Dodela Oskara

Dodela Oskara

offline
  • Acid_Burn  Male
  • Moderator foruma
  • Glavni moderator foruma Zabava
  • Hellraiser
  • Demon to some. Angel to others
  • Pridružio: 07 Jan 2005
  • Poruke: 25503
  • Gde živiš: Beneath the Black Sky

U filmskoj 2011 godini, koja je po mnogima bila mrsava kada su filmovi u pitanju, apsolutni pobednik kada su Oskari u pitanju je film The Artist koji je osvojio 5 Oskara, od kojih su svakako najvrednije one za najbolji film i za najboljeg glumca koji je otisao Jean Dujardinu

Pored The Artista i film Hugo se okitio sa 5 Oskara dok se sa zlatnom statuom mogu pohvaliti i Meryl Strip za ulogu u filmu The Iron Lady kao i Cristopher Plummer za ulogu u filmu The Beginners.

Best Motion Picture of the Year
WINNER

The Artist (2011): Thomas Langmann

Other Nominees:

The Descendants (2011): Jim Burke, Alexander Payne, Jim Taylor
Extremely Loud & Incredibly Close (2011): Scott Rudin
The Help (2011): Brunson Green, Chris Columbus, Michael Barnathan
Hugo (2011/II): Graham King, Martin Scorsese
Midnight in Paris (2011): Letty Aronson, Stephen Tenenbaum
Moneyball (2011): Michael De Luca, Rachael Horovitz, Brad Pitt
The Tree of Life (2011): Sarah Green, Bill Pohlad, Dede Gardner, Grant Hill
War Horse (2011): Steven Spielberg, Kathleen Kennedy

Best Performance by an Actor in a Leading Role

WINNER

Jean Dujardin for The Artist (2011)

Other Nominees:

Demián Bichir for A Better Life (2011)
George Clooney for The Descendants (2011)
Gary Oldman for Tinker Tailor Soldier Spy (2011)
Brad Pitt for Moneyball (2011)

Best Performance by an Actress in a Leading Role

WINNER

Meryl Streep for The Iron Lady (2011)

Other Nominees:

Glenn Close for Albert Nobbs (2011)
Viola Davis for The Help (2011)
Rooney Mara for The Girl with the Dragon Tattoo (2011)
Michelle Williams for My Week with Marilyn (2011)

Best Performance by an Actor in a Supporting Role[/b]

[b]WINNER


Christopher Plummer for Beginners (2010)

Other Nominees:

Kenneth Branagh for My Week with Marilyn (2011)
Jonah Hill for Moneyball (2011)
Nick Nolte for Warrior (2011)
Max von Sydow for Extremely Loud & Incredibly Close (2011)

Best Performance by an Actress in a Supporting Role

WINNER

Octavia Spencer for The Help (2011)

Other Nominees:

Bérénice Bejo for The Artist (2011)
Jessica Chastain for The Help (2011)
Melissa McCarthy for Bridesmaids (2011)
Janet McTeer for Albert Nobbs (2011)

Best Achievement in Directing

WINNER

Michel Hazanavicius for The Artist (2011

Other Nominees:

Woody Allen for Midnight in Paris (2011)
Terrence Malick for The Tree of Life (2011)
Alexander Payne for The Descendants (2011)
Martin Scorsese for Hugo (2011/II)

Best Writing, Screenplay Written Directly for the Screen

WINNER

Midnight in Paris (2011): Woody Allen

Other Nominees:

The Artist (2011): Michel Hazanavicius
Bridesmaids (2011): Kristen Wiig, Annie Mumolo
Margin Call (2011): J.C. Chandor
A Separation (2011): Asghar Farhadi

Best Writing, Screenplay Based on Material Previously Produced or Published


WINNER

The Descendants (2011): Alexander Payne, Nat Faxon, Jim Rash

Other Nominees:

Hugo (2011/II): John Logan
The Ides of March (2011): George Clooney, Grant Heslov, Beau Willimon
Moneyball (2011): Steven Zaillian, Aaron Sorkin, Stan Chervin
Tinker Tailor Soldier Spy (2011): Bridget O'Connor, Peter Straughan

Best Animated Feature Film of the Year

WINNER

Rango (2011): Gore Verbinski

Other Nominees:

A Cat in Paris (2010): Alain Gagnol, Jean-Loup Felicioli
Chico & Rita (2010): Fernando Trueba, Javier Mariscal
Kung Fu Panda 2 (2011): Jennifer Yuh
Puss in Boots (2011): Chris Miller

Best Foreign Language Film of the Year

WINNER

A Separation (2011): Asghar Farhadi(Iran)

Other Nominees:

Bullhead (2011): Michael R. Roskam(Belgium)
Footnote (2011): Joseph Cedar(Israel)
In Darkness (2011): Agnieszka Holland(Poland)
Monsieur Lazhar (2011): Philippe Falardeau(Canada)

Best Achievement in Cinematography

WINNER


Hugo (2011/II): Robert Richardson

Other Nominees:

The Artist (2011): Guillaume Schiffman
The Girl with the Dragon Tattoo (2011): Jeff Cronenweth
The Tree of Life (2011): Emmanuel Lubezki
War Horse (2011): Janusz Kaminski

Best Achievement in Editing

WINNER

The Girl with the Dragon Tattoo (2011): Angus Wall, Kirk Baxter

Other Nominees:

The Artist (2011): Anne-Sophie Bion, Michel Hazanavicius
The Descendants (2011): Kevin Tent
Hugo (2011/II): Thelma Schoonmaker
Moneyball (2011): Christopher Tellefsen

Best Achievement in Art Direction

WINNER

Hugo (2011/II): Dante Ferretti, Francesca Lo Schiavo

Other Nominees:

The Artist (2011): Laurence Bennett, Robert Gould
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 (2011): Stuart Craig, Stephenie McMillan
Midnight in Paris (2011): Anne Seibel, Hélène Dubreuil
War Horse (2011): Rick Carter, Lee Sandales

Best Achievement in Costume Design

WINNER

The Artist (2011): Mark Bridges

Other Nominees:

Anonymous (2011/I): Lisy Christl
Hugo (2011/II): Sandy Powell
Jane Eyre (2011): Michael O'Connor
W.E. (2011): Arianne Phillips

Best Achievement in Makeup

WINNER

The Iron Lady (2011): Mark Coulier, J. Roy Helland

Other Nominees:

Albert Nobbs (2011): Martial Corneville, Lynn Johnson, Matthew W. Mungle
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 (2011): Nick Dudman, Amanda Knight, Lisa Tomblin

Best Achievement in Music Written for Motion Pictures, Original Score

WINNER

The Artist (2011): Ludovic Bource

Other Nominees:

The Adventures of Tintin (2011): John Williams
Hugo (2011/II): Howard Shore
Tinker Tailor Soldier Spy (2011): Alberto Iglesias
War Horse (2011): John Williams

Best Achievement in Music Written for Motion Pictures, Original Song

WINNER

The Muppets (2011): Bret McKenzie("Man or Muppet")

Other Nominees:

Rio (2011): Sergio Mendes, Carlinhos Brown, Siedah Garrett("Real in Rio")

Best Achievement in Sound Mixing

WINNER

Hugo (2011/II): Tom Fleischman, John Midgley

Other Nominees:

The Girl with the Dragon Tattoo (2011): David Parker, Michael Semanick, Ren Klyce, Bo Persson
Moneyball (2011): Deb Adair, Ron Bochar, David Giammarco, Ed Novick
Transformers: Dark of the Moon (2011): Greg P. Russell, Gary Summers, Jeffrey J. Haboush, Peter J. Devlin
War Horse (2011): Gary Rydstrom, Andy Nelson, Tom Johnson, Stuart Wilson

Best Achievement in Sound Editing

WINNER

Hugo (2011/II): Philip Stockton, Eugene Gearty

Other Nominees:

Drive (2011): Lon Bender, Victor Ray Ennis
The Girl with the Dragon Tattoo (2011): Ren Klyce
Transformers: Dark of the Moon (2011): Ethan Van der Ryn, Erik Aadahl
War Horse (2011): Richard Hymns, Gary Rydstrom

Best Achievement in Visual Effects

WINNER

Hugo (2011/II): Robert Legato, Joss Williams, Ben Grossmann, Alex Henning

Other Nominees:

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 (2011): Tim Burke, David Vickery, Greg Butler, John Richardson
Real Steel (2011): Erik Nash, John Rosengrant, Danny Gordon Taylor, Swen Gillberg
Rise of the Planet of the Apes (2011): Joe Letteri, Dan Lemmon, R. Christopher White, Daniel Barrett
Transformers: Dark of the Moon (2011): Scott Farrar, Scott Benza, Matthew E. Butler, John Frazier

Best Documentary, Features

WINNER

Undefeated (2011): Daniel Lindsay, T.J. Martin, Rich Middlemas

Other Nominees:

Hell and Back Again (2011): Danfung Dennis, Mike Lerner
If a Tree Falls: A Story of the Earth Liberation Front (2011): Marshall Curry, Sam Cullman
Paradise Lost 3: Purgatory (2011): Joe Berlinger, Bruce Sinofsky
Pina (2011): Wim Wenders, Gian-Piero Ringel

Best Documentary, Short Subjects

WINNER

Saving Face (2012): Daniel Junge, Sharmeen Obaid-Chinoy

Other Nominees:

The Barber of Birmingham: Foot Soldier of the Civil Rights Movement (2011): Robin Fryday, Gail Dolgin
God Is the Bigger Elvis (2012): Rebecca Cammisa, Julie Anderson
Incident in New Baghdad (2011): James Spione
The Tsunami and the Cherry Blossom (2011): Lucy Walker, Kira Carstensen

Best Short Film, Animated

WINNER

The Fantastic Flying Books of Mr. Morris Lessmore (2011): William Joyce, Brandon Oldenburg

Other Nominees:

Sunday (2011): Patrick Doyon
La Luna (2011): Enrico Casarosa
A Morning Stroll (2011): Grant Orchard, Sue Goffe
Wild Life (2011): Amanda Forbis, Wendy Tilby

Best Short Film, Live Action

WINNER

The Shore (2011): Terry George, Oorlagh George

Other Nominees:

Pentecost (2011): Peter McDonald
Raju (2011): Max Zähle, Stefan Gieren
Time Freak (2011): Andrew Bowler, Gigi Causey
Tuba Atlantic (2010):



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 12 Okt 2010
  • Poruke: 10650

meni se Hugo veoma svideo i mislim da je zasluzio vise Wink



offline
  • boksi  Male
  • Ugledni građanin
  • Pridružio: 11 Jun 2008
  • Poruke: 472

Najbolji deo Laughing

Saša Baron Koen, kome je najpre bilo zabranjeno da dođe na dodelu Oskara, a onda su ga organizatori molili da se ipak pojavi, nije razočarao svoje obožavaoce. Obučen kao Gadafi, ušetao je na crveni tepih u pratnji svojih "telohraniteljki" a sve vreme je u ruci nosio urnu u kojoj je navodno pepeo Kima Džonga Ila.


offline
  • Acid_Burn  Male
  • Moderator foruma
  • Glavni moderator foruma Zabava
  • Hellraiser
  • Demon to some. Angel to others
  • Pridružio: 07 Jan 2005
  • Poruke: 25503
  • Gde živiš: Beneath the Black Sky

Ovaj Sascha je lud sto posto Smile

offline
  • Mladen Lukić
  • Pridružio: 02 Apr 2009
  • Poruke: 1450
  • Gde živiš: Arilje

Koliko mi je drago zbog "The Artista" i Jean Dujardina (zato sto je Francuz). Smile

offline
  • mcrule  Male
  • Legendarni građanin
  • Michael
  • Spy[Covert OPS], Gathering Intel/Info & The Ultimate Like Master[@ MyCity]
  • Pridružio: 21 Feb 2010
  • Poruke: 16934
  • Gde živiš: 43.6426°N 79.3871°W

Acid_Burn ::Ovaj Sascha je lud sto posto Smile

Hvala na komplimentu. Znam i sam to. Mr. Green Laughing



===============================



Cestitam dobitnicima. Ziveli


Iskreno, nisam gledao, pa mi je drago sto smo obavesteni ovako, thnx Acid. Ziveli

offline
  • Acid_Burn  Male
  • Moderator foruma
  • Glavni moderator foruma Zabava
  • Hellraiser
  • Demon to some. Angel to others
  • Pridružio: 07 Jan 2005
  • Poruke: 25503
  • Gde živiš: Beneath the Black Sky

offline
  • Bitchy Witch
  • Sanjar
  • Pridružio: 09 Jul 2010
  • Poruke: 2465
  • Gde živiš: 50 Berkeley Square

Najupečatljiviji deo: "I could practically hear half of America going: Ohhh, not her. Again. But, whatever" xD

offline
  • Pridružio: 12 Okt 2010
  • Poruke: 10650

ne samo Amerika Bebee Dol
moj tata zamalo da polomi televizor kad je video....

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 780 korisnika na forumu :: 39 registrovanih, 6 sakrivenih i 735 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., bato, bojankrstc, Buzdovan, Cirkon, CrniGavran, dac, dankisha, dekao, djboj, dragon986, havoc995, ikan, ivan1973, jaeger, Koridor 11, Korisnik038, kvcali, kybonacci, liman, mane123, MarKhan, Markoni29, mercedesamg, Mercury, mrav pesadinac, nebojsag, nuke92, Panter, Recce, rovac, skvara, spektorsky, Stefan1207, Tas011, Toni, Vlada1389, Wisdomseeker, Zvrk