• Najbolji košarkaš koji
  • je ikada igrao ovu igru
  • Pridružio: 31 Avg 2005
  • Poruke: 11687

Nju Orlins Sejntsi pobedili su Indijanapolis Koltse 31:17 (0:10, 6:0, 10:7, 15:0) i osvojili 44. Superboul, svoj prvi u istoriji.

Cela Amerika je očekivala pobedu tima iz grada koji je 2005. opustošio uragan ‘Katrina’ i to se i desilo. Duel dva najbolja kvorterbeka u ligi pripao je Druu Brisu koji je sjajno odigrao, posebno u drugom poluvremenu i zasenio MVP-ja Pejtona Meninga koji je napravio jednu grešku koja je i donela pobedu Svecima.

Koltsi su bolje počeli utakmicu, poveli sa 10:0 u prvoj četvrtini, a odbrana tima iz Indijane, predvođena nedovoljno spremnim Dvajtom Frinijem i sjajnim Gerijem Breketom (13 obaranja) lako je zaustavljala napade Sejntsa koji su do kraja poluvremena uspeli samo da postignu dva fild gola. Čak je i trčanje Koltsa funkcionisalo. Iako su raninbekovi Indija bili najlošiji u ligi ove sezone, Džozef Adai je u Majamiju istrčao 77 jardi i TD u trećem periodu.

U nastavku meča povređeni zglob Frinija nije izdržao, a sa tim se raspala i odbrana Koltsa. Bris je u nastavku zaigrao mnogo bolje, skoro nepogrešivo je bacao uvukavši odbranu Indija u svoju mašineriju kratkih pasova. Do kraja meča bacio je dva tačdauna i izjednačio record Toma Brejdija po broju kompletiranih pasova u Superboulu (32). Kod rezultata 24:17, nešto više od tri minute pre kraja Mening je napravio svoju prvu grešku i bacio intersepšn koji je sjajni Trejsi Porter pretvorio u 74 jarda dug TD za nedostižnih 31:17. Potrer je i u finalu konferencija bio junak Sejntsa presekavši pas Breta Farva u završnici čime je omogućio produžetke svom timu.

• Source  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 10 Jan 2005
  • Poruke: 3319
  • Gde živiš: Stara Pazova

Zvuci zanimljivo, jel ima negde stream da se odgleda utakmica?

• Spy
  • Pridružio: 21 Jul 2007
  • Poruke: 9424
  • Gde živiš: Kako kad

Pocelo je dobro, a onda sam se sat i po nervirao i nervirao ( navijao za Coltse ), ali moram da priznam da su "sveci" igrali odlicno. Dobra utakmica, jedan od boljih Super Bowl-ova zadnjih godina.

Ukupno su 824 korisnika na forumu :: 34 registrovanih, 9 sakrivenih i 781 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Korisnici trenutno na forumu: 357magnum, aleksandarbl, anta, Apok, bokisha253, BORUTUS, darios, deLacy, djo97, doktor1964, drimer, Griffon vulture, ILGromovnik, Insan, JimmyNapoli, Kubovac, ladro, laurusri, mik7, Milometer, Milos ZA, milos.cbr, Ne doznajem se u oružje, nemkea71, Ripanjac, sasa87, Shinobi, Sir Budimir, t84dar, VJ, vukovi, wolf431, zillbg, zziko