|
Poslao: 03 Maj 2011 02:43
|
offline
- Pridružio: 03 Feb 2008
- Poruke: 286
|
Napisano: 03 Maj 2011 2:36
bocke ::Poveži desktop na net preko rutera. Zatim poveži laptop direktno koristeći kabl (ne wireless). Ovde je neophodno da se privremeno isključiš. Važno je da imaš net bar na jednom računaru pre nego što povežemo računare. Da imamo bar neki kontakt.
Povezao+povezao modem i ruter kablom zbog net-a. Net imam na laptopu na desktopu ne
Dopuna: 03 Maj 2011 2:40
Kada ukucam adresu u mozili izbaci mi da se logujem. nece sa admin/admin
pa da li da caskom nadjem sifru i udjem u ruter?
Dopuna: 03 Maj 2011 2:43
Usao u ruter. Kako podesiti. Pre dosta vremena sam to posedavao sada se ne mogu setiti?
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 03 Maj 2011 02:44
|
offline
- bocke

- Moderator foruma
- Glavni moderator Linux foruma
- Pridružio: 16 Dec 2005
- Poruke: 12567
- Gde živiš: Južni pol
|
Mislio si da podesiš ruter preko web interfejsa? Nema potrebe za time sada. Sada je potrebno podesiti desktop mašinu.
Windows 7 je na desktop mašini?
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 03 Maj 2011 02:45
|
offline
- Pridružio: 03 Feb 2008
- Poruke: 286
|
bocke ::Mislio si da podesiš ruter preko web interfejsa? Nema potrebe za time sada. Sada je potrebno podesiti desktop mašinu.
Windows 7 je na desktop mašini?
Da na desktopu.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 03 Maj 2011 02:47
|
offline
- bocke

- Moderator foruma
- Glavni moderator Linux foruma
- Pridružio: 16 Dec 2005
- Poruke: 12567
- Gde živiš: Južni pol
|
Na Windows računaru:
1. Klikni na Run
2. Ukucaj ncpa.cpl i pritisni enter
Otvoriće se Network Connections Control Panel aplet. Šta ima u njemu?
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 03 Maj 2011 02:49
|
offline
- Pridružio: 03 Feb 2008
- Poruke: 286
|
Local Area Conestion
Network 3
Atheros L2 Fast Ethernet 10/100Ba...
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 03 Maj 2011 02:56
|
offline
- bocke

- Moderator foruma
- Glavni moderator Linux foruma
- Pridružio: 16 Dec 2005
- Poruke: 12567
- Gde živiš: Južni pol
|
1. Klikni desnim dugmetom na Local Area Connection
2. Klikni na properties
3. Klikni na Internet Protocol Version 4
4. Zatim u istom prozoru na Properties
5. Klikni na "Obtain an IP address automatically"
6. Klikni na "Use following DNS server addresses".
7. Upiši u polje 8.8.8.8 (tj u svako polje po jedna osmica)
8. Klikni na Ok.
Probaj da pristupiš internetu. Radi?
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 03 Maj 2011 03:04
|
offline
- Pridružio: 03 Feb 2008
- Poruke: 286
|
Napisano: 03 Maj 2011 3:02
ne,
Znaci li nesto sto ispod Internet Protocol Version 4
ima i Internet Protocol Version 6
Dopuna: 03 Maj 2011 3:04
kad desnim klikom odem na dijagnozu ispise da je komp pravilno konfigurisan ali device or resource (DNS server) nije na raspolaganju.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 03 Maj 2011 03:11
|
offline
- Pridružio: 03 Feb 2008
- Poruke: 286
|
Napisano: 03 Maj 2011 3:09
nece alt+f2
Dopuna: 03 Maj 2011 3:11
u meniju dole postoji ikona tv i pise kada stanem na nju Command prompt a kada kliknem otvori terminal. Moze tu ili ne?
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 03 Maj 2011 03:11
|
offline
- FarscapeFan

- Legendarni građanin
- Pridružio: 30 Dec 2007
- Poruke: 4759
- Gde živiš: Niš
|
vidi 1vi
u onu žutu konzolu ukucajk
ifconfig | grep "inet add" | awk '{ print $2 }'
|
|
|
|
|
|