• Gde živiš: Esgaroth

Pobeda košarkašica u Subotici, Spartak - Partizan 71:78.

Crno-bele sa skorom 5/1 nalaze se u grupi timova pri vrhu tabele, a trenutno jedina neporažena ekipa je Art basket. U 7. kolu devojke dočekuju ekipu niškog Studenta.

***

Odbojkaši su savladali Mladi radnik iz Požarevca 3:1 (22:25, 25:21, 26:24, 25:23).

Partizan je i dalje kao jedini neporažen tim usamljen na vrhu tabele, a u 8. kolu gostuje Nišu.

***

Poraz odbojkašica na gostovanju Ubu, 0:3 (17:25, 17:25, 23:25). Devojke se sa skorom 2/5 nalaze na deobi osmog i devetog mesta, a u sledećem kolu sastaju se sa Crvenom zvezdom.

***

Rukometaši su opravdali ulogu favorita i savladali zrenjaninski Proleter 30:18.

Naredni rival crno-belih biće ekipa Dubočice u Leskovcu.

online

Napisano: 25 Nov 2023 11:30

Poraz košarkašica u WABA ligi, Partizan - Orlovi Banjaluka 57:71.

Dopuna: 25 Nov 2023 21:58

Loš vikend timova JSD Partizan...

Poraz odbojkaša, prvi u sezoni, od Niša rezultatom 0:3. Crno-beli, uz meč manje, gube prvu poziciju koju je sada preuzeo upravo današnji rival, a u narednom kolu u Beograd stiže ekipa Takova.

***

Odbojkašice takođe upisuju nulu, porazom od Crvene zvezde rezultatom 0:3 i sa učinkom 2/6 ostaju u donjem delu tabele. U sledećem kolu, crno-bele gostuju ekipi Omladinca u Novim Banovcima.

***

Niz poraza upotpunili su vaterpolisti koji su samo u prvoj četvrtini (vođstvo 4:3) parirali aktuelnom šampionu Novom Beogradu, da bi u nastavku meča rival opravdao ulogu favorita i do kraja slavio 18:13.

***

Da ipak ne bude sve tako crno, pobrinuli su se rukometaši koji su kao gosti u Leskovcu savladali Duboočicu 33:27 i vratili se na četvrto mesto, odnosno među ekipe koje će obezbediti učešće u plej-ofu.

Naredni meč igra se već 1. decembra kada Partizan gostuje Jugoviću u Kaću.

online

Napisano: 03 Dec 2023 8:15

Košarkašice su u razmaku od nekoliko dana u dva meča pretrpele dva poraza.

Najpre su u regionalnoj WABA ligi poražene od hrvatskog Plamena iz Požege rezultatom 86:83. Crno-bele su odigrale slabije veći deo utakmice, prednost domaćih dostigla je u nekoliko navrata 22 peoena razlike (81:59), poslednji put na šest minuta do kraja. Međutim, tada su devojke proigrale, ali nisu uspele da dođu i do preokreta.

Uzbudljiv meč viđen je i u domaćem prvenstvu gde je Partizan mogao do do pobede u Kraljevu. Nakon uglavnom izjednačenog prvog poluvremena, crno-bele su u trećoj četvrtini zaigrale bolje i pred poslednjih deset minuta imale prednost 55:50. U samoj završnici Partizan je imao minimalnih 65:64, akli je napravljen prekršaj, domaćin je iskoristio jedno slobodno bacanje i ušlo se u produžetak u kojem je Kraljevo uspelo da stigne do pobede 76:74.

***

Pobeda odbojkaša nad Takovom 3:1.

Bio je to daleko teži meč nego što pokazuje krajni rezultat. Gosti su dobili prvi set 26:24, crno-beli su uzvratili u drugom 28:26. Velika borba viđena je i u trećem setu koji je pripao Partizanu 27:25, što je možda bilo i prelomni trenutak. U poslednjem setu borbeni gosti nisu mogli više od 17:25.

Partizan sa mečom manje je ponovo ekipa sa najmanje poraza u domaćem prvenstvu.

Prethodno, odbojkaši su imali uzbudljiv dvomeč u šesnaestini finala evropskog CEV kupa. Mimo svih očekivanja Partizan je na svom terenu poražen od belgijskog Levena 0:3, pa je na revanš otputovao prežaljen od domaćih medija. Međutim, u Belgiji su crno-beli pokazali drugo lice i savladali domaćine 3:1.

Prema novim propozicijama, više se ne posmatraju odnos osvojenih setova i poena, već se pobede boduju sa po tri boda za 3:0 i 3:1, odnosno dva boda za pobednika i bod za praženog ukoliko se meč završio rezultatom 3:2. Zbog svega navedenog, odigrna je zlatni set koji je rezultatom 15:13 pripao Partizanu koji se tako plasirao među najboljih 16 timova u drugom po snazi evropskom klupskom takmičenju. U borbi za četvrtfinale crno-beli će se sastati sa ukrajinskim Dnjeprom.

Lep rezultat Partizana koji, osim što se vratio nakon ubedljivog poraza u prvom meču, ostao je jediuni srpski tim u tom takmičenju, pošto su Vojvodina i Radnički Kragujevac eliminisani u istoj fazi takmičenja.

***

Rukometaši su u 12. kolu Superlige kao gosti savladali Jugović u Kaću 34:19 i trenutno se nalaze na trećem mestu.

Priliku da nastave dobar niz imaće narednog vikenda kada u Beograd stiže ekipa Vranja.

***

Vaterpolisti su poraženi u polufinalu kupa Srbije od Novog Beograda rezultatom 8:16.

Dopuna: 04 Dec 2023 4:19

Poraz odbojkašica u Novim Banovcima, Omladinac - Partizan 3:0.

online

Košarkašice su u WABA ligi savladale ekipu Lavovi Brčko rezultatom 86:61 i sa skorom 5/4 potvrdile su osvajanje trećeg mesta u grupi A, a na kojem će i ostati bez obzira na ishod poslednjeg meča koji očekuje crno-bele 20. decembra protiv celja u Beogradu.

***

Poraz odbojkaša u prvoj utakmici polufinala Kupa Srbije, Vojvodina - Partizan 3:2.

Novosađani su rešili u svoju korist prva dva seta 25:20, 25:23, ali su crno-beli uzvratili sa 25:16, 25:19. Ipak, u taj-brejku, domaćin je bio za nijansu bolji, 15:13. Revanš se igra krajem decembra, a za razliku od CEV kupa u kojem se gleda broj osvoojenih bodova u međusobnom duelu, ovda je na snazi stari sistem, prema kojem se najpre gleda odnos osvojenih setova, a zatim i osvojenih poena.

Sa te strane, Partizan je u maloj prednosti pošto je i pored poraza osvojeno više poena od Novosađana (106:98), pa će crno-belima odogovarati svaka pobeda 3:0 ili 3:1, a u određenim uslovima čak i 3:2. Naravno, potrebno je prvo savladati Vojvodinu...

online

Poraz odbojkaša u derbiju sa Crvenom zvezdom 2:3.

Nakon što su formalni domaćini rešili u svoju korist prvi set (23:25), Partizan je sličom merom odgovorio u naredna dva (29:27, 28:26) i preokrenuo rezultat. Rival ipak uspeva da izjednači (25:19), a zatim i u taj-brejku (15:10) osvoji veći deo plena.

Crno-beli sledeće nedelje dočekuju ekipu Jedinstva iz Stare Pazove.

online

Rukometaši su u 13. savladali Vranje rezultatom 32:22 i sa 19 bodova nalaze se u plej-of zoni, trenutno kao treći, ali i sa utakmicom više od četvrtoplasiranog Dinama iz Pančeva.

Sledi duel sa gradksim rivalom Obilićem.

***

Odbojkašice su najzad upisale pozitivan rezultat i u 10. kolu savladale beogradski Radnički 3:0. Sa učinkom 3/7 crno-bele trenutno zauzimaju osmu poziciju.

U 11. kolu sledi najteži ispit, meč sa liderom i još uvek neporaženim Jedinstvom iz Stare Pazove.

***

Košarkašice su bile ubedljive protiv šabačke Duge 100:74 i sa skorom 7/2 nalaze se na trećem mestu.

U narednom kolu crno-bele se sastaju sa Crvenom zvezdom.

online

Košarkašice su nas prijatno iznenadile i savladale favorizovanu Crvenu zvezdu 71:64 Very Happy

Devojke se nakon 10. kola nalaze na deobi 2. do 4. mesta sa Zvezdom i Kraljevom. Sledi gostovanje Novosadskoj ŽKA 23. decembra.

***

Rukometaši su bez većih problema, formalno kao gosti, savladali gradskog rivala Obilić rezultatom 39:25.

Prazničnu i pauzu zbog održavanja Evropskog prvenstva januara 2024. u Nemačkoj, Partizan će provesti na trećoj poziciji. Nastavak prvenstva u februaru kao gosta donosi i najtežeg rivala, aktuelnog šampiona i još uvek neporaženu novosadsku Vojvodinu.

***

Odbojkaši su slavili protiv Jedinstva iz Stare Pazove 3:0 i sa utakmicom manje (odloženi meč 6. kola sa Vojvodinom u Novom Sadu) nalaze se na drugom mestu.

Sledeći rival Partizana, na gostujućem terenu, biće jedno od najprijatnijih iznenađenja sezone, ekipa Karađorđa iz Topole, a koja je u Beogradu poprilično namučila crno-bele. Bilo je 3:2 za Partizan, pri čemu su crno-beli prva dva seta dobili tek na razliku (26:24, 28:26).

***

Odbojkašice su takođe igrale sa Jedinstvom iz Stare Pazove, ali je ekipa aktuelnog prvaka ipak bila pretežak ispit - 0:3.

U sledećem kolu devojke dočekuju ekipu Inđije.

online

Zapostavih temu...

Poraz košarkašica u Novom Sadu, ŽKA - Partizan 83:81. Neizvestan meč u kojem su domaće bile bolje u prvom poluvremenu, ali su crno-bele uspele da u poslednjoj četvrtini preokrenu i povedu. Međutim, neizvesna završnica pripala je ŽKA.

Kalendarsku godinu devojke završavaju na četvrtom mestu sa 8/3. Liga se nastavlja 13. januara kada Partizan gostuje Vrbasu.

***

Odbojkaši su imali burne dane... nakon poraza u dvomeču sa ukrajinskim Djeprom i eliminacije u CEV kupu, u domaćem prvenstvu savladan je Karađorđe u Topoli 3:1, a pre nepunih pola sata odigran je i ranš susret polufinala Kupa u kojem je pretrpljen poraz od Vojvodine 2:3, pa crno-beli neće imati priliku da odbrane taj trofej.

Odlična odbojka u maloj sali novosadskog SPENS-a, domaći su bili bolji u prvom setu (25:16) i poletkom drugog, ali su se crno-beli vratili u set, a zatim i potpuno preokrenuli rezultat (25:23, 25:19). Ipak, loš početak četvrtog seta učinio je svoje, pa iako je Partizan u finišu uspeo da nekoliko puta priđe na samo poen zaostatka, domaći sa 25:23 uvode meč u taj-brejk. Kako je u prvom meču bilo 3:2 za Novosađane, ali su crno-beli tada osvojili više poena, bilo je više nego jasno da su sve kalkulacije tu i stale - osvajač seta biće i finalista Kupa. Nažalost, iako je Partizan odlično počeo i poveo 5:2, lako je dozvolio domaćima da se vrate i preokrenu na 8:7, a u finišu i na 14:11. Crno-beli su čak uspeli da spasu i dve meč lopte, ali ne i treću, 13:15, pa Vojvodina zasluženo slavi.

Liga se nastavlja 19. januara kada Partizan dočekuje ekipu subotičkog Spartaka, ali još uvek je nejasno kada će biti odigran odloženi meč 6. kola sa Vojvodinom u Novom Sadu.

***

Odbojkašice su savladale Inđiju 3:0, znatno teže nego što bi se reklo prema krajnjem ishodu. Preciznije, prvi set doneo je pravi maraton u kojem je na kraju bilo 31:29 za Partizan, što je možda i usmerilo dalji tok meča, u kojem su crno-bele nešto sigurnije stigle do bodova 25:19, 25:17.

Devojke sa 4/8 završavaju godinu na sedmoj poziciji, a 19. januara u nastavku šampionata gostuju lajkovačkom Železničaru.

online

Napisano: 17 Jan 2024 4:01

Košarkašice su solidno započele novu kalendarsku godinu savladavši najpre bugarsku Montanu 87:62 u regionalnoj WABA ligi, a zatim na gostovanju i Vrbas 85:57 u domaćem šampionatu.

Ipak, usledio je poraz u WABA ligi od Sloge iz Požege 63:71.

Slede mečevi sa Vojvodinom 021 u Prvenstvu Srbije, odnosno šabačkom Dugom u WABA ligi.

Dopuna: 25 Jan 2024 19:59

Košarkašice ''rade'' punom parom...

U domaćem prvenstvu ubedljivo je savladana Vojvodina 021 rezultatom 80:49, nakon čega se crno-bele nalaze na deobi trećeg i četvrtog mesta sa ekipom Kraljeva uz učinak 10/3. Sledi najteži ispit za devojke, gostovanje vodećoj Megi, ženskoj sekciji tima menadžera Miška Ražnatovića a koji se do praznične pauze zvao Art Basket... klub, a ne Miško Mr. Green

Devojke su bile uspešne i u Kupu Srbije, preciznije Kupu Milana Cige Vasojevića. Najpre je savladana Karaburma 92:64, a potom i Spartak u Subotici 82:73, čime je obezbeđen plasman na završni turnir. Pored crno-belih dama, na završnom turniru Kupa učestvovaće i Crvena zvezda i Kraljevo, a o poslednjem učesniku ''odlučiće'' večerašnji duel Proletera 023 i Mege u Zrenjaninu. Namerno ''odlučiće'', pošto bi eventualna pobeda Zrenjaninki bila ravna senzaciji...

***

Odbojkaši su upisali poraz u zaostalom meču 6. kola protiv Vojvodine u Novom Sadu, 2:3.

Imaju za čim crno-beli da žale, pošto su vodili 1:0 i 2:1 u setovima (26:24, 21:25, 25:23, 21:25), a u petom, poslednjem setu, pali tek u igri na razliku 16:18.

Partizan sa skorom 9/3 i utakmicom manje trenutno se nalazi na drugom mestu. Sledi teško gostovanje Radničkom u Kragujevcu, a u slučaju povoljnog ishoda (u prvom meču u Beogradu u 3. kolu bilo je 3:1 za crno-bele) i priliku da se vrati na sam vrh, u zaostalom meču 13. kola sa subotičkim Spartakom u Beogradu.

online

Napisano: 28 Jan 2024 11:16

Nakon dobre partije u Novom Sadu, crno-beli odbojkaši podbacili su u Kragujevcu gde su poraženi od Radničkog 0:3 (19:25, 15:25, 23:25). Kako se vidi po rezultatu, tek u trećem setu Partizan je bio koliko-toliko u igri, pa je poraz bio neminovan.

Sledi zaostali meč sa Spartakom iz Subotice, a ubrzo i redovno 15. kolo protiv Borca iz Starčeva.

***

Odbojkašice su poražene od TENT-a iz Obrenovca 1:3 (16:25, 25:19, 25:27, 14:25).Obrenovčanke su, jednostavno, prejake u ovom trenutku za crno-bele, mada je u dva središnja seta mladi tim Partizana pokazao da ume da se nosi i sa favoritima.

U sledećem kolu Partizan gostuje Sremu u Sremskoj Mitrovici.

Dopuna: 29 Jan 2024 19:40

Poraz košarkašica od Mege 87:54...

U sledećem kolu u Beograd stiže Sloga iz Požege.

Ukupno su 1065 korisnika na forumu :: 12 registrovanih, 3 sakrivenih i 1050 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Korisnici trenutno na forumu: Apok, Istman, jukeboxer, marsovac 2, Miki 84, MILO-VAN, Milos ZA, Parker, repac, S-lash, solic, stegonosa