umrezavanje kompjutera

umrezavanje kompjutera

offline
  • Pridružio: 04 Sep 2007
  • Poruke: 130

Pozdrav svima!
Imam kod kuce dva racunara koja su povezana preko adsl rutera da bi delili jednu internet konekciju.Sada me interesuje da li mogu da iskoristim taj ruter i da mi preko njega budu umrezena ta dva racunara i da koristim podatke sa jednog racunara na drugi?
Hvala.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 30 Dec 2007
  • Poruke: 4759
  • Gde živiš: Niš

naravno da može Wink
tehnički gledano oni su u stvari već umreženi Confused

(treba da se postavi 'file sharing' za foldere koji hoćeš da budu deljeni)



offline
  • Pridružio: 04 Sep 2007
  • Poruke: 130

ok,na primer,samo treba da stavim lokal disc D da bude sharing i to je to?
A,kako ga pronaci na onom drugom kompu?
Jel ce se on sam pojaviti?

offline
  • Rade Jekić
  • Pridružio: 05 Okt 2005
  • Poruke: 3005
  • Gde živiš: Valjevo

Najjednostavnije rešenje u tom slučaju je sledeće:

1 - postaviti računare u istu WORKGROUP-u na sledeći način
Desni klik na MyComputer > Computer Name > Change > Workgroup (promeniti u isti naziv na oba računara)
2 - odabrati folder koji bi se delio u mreži a zatim
Desni klik na folder > Sharing and security > čekirati "Share folder" i opciju "Allow other users to change files" da bi se moglo pisati u tom folderu


To treba uraditi na oba računara, i oni će biti vidljivi u "My network places" lokaciji.

NAPOMENA: da bi se deljenje postavilo na ovaj način neophodno je da bude uključena opcija "use simple file sharing" (a ona je po defaultu uključena).

Ukoliko bude problema, tu smo... Smile

offline
  • Pridružio: 04 Sep 2007
  • Poruke: 130

ok,hvala! Smile

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1396 korisnika na forumu :: 65 registrovanih, 5 sakrivenih i 1326 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., Avalon015, bigvlada, blatruc82, bpvl, cakija, Cigi, d29, dejan1972, Dorcolac, dukajov, dushan, dushkomkd, Dzambas, ekipo26, Feller, france93, g_g, Gall, ginjica, Giskard, Glavni Oružni, goran.vvv, goxin, GveX, igorkozar83, Jaz, Kapetan Hadok, Koplje, Kototamopeva, kutija11, lord sir giga, ludiagresivan, luka35, mačković, Miler88, MILO-VAN, miodrag, Mitch22, mkukoleca, nekdo, nenad81, nesa1962, partyzan, peradetlić, Permaldar, Peruta, Pilence, PMsnow, precan, Ripanjac, Robin, S-G, saputnik plavetnila, Sarmat, spikespiegel832, stokssone, svnedelja, synergia, TheDictator, tuf, uruk, vathra, vazduh, zubri