka106, Glavonja049, GT, Hans Gajger, HogarStrashni, ikan, IpMan, Ivan Germanovic, Jaxupa, Jecmendo, JOntra, Kajzer Soze, KizJ, konstruktor, Laluvr, lanishtefm, Mali Rambo, marewfc, mercedesamg, Metanoja, milenko crazy north, milutin134, mkukoleca, Moldovan, nebidrag, nixos, obsc, OKT, pein, Permaldar, repac, S2M, ss10, stegonosa, tuf, Vanderx, veljko82, vzd1389, yiyi, zlaya011, Zoran1959, Zorge, Zrcalo, Zvonkozvonko, Šule