• vampire and philosopher, po©smt, rhd©t
  • Pridružio: 13 Dec 2013
  • Poruke: 8640
  • Gde živiš: Esgaroth

Košarkašice su u WABA ligi najpre savladale šabačku Dugu 89:75, a zatim su poražene na gostovanju podgoričkoj Budućnosti 62:80.

Do kraja ligaškog dela crno-bele očukuju još četiri utakmice, a šanse za ulazak u doigravanje svedene su na teoriju.

***

Odbojkaši iza sebe imaju prilično neugodne dane...

Posle poraza od Vojvodine i Radničkog, usledio je ubedljiv poraz i od subotičkog Spartaka, i to na domaćem terenu, 0:3 (16:25, 21:25, 14:25), da bi zatim tek u pet setova bio savladan fenjeraš Borac iz Starčeva 3:2 (25:17, 18:25, 25:18, 9:25, 15:11), dakle uz manje osvojenih poena od rivala!

Posle 15. kola crno-beli su treći sa učinkom 10/5, a u sledećem kolu u Beograd stiže Ribnica iz Kraljeva.

***

Odbojkašice su poražene od Srema u Sremskoj Mitrovici 0:3 (21:25, 21:25, 15:25) i sa skorom 4/10 ostaju na sedmoj poziciji. U sledećem kolu u Beogradu gostuje subotički Spartak.

Napisano: 09 Feb 2024 15:25

Rukometaši su se plasirali u polufinale Kupa Srbije nakon pobede u gostima nad kragujevačkim Radničkim 30:26 (18:11).

Očekivano, pored crno-belih, polufinalisti su i Vojvodina, Metaloplastika i pančevački Dinamo.

Dopuna: 12 Feb 2024 19:19

Poraz rukometaša od Vojvodine 25:30.

Dobra partija u prvom poluvremenu koje je pripalo crno-belima 12:11, ali i po nekom već viđenom scenariju u duelima sa Novosađanima, pad u završnici i poraz. U narednom kolu Partizan će gostovati gradskom rivalu Crvenoj zvezdi.

Žrebom je određeno da će se rukometaši u polufinalu Kupa Srbije sastati sa Dinamom u Pančevu.

***

Odbojkaši su rezultatom 3:1 savladali Ribnicu koja se predstavila kao vrlo neugodan rival. Kraljevčani su dobili prvi set 25:23, da bi naredna dva pripala crno-belima 25:22, 25:21, U četvrtom setu viđen je pravi maraton kakav dugo nije viđen na domaćim terenima, bilo je 37:35 za Partizan za jedanaestu pobedu u Superligi i trenutno treću poziciju.

***

Odbojkašice su sigurnom igrom, čak i ubedljivije nego što je, s obzirom na stanje na tabeli, bilo očekivano, savladale ekipu Srema iz Sremske Mitrovice 3:0 (25:18, 25:15, 25:16).

Crno-bele ostaju na sedmom mestu sa učinkom 5/11, a u sledećem kolu gostuju ekipi Kleka.

Košarkašice su u WABA Superligi poražene od bugarske Montane 85:74.

Takođe, žrebom su određeni parovi polufinala kupa Milana Cige Vasojevića, u kojem će se crno-bele sastati sa gradskim rivalom Crvenom zvezdom, dok drugi par čine Mega i Kraljevo.

Kao i u muškoj konkurenciji, završni turnir Kupa biće odigran u Nišu početkom marta.

Zapostavih temu...

Košarkašice su u regionalnoj WABA ligi savladale Slogu iz Požege 83:66. Do kraja ove faze takmičenja, crno-bele dočekuju šabačku Dugu i podgoričku Budućnost.

U domaćem prvenstvu, Partizan se još jednom sreo sa Slogom iz Požege (85:80), a zatim ubedljivo slavio na gostovanju Topolčanki u Bačkoj Topoli, 101:57. Crno-bele se uz učinak 12/4 nalaze na deobi trećeg i četvrtog mesta sa ekipom Kraljeva, a u narednom kolu dočekuju ekipu subotičkog Spartaka.

***

Odbojkaši su, nažalost, još jednom položili oružje pred Vojvodinom 1:3, a zatim su istim rezultatom savladali ekipu Mladog radnika u Požarevcu.

Uz skor 12/6 Partizan se trenutno nalazi na petoj poziciji, a u sledećem kolu u Beogradu gostuje Niš.

***

Odbojkašice su upisale maksimalnih 3:0 protiv subotičkog Spartaka i na gostovanju Kleku, ali su zatim poražene istim rezultatom na svom terenu od Uba.

Devojke se uz učinak 6/12 nalaze na sedmom mestu, a u sledećem kolu formalno gostuju Crvenoj zvezdi.

***

Rukometaši su na gostovanju MRK Crvena zvezda remizirali 31:31, a zatim su ubedljivo nadigrali ekipu kragujevačkog Radničkog 38:26 i sa 24 boda, četiri više od petoplasirane Dubočice, nalaze se na četvrtom mestu, poslednjem koje vodi u plej-of.

Sledi teško gostovanje Dinamu u Pančevu.

Košarkašice su nastupile na završnom turniru nacionalnog Kupa koji nosi ime proslavljenog trenera Milana Cige Vasojevića.

U polufinalu je u meču uspona i padova najpre savladana favorizovana Crvena zvezda 73:67. Nakon sjajne prve četvrtine (26:14), u drugoj je usledio totalni preokret (7:24!), pa se na odmor otišlo sa prednošću rivala 38:33. U nastasku, crno-bele ponovo preuzimaju kontrolu meča u svoje ruke, još su ubedljivije nego u prvom periodu (26:11) i pred poslednjih deset minuta na semaforu je stajalo 59:49.
Završnica je donela nešto bolju igru rivala, ali nedovoljno za novi preokret.

U finalu, devojke su poklekle pred trenutno najjačim timom u Srbiji, ekipom Mege. Rival je tokom celog meča bio u prednosti koja je u pojedinim trenucima delovala nedostižno (22:34, 33:47, 47:58), ali Partizan nije odustajao i u finišu je uspeo da uvede meč u neizvesnu završnicu (68:70, 70:71!). Ipak, snage za iznenađenje i potpuni preokret nije bilo, pa Mega osvaja kup pobedom 73:70.

***

Odbojkaši su opravdali ulogu favorita i u 19. kolu savladali Niš rezultatom 3:0 (25:20, 25:17, 25:16), nakon čega se sa učinkom 13/6 i 38 bodova nalaze na trećem mestu. Isti učinak ima i kragujevački Radnički na drugom mestu, ali i bolji set-količnik i međusobni odnos (3:1, 0:3). Četvrtoplasirana Vojvodina takođe ima 13/6, ali i tri boda manje.

U 20. kolu crno-beli gostuju ekipi Takova u Gornjem Milanovcu.

***

Odbojkašice su poražene od Crvene zvezde 0:3 (16:25, 18:25, 11:25) i sada se sa skorom 6/13 nalaze na osmom mestu.

U sledećem kolu crno-bele će ugostiti ekipu Omladinca iz Novih Banovaca.

***

Rukometaši su u duelu koji sam prethodno zbog stanja na tabeli okarakterisao kao teško gostovanje savladali Dinamo u Pančevu sa ubedljivih 28:20.

Odličan meč koji je rešila odbrana, bio je nešto neizvesniji u prvom poluvremenu u kojem su crno-bei u finišu imali +3, ali se na odmor ipak otišlo sa minimalnih 13:12. Nastavak je doneo razgoropađeni Partizan koji je doslovno torpedovao domaćina, a kuriozitet nastavka bila je činjenica da su golmani Dinama tokom drugih 30 minuta imali jednu, jedinu uspešnu odbranu(!?), i to na samom kraju.

Crno-beli su tom pobedom preuzeli treće mesto od Dinama, a u 19. kolu gostuju ekipi Uba.

Inače, 20. marta Partizan će još jednom odmeriti snage sa Pančevcima, ovog puta u polufinalu kupa, i ponovo na gostujućem terenu.

Košarkašice su u neizvesnom meču u WABA ligi poražene od podgoričke Budućnosti 74:75 čime su i u teoriji izgubile šansu za učešće u završnici takmničenja. Ipak, značajno uskustvo za vrlo mladi sastav crno-belih koji je već danas opravdao ulogu favorita u prvenstvenom duelu protiv subotičkog Spartaka 77:58 i tako zadržao treću poziciju na tabeli.

U narednom kolu 16. marta devojke gostuju niškom Studentu.

***

Odbojkaši su uz dosta napora savladali ekipu iz donjeg dela tabele Takovo rezultatom 3:2. Posle teško izvojevanog prvog seta, a zatim i vođstva 2:0 delovalo je da je meč rešen, ali onda je od gotovog umalo napravljena veresija. Koliko je to napet meč bio najbolje govori rezultat po setovima: 31:29, 25:15, 21:25, 26:28, 17:15.

Sa skorom 14/6 Partizan ostaje na trećem mestu, a u narednom kolu 15. marta ugostiće vodeću Crvenu zvezdu.

***

Odbojkašice su savladale ekipu Omladinca 3:0 (25:20, 25:21, 26:24) i ponovo zauzimaju sedmu poziciju sa učinkom 7/13 koliko ima i jučerašnji rival, ali crno-bele trenutno imaju bolji set-količnik.

U sledećem kolu 15. marta Partizan ponovo gostuje, ovog puta gradskom rivalu Radničkom.

***

Rukometaši su kao gosti bili sigurni protiv Uba 34:22, a u sledećem kolu 23. marta očekuje ih pravi test kada u Beograd dolazi trenutno drugoplasirana Metaloplastika.

Prethodno, 20. marta crno-beli gostuju Dinamu u Pančevu u polufinalu Kupa Srbije.

***

Vaterpolisti su nastavili takmičenje u Superligi Srbije u završnoj grupi za plasman od 1. do 6. mesta uz prenete rezultate iz ranije faze.

Najpre je u duelu sa gradskim rivalom BVK Crvena zvezda upisan poraz 7:14, a zatim je savladan B tim Novog Beograda, Vukovi, rezultatom 21:14.

U sledećem kolu Partizan gostuje kragujevačkom Radničkom.

Košarkašice su slavile u Nišu protiv Studenta 88:65 i nastavljaju borbu za što bolju poziciju pred plej-of.

U narednom kolu u Beograd stiže ekipa Kraljeva.

***

Odbojkašice su u neizvesnom meču slavile protiv gradskog rivala Radničkog 3:2 i učvrstile se na sedmoj poziciji, sa pobedom i pet bodova više od prvog pratioca.

U narednom kolu sledi najteži ispit, duel sa vodećim Jedinstvom iz Stare Pazove.

Odbojkaši su savladali vodeću Crvenu zvezdu 3:1 (25:23, 20:25, 25:18, 25:13) i tako se po učinku (15/6) izjednačili sa večitim rivalom i Radnilčkim iz Kragujevca koji imaju tri, odnosno bod više.

U 22. kolu 24. marta Partizan gostuje Jedinstvu u Staroj Pazovi.

***

Rukometaši su se plasirali u finale kupa Srbije nakon neizvesnog duela sa Dinamom u Pančevu.

Regularnih 60 minuta igre završeno je rezultatom 30:30 (15:15), pri čemu su domaći na tek nešto više od pola minutga do kraja imali 30:28! Nakon što su crno-beli uspeli da smanje, rival je pogrešio u napadu i, slično kao što je Partizan možda ispustio pobedu u prvenstvenom duelu sa MRK Crvena zvezda, umesto da ništa ne urade, domaći igrači su imali kontakt sa loptom nakon sudijskog zvižduka što je po pravilima sedmerac kojim su se crno-beli spasili.

Prešlo se na izvođenje sedmeraca gde je tek sedma serija donela odluku, Dinamo - Partizan 35:36.

Rival u finalu, očekivano, biće ekipa novosadske Vojvodine koja je savladala Metaloplastiku 30:26.

Ekspresni trijumf odbojkaša koji su kao gosti za tek nešto malo više od sat vremena savladali Jedinstvo iz Stare Pazove 3:0 (25:13, 25:10, 25:19).

Crno-beli završavaju prvi deo takmičenja sa istim učinkom kao i vodeća Crvena zvezda i Radnički Kragujevac (16/6), ali i sa slabijim bodovnim saldom.

***

Porazom od vodećeg Jedinstva iz Stare Pazove 1:3 (22:25, 25:19, 9:25, 15:25) crno-bele završavaju prvi deo lige kao sedmoplasirane.

***

Rukometaši su u 20. kolu savladali Metaloplastiku 30:27 i dva kola pre kraja Superlige ostaju na trećoj poziciji. Do kraja, rivali Partizana su Proleter u Zrenjaninu i Dubočica u Beogradu.

***

Poraz vaterpolista u gostima od kragujevačkog Radničkog 10:8. Početkom aprila sledi novi duel sa BVK Crvena zvezda, nekadašnjim Beograd Vet.

Napisano: 29 Mar 2024 10:20

Počeo je odbojkaški plej-of:

momci su u prvom meču Četvrtfinala savladali ekipu subotičkog Spartaka 3:0 (25:18, 25:22, 25:22). Revanš se igra sutra u Subotici.

Devojke su na gostovanju poražene od TENT-a Obrenovac 1:3 (17:25, 25:22, 23:25, 14:25). Revanš je već večeras.

Dopuna: 29 Mar 2024 13:19

Pobeda košarkašica na protiv Kraljeva, 99:78.

Na papiru derbi zbog stanja na tabeli bio je sve samo ne to. Već nakon prvih deset minuta crno-bele su imale dvocifrenu prednost (34:23). Gošće su to do poluvremena delimično ublažile (48:40), ali u nastavku je usledio potpuni pad Kraljevčanki.

Crno-bele na taj način preuzimaju treću poziciju upravo od Kraljeva, a u narednom kolu gostuju šabačkoj Dugi.

Ukupno su 509 korisnika na forumu :: 3 registrovanih, 1 sakriven i 505 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Korisnici trenutno na forumu: Atomski čoban, Shilok, zlaya011