Kopiranje fajlova

Kopiranje fajlova

offline
  • Pridružio: 11 Avg 2007
  • Poruke: 27

Kako da napravim formu da mogu da klikom na nju automatski kopira neki folder u drugi.Preciznije receno,kada skinem slike sa fotoaparata on ih stavi u svoj folder.Ja bi hteo da napravim mali programcic da mi stoji na destopu i kada ga pokrenem da prebaci slike iz tog foldera u my pictures da nemoram uvek rucno,jer dosta slikam.Pozdrav



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 28 Jun 2004
  • Poruke: 990
  • Gde živiš: Kucura

Hmm.. za kopiranje mozes koristiti ovo:
FileCopy source, destination

U pocetku programa deklarises strukturu kako tvoj aparat snima slike i mesto na koje ce se slike kopirati. Svaki aparat ima neku strukturu kako slaze foldere. Neki stavljaju po datumima, neki sve u jedan folder, moj Canon npr. stavlja u "DCIM\250CANON". To treba deklarisati da bi program znao gde se na aparatu nalaze slike.

Pri pokretanju programa on ti izlista sve flopije, HDD-ove, flasheve i tvoj aparat u listu. Mislim da je tako bolje uraditi jer ako imas Floppy (A:), HDD sa particijama (C:) i (D:) i ubodes flash, a zatim aparat, oznaka aparata ce biti (F:\), a ako stavis samo aparat onda ce biti (E:). Iz liste izaberes tvoj aparat (E:\) i kliknes na neko dugme Start.
Izvrsava se neka funkcija koja izlista sve JPG slike.
Zatim pozivas FileCopy i kopiras sliku po sliku na zeljeno mesto koje si u pocetku deklarisao. :)



offline
  • Pridružio: 17 Dec 2008
  • Poruke: 68

Bojan-vr ::Kako da napravim formu da mogu da klikom na nju automatski kopira neki folder u drugi.Preciznije receno,kada skinem slike sa fotoaparata on ih stavi u svoj folder.Ja bi hteo da napravim mali programcic da mi stoji na destopu i kada ga pokrenem da prebaci slike iz tog foldera u my pictures da nemoram uvek rucno,jer dosta slikam.Pozdrav
A sto malo ne procitas sta pise u MSDN-u o tome???

offline
  • Pridružio: 11 Avg 2007
  • Poruke: 27

Biseru hvala na pomoci.Pozz

Dopuna: 23 Dec 2008 12:22

Resio sam sa malim bath programcicem.Bilo mi lakse,ali ipak hvala.

offline
  • Pridružio: 06 Maj 2007
  • Poruke: 241
  • Gde živiš: Beograd

Pa da batch fajl, xcopy komanda koja kopira ceo folder.

Npr. u NotePadu upisi sledeci tekst:

md "c:\backup"
md "c:\backup\folder"
xCopy c:\folder\*.* "c:\backup\folder" /E /I /Q /Y > backup.log


i snimi ga npr u batch fajl backup.bat.



Sve batch komande mozete pogledati ovde:

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1093 korisnika na forumu :: 60 registrovanih, 5 sakrivenih i 1028 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: AleksSE, aleph_one, Banovo Brdo, bigfoot, Borkanović, bounty hunters, brundo65, Bubili, bufanje, darkojbn, DezurniOperativni, djonsule, djuradj, Dorijan Grej, Dovla 1980, Duschi, esko_hz, Frunze, Georgius, igorkozar83, ILGromovnik, Imperator_Aleksandr_lll, JOntra, kljift, Klonfer83, knutveliki, kunktator, kybonacci, leopard83, mercedesamg, Metanoja, Mi lao shu, Miki01, Miler88, mm1811, Moldovan, mrmaster, Nepopravljivi, novator, nuke92, obsc, OgnjenMitric, pein, Pururin, radionica1, Sarmat, scimitar19, ssekir75, starlights, tomo2, ulogovan, vazduh, vdeki, volimpivuvolimrakiju, VPV, vuksa72, WerWolf14, Zec, zlaya011, ZZZ