|
„Kada je dijete bilo dijete postavljalo je ova pitanja: zašto sam ja baš ja a ne ti? Zašto sam ovdje, a ne tamo? Kada je počelo vrijeme i gdje završava prostor? Kako to da prije nego što sam ja postao ja uopće kao ja nisam postojao? I da jednom ja, takav kakav sam, više neću biti taj koji jesam?“
„Kada je dijete bilo dijete na svakoj planini je čeznulo za još višom planinom, a u svakom gradu žudilo za još većim gradom…a tako je i sada. Stidjelo se pred strancima, a tako je i sada. Čekalo je prvi snijeg a i sada to čini.“
„Kada je dijete bilo dijete, nije znalo da je dijete. Sve je imalo dušu i sve duše su bile jedna. Kada je dijete bilo dijete, nije imalo svog mišljenja. Nije imalo navika, često je sjedilo prekriženih nogu, hodalo je trčeći, imalo je vihor u kosi i nije se mrštilo pri fotografiranju.“
„Ne vidim te, no znam da si ovdje. Osjećam to!“…Želio bih da si tu. Želio bih da možeš razgovarati sa mnom jer ja sam prijatelj…companiero!“
„Kada je dijete bilo dijete, probudilo se jednom u tuđem krevetu a sada to čini iznova i iznova. Mnogi ljudi su mu tada bili lijepi, a sada samo poneki slučajno. Jasno je zamišljalo raj, a sada ga jedva sluti. Nije moglo spoznati ništavilo, a danas drhti od njega.“
„Dok je trčao ravno i ponekad od radosti krivudao izgledao je slobodan pa smo se smijali s njim. Onda je odjednom potrčao cik-cak i poletjelo je kamenje. Njegovim bijegom počela je duga povijest ratova koja još traje.“
„Sada znam ono što nijedan anđeo ne zna! Da li je jedan poljubac, jedna noć provedena sa ženom koju voli dovoljna da sazna ono što nijedan anđeo ne zna? Dovoljno da uistinu spozna što znači biti ljudsko biće? Apsolutno!"
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|