Kako se prave EXE fajlovi pomoć.

Kako se prave EXE fajlovi pomoć.

offline
  • Pridružio: 04 Jan 2012
  • Poruke: 2104

Surfovao sam po netu i saznao za program za pravljenje exe fajlova (ako se nevaram program se zove inno setup).Totalni sam početnik u ovome.Ako neko zna nesto vezano za to neka odgovori na ovu temu.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 26 Avg 2010
  • Poruke: 10622
  • Gde živiš: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building

EXE fajlovi su programi za Windows. Da bi ih napravilo/la potrebno je da znaš da programiraš u nekom programskom jeziku (pascal, C, C++, C#,...) i razvojno okruženje za taj jezik.



offline
  • Pridružio: 04 Jul 2011
  • Poruke: 5424

EXE fajlovi su vrsta izvrsnih fajlova(pored njega postoje .COM;.EXE;.BAT;.CMD;:,VBS...). Inno setup je program koji pravi instalacije za odredjene programe, a kompajler ima ulogu prevodjenja koda nekog programskog jezika. Koji se opet kasnije prepaca u masinski jezik.

offline
  • Pridružio: 19 Feb 2007
  • Poruke: 1846

Da malo odem sa teme. Ovdje se vidi koliko pristalice "ošišane" latinice griješe što je uporno koriste. Da li se radi o izvrsnim (odličnim, izvanrednim) fajlovima ili o izvršnim fajlovima? Very Happy

offline
  • Pridružio: 04 Jul 2011
  • Poruke: 5424

Executable=Izvršni... Lepo pise u linku koji sam ostavio. Ja ne gresim, sta da radim kad kinez napravio tastaturu bez nasih slova. Very Happy

offline
  • Pridružio: 19 Feb 2007
  • Poruke: 1846

Vidiš da možeš da napišeš izvršni. Znači da je do tebe, a ne do Kineza.

offline
  • Pridružio: 04 Jul 2011
  • Poruke: 5424

Predpostavimo da mi je trebalo 1min dok sam nasao taster, i vratimo se na temu...

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 2541 korisnika na forumu :: 98 registrovanih, 13 sakrivenih i 2430 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: alternator, Bbbggg1979, blejač, blues100, Bojan198527, bojan_t, borya90, BrcakRS, bufanje, celt, cenejac111, Chainsaw, Cicumile, Cirkon, cvrle312, Czrweni, d.arsenal321, dekir, Denaya, Devil city 1989, dexteroza, doktor097, DragoslavS, drimer, DrMrPr, Dzambas, Džekson, ekipo26, EVIDENTICAR, EXIT78, france93, Frunze, Gall, goran.vvv, GveX, iceburn, Ir, jeen yuhs, Jeremiah, K a s p e r, K-1A, Kobrim, konstruktor, koom0001, Marko Marković, Masan, Medojed, Metanoja, MIg, MILO-VAN, Milometer, N.e.m.a.nj.a., Naj-Turs, nebidrag, nebkv, nelezele, novator, nuki1234, ozzy, Pavel Medved, Piicoki, pristinski korpus, Raso75, rednap, redstar011, redstar72, repac, rovac, royst33, ruma, sabros, sap, Sava89, sekretar, shone34, Soslan, spalev, Srki98, starlights, Stoilkovic, suton, svnedelja, t.e.m.p.l.a.r., Tamna_strana_Meseca, tomigun, Troja, Velički, VJ, vladom6, Vukasin1981, XBMC, Zdilar, zemljanin, zexon, zgoljo, zokizemun, Zukov, zziko