Igrice i igre

Potrebna pomoc oko zadatka iz hemije.

Potrebna pomoc oko zadatka iz hemije.

Idi na vrh
offline
  • Pridružio: 10 Feb 2012
  • Poruke: 109
Uloguj se preko Facebooka i postavi pitanje:
Izracunajte koliko se grama kalcijum karbida treba sjediniti sa vodom da bi se dobilo 100 dm3 etina(acetilena) pri n.u? Question

Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
Idi na vrh
offline
  • Dusan  Male
  • SuperModerator
  • Supermoderator opštih foruma
Uloguj se preko Facebooka i postavi pitanje:
Mislim da si ti pogrešno shvatila značenje reči pomoć, jer je koristiš umesto izraza uradite umesto mene Very Happy .

Ljudi su ovde spremni da pomognu, ali ne i da rade umesto tebe. Moraš sama započeti, pokušati, učiti (i naučiti) pa onda, ako naidješ na nešto nejasno - zatražiš pomoć. Od svih tovijh poruka (71)većina je: "Uradite umesto mene..." što na ovom forumu vrlo teško (gotovo nikako) prolazi... (Drugi da rade hemiju, matematiku, pišu ti sonete... )

Idi na vrh
offline
  • Pridružio: 24 Feb 2012
  • Poruke: 2
Uloguj se preko Facebooka i postavi pitanje:
Potrebna mi je pomic hitno oko ovih zadataka ,oni glase :
1) Koliko je kilograma koksa,koji sadrzi 98% ugljenika ,potrebno za dobijanje gvozdja iz 1 kilograma rude ,koja sadrzi 90% Fe2O3 ,ako gubici u procesu iznose 20% . resenje (o.24kg)
2)Koliko se kilogramaSO2 moze dobiti przenjem jedne tone pirita koji sadrzi 48% sumpora,ako posle przenja u nastalnom Fe2O3 zaostaje 1% sumpora. resenje (940kg)
3) Na nula steppeni celziusovih i atmosferskom pritisku u jendoj zapremini vode rastvara se 600 zapremina bromo-vodonika .Izracunaj amseni udeo HBr u dobijenom rastvoru .resenje (68.42%) HVALA UNAPRED Smile
Idi na vrh
offline
  • diplomirani hemičar- analitička hemija
  • Pridružio: 08 Avg 2010
  • Poruke: 83
  • Gde živiš: Beograd/Čačak
Uloguj se preko Facebooka i postavi pitanje:
I šta treba da ti se pomogne??? Postavio si zadatke ali ne i pitanja Very Happy Naravno, ti ne misliš da će neko sesti i uraditi umesto tebe.
Idi na vrh
offline
  • Pridružio: 24 Feb 2012
  • Poruke: 2
Uloguj se preko Facebooka i postavi pitanje:
Sto nebi neko uradio ova 2 zadatka ako zna ...samo oko njih imam problem ! Smile

Potreban je samo minut da se registrujete - da biste učestvovali u diskusiji:
Izaberite vaše korisničko ime [username] :
Vaša email adresa je [email] : Email adresa mora biti tačna!
Ukucajte željenu šifru [password] :
Ukucajte šifru ponovo [password again] :
Jezik [language] :




Ili se jednostavno uloguj preko Facebook-a:
Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 229 korisnika na forumu :: 8 registrovanih, 0 sakrivenih i 221 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 1311 - dana 15 Nov 2012 21:40

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: ALBION101, bobaivkovic, Chuck Norris, ljubisakostic, MilanNS2, Miroslav Vujic, zoran.k., Žan Klod vam dam
VPS