Baterija za PC u domacoj radinosti

1

Baterija za PC u domacoj radinosti

offline
  • Chief Engineer @ svoj bizMis
  • Pridružio: 22 Jun 2005
  • Poruke: 7920
  • Gde živiš: Moskva, Rusija

Idite na http://www.sheppard.ru i pogledajte fotke... Covek je napravio bateriju za matori 286-komp od sledecih elemenata:

- 2 krompira
- 20 tableta askorbinske kiseline (je l' to bese C-vitamin?)
- 50 novcica od po 1 kopejku

Sto je jos najveca fora, ceo sajt koji gledate je na kompu koji je prikacen na tu bateriju!! Shocked

U pitanju je eksperiment o kome ce pisati u januarskom broju nekog casopisa o kompjuterima...

Isplati se ponekad ici na casove hemije? Very Happy



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • m4rk0  Male
  • Administrator
  • Administrator tech foruma
  • Marko Vasić
  • Gladijator - Maximus Decimus Meridius
  • Pridružio: 14 Jan 2005
  • Poruke: 15766
  • Gde živiš: Majur (Colosseum)

Heh, ko kaze da se znanje ne isplati Smile

Za koju godinu ce se voditi ovakav razgovor:

Q: Koje napajanje imas ?
A: Krompir

Mr. Green



offline
  • Pridružio: 07 Maj 2005
  • Poruke: 865
  • Gde živiš: my city, preko puta tri kaputa

pa ima onaj mali digitalni satić koji se napaja iz jabuke - jedna elektroda je od cinka a druga od bakra - sasvim dovoljno da jedna jabuka napaja mali satić.

zamisli da ti baterija za mobilni bude lubenica - ima dobar kapacitet ali šta kad prođe sezona :-) ?

offline
  • Pridružio: 20 Apr 2003
  • Poruke: 2416
  • Gde živiš: NS

pa lubenica ne bi bas bila prakticna. al za punjac bi mogla da posluzi Very Happy

offline
  • Pridružio: 07 Maj 2005
  • Poruke: 865
  • Gde živiš: my city, preko puta tri kaputa

za punjač - kukuruz i krunjač :-P

offline
  • Pridružio: 04 Sep 2003
  • Poruke: 24135
  • Gde živiš: Wien

Pa kada je MIT mogao da napravi laptop na kurblu, zasto ne bi moglo i ovo?

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Emil Beli
  • Pridružio: 03 Jan 2005
  • Poruke: 2990
  • Gde živiš: Beograd

Fenomenalno! Obozavam takve izume!

offline
  • Pridružio: 14 Avg 2005
  • Poruke: 342

Jos nam treba krompir na kurblu i resena stvar Mr. Green

offline
  • airon 
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 29 Jan 2006
  • Poruke: 12
  • Gde živiš: beograd

virus na [Link mogu videti samo ulogovani korisnici] i

offline
  • Pridružio: 01 Mar 2005
  • Poruke: 549
  • Gde živiš: Apatin

Sta ce se desiti ako vam to "napajanje" od krompira napadne krompirova zlatica?

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1428 korisnika na forumu :: 60 registrovanih, 4 sakrivenih i 1364 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., Asteker, Avalon015, bigvlada, blatruc82, bojcistv, boromir, cakija, Cigi, Demi87, Djokislav, djonsule, Dorcolac, dukajov, dushan, dushkomkd, Dzambas, Feller, france93, Gall, ginjica, Glavni Oružni, GveX, Jeremiah, jodzula, Kadzo, Kapetan Hadok, kolle.the.kid, Koplje, Kototamopeva, kutija11, ludiagresivan, luka35, mačković, Milan A. Nikolic, Miler88, MILO-VAN, Mitch22, Mićko, mkukoleca, MountAndBlade, nekdo, nenad81, partyzan, peradetlić, Pilence, Radoslava, Ripanjac, Robin, S-G, saputnik plavetnila, sony771, stegonosa, stokssone, svnedelja, synergia, tuf, vathra, vladom6, Vrač