Kako iz wina da gledam ext3 particiju?

1

Kako iz wina da gledam ext3 particiju?

offline
  • Pridružio: 22 Feb 2005
  • Poruke: 282
  • Gde živiš: Šabac

Nesto sam procitao davno ali nisam siguran...
Da li je commander ili tako nesto..Znaci treba mi da vidim particije i da mogu da prevucem na win > c disk...



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 24 Sep 2003
  • Poruke: 31

postoji plugin za windows/total commander.

mislim da mozes da ga nadjes na linuxo.org



offline
  • Peca  Male
  • Glavni Administrator
  • Predrag Damnjanović
  • SysAdmin i programer
  • Pridružio: 17 Apr 2003
  • Poruke: 23212
  • Gde živiš: Niš

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 22 Feb 2005
  • Poruke: 282
  • Gde živiš: Šabac

ok hvala..

ali izgleda da je ext3 kod mene...jbg...

offline
  • Pridružio: 04 Sep 2003
  • Poruke: 24135
  • Gde živiš: Wien

Ext3 kada nije mountovan je isti ko Ext2, tako da jedan drajver moze da cita oba.
Preporucujem ti spomenuti plugin za Total Commander. Nisam siguran da li radi i pisanje po particiji, i ne usudjujem se da probam. Taj plugin podrzava i ReiserFS.

offline
  • gamzzy 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 24 Apr 2003
  • Poruke: 10725
  • Gde živiš: Novi Sad

Meni je radilo na ext3 isti plugin koji navodno čita samo ext2.
Potvrđujem da je čitao i ReiserFS Wink

offline
  • Pridružio: 22 Feb 2005
  • Poruke: 282
  • Gde živiš: Šabac

radi ovo sto mi je peca dao..vidim particije iz wina i mogu da prekopiram..u winu je sistem ntfs..
ali bi bilo super kad bih mogao da iz lina napreavim link u win/c..
kojim cudom to da izvedem? Smile

offline
  • Pridružio: 26 Avg 2005
  • Poruke: 384
  • Gde živiš: Beograd

P to nije neka nauka..
Desni klik na KDE pa onda Create new > Link to location (url)
i samo u donjem delu za unos napisi gde si mountovao c dick u win-u

offline
  • Peca  Male
  • Glavni Administrator
  • Predrag Damnjanović
  • SysAdmin i programer
  • Pridružio: 17 Apr 2003
  • Poruke: 23212
  • Gde živiš: Niš

su
mkdir /mnt/c
mount /dev/hda1 /mnt/c -t ntfs -ro
cd /mnt/c
ls

offline
  • Pridružio: 22 Feb 2005
  • Poruke: 282
  • Gde živiš: Šabac

cekaj nije mi jasno...
pa mauntovan je u /mnt/windows

ali ne dozvoljava pisanje po ntfs..

Dopuna: 30 Sep 2005 17:35

znaci imam folder slike na linuxu i treba mi da napravim samo link na windowsu...to mi treba..

Dopuna: 30 Sep 2005 17:37

evo sta pise
[root@localhost mnt]# chmod 777 windows
chmod: changing permissions of `windows': Read-only file system

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 3082 korisnika na forumu :: 87 registrovanih, 3 sakrivenih i 2992 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: Abebe Bikila, amaterSRB, amonsrb, Arhiv, Asteker, bavar357, berste23, bobomicek, boj.an, branko87, bukefal, Carl Gustaf, cenejac111, Daba75, Dejan_vw, Demi87, Dimitrise93, djboj, Dorcolac, drimer, Drugsparrow, Dusko_Dugousko, gaga23, Georgius, goran.vvv, ivicasimo, Ivoo, jalos, Jeremiah, Joksss, Još malo pa deda, K a s p e r, kalens021, kolateralnasteta, Krajišnik97, Krin, Kruger, Lazarus, Lep1na, ljubo70, Macalone, Medojed, mercedesamg, MiGac, mikhailo, Milos ZA, nebkv, nixos, oganj123, OldKresoje, opt1, orfanel, ozzy, pavle_pzs, Pekman, Petarvu, Piicoki, Radula, Ravac, redstar011, redstar72, repac, rovac, royst33, S2M, sale76, sasics, sekretar, Semprini, smuk, Srki98, stegonosa, they live, Tvrtko I, vidra1, virked, vlad4, Vlado82, Voice1, Vrač, vrgudinac, wolverined4, Wrangler, Zastava, zoran77, Zukov, Zvonkozvonko