Glibc je napokon Free Software!

Glibc je napokon Free Software!

offline
  • soxxx 
  • Prijatelj foruma
  • Pridružio: 25 Maj 2005
  • Poruke: 1482
  • Gde živiš: Gracanica, Kosovo

Sudeći po skorašnjim događajima, glibc je tek od skoro potpuno "slobodan softver":
Citat:"Despite the fervour of some, the dark secret of every GNU/Linux distribution is that, until August 18 this year, it depended on software that was under a non-Free license — incompatible with the Open Source Definition and non-Free according to Debian and the FSF. A long tale of tenacity and software archeology has finally led to that software appearing under the 3-clause BSD license — ironically, at the behest of an Oracle VP. The result is that glibc, portmap and NFS are no longer tainted."


Nastavak: [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1204 korisnika na forumu :: 12 registrovanih, 1 sakriven i 1191 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: Ben Roj, DDragoje, Džekson, Ezbuck, Jovan.D, kaskadija, Lotus, maksi007, nenad81, Shilok, starlights, zziko