• Pridružio: 13 Dec 2013
  • Poruke: 8533
  • Gde živiš: Esgaroth

Napisano: 21 Mar 2023 19:49

Poraz rukometaša od Tatrana u Prešovu u trećoj utakmici grupe B regionalne SEHA lige, 25:29.

Poslednji meč grupne faze crno-beli igraju protiv istog rivala u Beogradu 27. marta i taj meč direktno će odlučiti o poretku u grupi.

Dopuna: 28 Mar 2023 8:42

Rukometaši su u nekoliko dana odigrali dva meča: prvo je u Prokuplju u domaćem prvenstvu savladan Topličanin 40:27, a zatim u uzbudljivom meču B grupe regionalne SEHA lige i slovački Tatran 36:35, ali zbog slabije gol-razlike završili su grupnu fazu na trećem mestu.

Za bolji plasman nedostajala su još dva pogotka, pa će crno-beli u plej-ofu igrati protiv aktuelnog regionalnog prvaka i polufinaliste EHF Lige šampiona, mađarskog Vesprema.

***

Odbojkaši su u poslednjem meču ligaškog dela takmičenja poraženi od Crvene zvezde 2:3. Rival je bolje počeo meč i poveo 2:0, crno-beli su uzvratili, pa je meč ušao u taj-brejku kojem je domaćin bio bolji 15:13.

Poraz je uzrokovao pad na treću poziciju, pa će Partizan u četrtfinalu plej-ofa igrati upravo protiv Crvene zvezde. Sem poraza u poslednjem kolu, na oprez navodi i činjenica da su crno-beli i u prvom delu prvenstva poraženi od istog rivala na gotovo identičan način, u pet setova i u 13:15 u poslednjem delu igre.

***

Odbojkašice su poražene od Železničara u Lajkovcu, 0:3, ligu završavaju na osmom mestu i u plej-ofu sastaće se sa prvoplasiranim timom, a to je upravo Železničar.

Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline

Odbojkaši nakon poraza od Crvene zvezde na svom terenu 0:3, ali i trijumfa u teškom meču u gostima 3:1 u kojem su čak dva seta završena na razliku (30:28, 29:31), čekaju majstoricu u pokušaju da se domognu polufinala Superlige.

***

Devojke su takođe igrale plej-of, ali su položile oružje pred prvoplasiranom ekipom ženske Superlige, Železničarem iz Lajkovca, dva puta bilo je 0:3.

***

Poraz upisuju vaterpolisti koji su nakon duže pauze nastavili takmičenje u Superligi, bolji je bio lider prvenstva Novi Beograd 19:8. U sledećem kolu Partizan gostuje Valisu u Valjevu.

***

Rukometaši su na svom terenu poraženi od prvoplasirane Vojvodine 24:27 i sa 34 boda i dalje se nalaze na deobi 3. i 4. mesta sa pančevačkim Dinamom.

U narednom kolu crno-beli gostuju Proleteru u Zrenjaninu.

offline

Odbojkaši Partizana savladali su u majstorici Crvenu zvezdu 3:2 i plasirali se u polufinale plej-ofa.

Dramatično četvrtfinale imalo je prolog u dva ništa manje dramatična ligaška duela u kojima je oba puta slavio rival i to na gotovo identičan način, 3:2, uz 15:13 u poslednjem setu. Prvi plej-of meč Partizan je loše odigrao (0:3), ali stekao se utisak i da su crno-beli podlegli provokacijama trenera rivala(!) koji se u čak i sukobio sa Partizanoivm trenerom Bojanom Janjićem.

Odogovor je bio najbolji mogući, 3:1 u revanšu na terenu rivala, i 3:2 u odlučujućem meču. Za razliku od prethodnih duela u pet setova, ovog puta Partizan je, nakon neizvesna prva dva seta (26:24, 23:25) bio taj koji je diktirao ritam, poveo 2:1, ali u četvrtom setu dozvolio rivalu povratak u meč. Ipak, ovog puta u petom setu crno-beli zaigrali su znatno angažovanije i sa 15:7 obezbedili ulazak među četiri najbolja tima.

Partizanov rival u polufinalu biće kragujevački Radnički koji će imati prednost domaćeg terena, dok drugi polufinalni par čine Vojvodina i subotički Spartak.

offline

Napisano: 06 Apr 2023 19:00

Rukometaši su u prvoj utakmici četvrtfinala SEHA lige savladali aktuelnog šampiona regionalnog takmičenja, mađarskog prvaka Vesprem, rezultatom 39:24.

Iako na papiru to deluje vrlo lepo, potrebno je naglasiti da je mađarski predstavnik igrao meč sa juniorskom postavom. Nešto slično viđeno je i u duelu Vardara i Vojvodine, gde su Novosađani odigrali utakmicu sa samo dvojicom igrača starijih od 2000. godišta, pri čemu je u sastavu bilo i momaka rođenih 2005. 2006. i 2007!

Postavlja se pitanje u kom pravcu ide SEHA i, usuđujem se, da li će uopšte postojati sledeće sezone?

Dopuna: 09 Apr 2023 9:12

Rukometaši odnose pobedu i u domaćem prvenstvu gde su kao gosti savladali Proleter u Zrenjaninu 30:23.

U narednom kolu u Beograd stiže ekipa Kikinde.

***

Odbojkaši su silovito započeli polufinalnu seriju plej-ofa Superlige i u prvom meču kao gosti savladali Radnički u Kragujevcu 3:0. Samo u prvom setu (27:25) i donekle u drugom (25:21, nakon prednsoti domaćina 15:12) viđena je neizvesnost, dok u završnici kao da je postojao samo jedan tim na parketu (25:12).

Dopuna: 09 Apr 2023 15:00

Vaterpolisti su u poslednjem kolu ligaškog dela takmičenja savladali Valis u Valjevu rezultatom 15:8.

Sledi plej-of...

offline

Odbojkaši su se plasirali u finale plej-ofa Suprlige nakon što su i u revanšu bili bolji od Radničkog iz Kragujevca rezultatom 3:0.

Rival u finalu, očekivano, biće aktuelni prvak Vojvodina koja se, neočekivano, malo više pomučila sa Spartakom iz Subotice, pa nakon poraza u Novom Sadu 2:3 i pobede u Subotici 3:0, majstorica je rešena tek nakon pet setova, pri čemun su čak tri seta rešena na razliku: prvi 30:28, četvrti 24:26 i odlučujući peti 18:16.

***

I vaterpolisti su započeli svoj plej-of, u prvoj utakmici četvrtfinala Partizan je savladao ekipu Šapca 9:6. Sledi revanš u Šapcu, a o pobedniku i plasmanu u polufinale odlučuje ukupna gol-razlika.

offline

Odbojkaši su u prvoj utakmici finala plej-ofa savladali Vojvodinu u Novom Sadu 3:1 Very Happy

Meč je obilovao uzbuđenjima, što ustalom pokazuje i rezultat prva tri seta (25:23, 27:25, 27:29), da bi u poslednjem četvrtom crno-beli prosto dotukli aktuelnog šampiona (25:15). Drugi meč biće odigran igra sutra u Beogradu, a pred Partizanom je prilika da nakon 2011. godine ponovo osvoji titulu prvaka.

***

Učešće u plej-ofu nastavljaju vaterpolisti koji su u Šapcu u revanšu branili prednost iz prvog meča od tri gola (9:6). Domaćin je na poluvremenu, kao i pred poslednji period imao rezultat koji ih vodi u polufinale (8:4, pa 12:8), ali su crno-beli uspeli da do kraja svedu poraz u regularrnom delu na tri gola razlike (11:14), nakon čega se pristupilo izvođenju peteraca. I prva serija kaznenih udaraca završena je nerešeno, 3:3, pa su usledili dopunski udarci sa pet metara. Partizan je bio uspešan, domaćin je promašio, pa se sa ukupnih 9:6, 11:14, 4:3 plasirao među četiri najbolja tima.

Rival u polufinalu biće branilac titule Novi Beograd.

***

Rukometaši su u meču u kojem kao da nije igrana odbrana savladali Kikindu rezultatom 44:37! Ne sećam se kada sam poslednji put video rezultat rukometne utakmice u kojem jedna ekipa postigne 37 golova i - izgubi...

Dva kola pre kraja crno-beli se nalaze na četvrtom mestu sa istim brojem bodova kao i trećeplasirani pančevački Dinamo, a do kraja se najpre sastaju sa gradskim rivalom Obilićem kao gosti, da bi u poslednjem kolu ugostili upravo Pančevce što će biti meč koji će najverovatnije odlučiti o trećoj poziciji. U teoriji dostižna je i drugo mesto pošto se trenutno drugoplasirana Metalopastika sastaje sa vodećom Vojvodinom, ali o tome kasnije...

offline
  • VJ
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 16 Apr 2014
  • Poruke: 25

offline

Odbojkaši su stigli na korak do titule prvaka nakn što su i u drugom meču bili bolji od Vojvodine 3:1.

Prva tri seta bila su rešena ubedljivo, prvi i treću u korist crno-belih (25:18, 25:16), drugi u korist Novosađana (25:17). Tek u četvrtom viđena je neka neizvesnost, ali i taj deo okončan je 25:20.

Prvu meč loptu Partizan ima već danas...

***

Podmlađeni vaterpolisti pružili su solidan otpor aktuelnom prvaku Novom beogradu i u prvom meču polufinala plej-ofa poraženi su rezultatom 11:15.

Revanš je na programu 29. aprila.

***

Rukometaši su u pretposlednjem kolu Superlige savladali Obilić rezultatom 36:29. Pomalo neočekivano, Metaloplastika je poražena od Jugovića, pa Šapčani, Dinamo iz Pančeva i Partizan sada imaju po 40 bodova.

U poslednjem kolu crno-beli će ugostiti Pančevce, dok će Metaloplastika ugostiti Vojvodinu. Praktično, Partizanu je za drugo mesto potrebna bilo kakva pobeda protiv Dinama, pošto će u slučaju zatvaranja kruga sa Metaloplastikom sigurno imati bolji međusobni skor.

offline

Odbojkaši Partizana savladali su i u trećem meču finala plej-ofa Vojvodinu rezultatom 3:1 (23:25, 25:18, 25:20, 25:16) i osvojili svoju 12. titulu prvaka, prvu nakon sezone 2010/11.