Zagonetke za zabavu

46

Zagonetke za zabavu

offline
  • Chief Engineer @ svoj bizMis
  • Pridružio: 22 Jun 2005
  • Poruke: 7920
  • Gde živiš: Moskva, Rusija

@Everybodys_fool

Ovo zvuci kao tacno resenje, ako je originalna zagonetka na engleskom (What is greater than God - NOTHING is greater than God...). Ovako je malo jezicki sumnjivo, jer je postavljeno kao "Sta JE vece od Boga" a odgovor kaze "Nista NIJE vece od Boga"... U svakom slucaju, svaka cast na razmisljanju!



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 26 Mar 2006
  • Poruke: 93
  • Gde živiš: Asteroid B-612

Everybodys_fool ::jel odgovor NISTA
NISTA nije vece od boga
NISTA nije gore od djavola
siromasni NISTA nemaju
bogatima NISTA ne treba
a ako ne jedes NISTA umreces


Zagrljaj bravo Very Happy
teshko ju je 100% pravilno jezicki formulisati



offline
  • Pridružio: 29 Mar 2006
  • Poruke: 2215
  • Gde živiš: in the heart of the city

Ima li icega sto jos uvek nije reseno?

offline
  • Chief Engineer @ svoj bizMis
  • Pridružio: 22 Jun 2005
  • Poruke: 7920
  • Gde živiš: Moskva, Rusija

@neprilagodjena

Ima ono sa dugmicima, vratima i brojevima sa pocetka teme... Ostalo je sve reseno...

Ako neko zna jos neku zagonetku neka postuje...

offline
  • Pridružio: 29 Mar 2006
  • Poruke: 2215
  • Gde živiš: in the heart of the city

@ MoscowBeast

1. Nije ti zao da mucis ljude godinu dana?
2. Da li nesto moze da se uradi i sa brojevima od 1 do 6 koji su ispisani iznad
vrata ili ne? Cemu oni sluze?

offline
  • Pridružio: 18 Feb 2006
  • Poruke: 1135

evo jedne lake i teske
e sad koja je koja Smile
-ulazi lik u kafanu i kaze dajte mi casu vode,konobar vadi magnum 357
lik ustaje zahvaljuje se i odlazi
-lik umire u svojoj kuci od zedji,kako je to moguce?

offline
  • Pridružio: 12 Jun 2005
  • Poruke: 855
  • Gde živiš: Bg / Ns

lazaaa ::evo jedne lake i teske
e sad koja je koja Smile
-ulazi lik u kafanu i kaze dajte mi casu vode,konobar vadi magnum 357
lik ustaje zahvaljuje se i odlazi


kako ustaje, ako je tek usao?!

lazaaa ::-lik umire u svojoj kuci od zedji,kako je to moguce?

ovo drugo -nemam pojma..nije bilo vode u kuci, a zbog necega nije smeo/mogao da izadje napolje??

offline
  • Chief Engineer @ svoj bizMis
  • Pridružio: 22 Jun 2005
  • Poruke: 7920
  • Gde živiš: Moskva, Rusija

neprilagodjena ::@ MoscowBeast

1. Nije ti zao da mucis ljude godinu dana?
2. Da li nesto moze da se uradi i sa brojevima od 1 do 6 koji su ispisani iznad
vrata ili ne? Cemu oni sluze?


1. nije... ja sam se sa istom mucio 2 sata bez alternative da radim nesto drugo (igrali rpg, ucenjeni klopom Smile )

2. mozes da ih gledas i koristis kao hint sta bi trebalo uraditi - oni svetle, ostali (7-10) ne svetle...

Dopuna: 28 Jun 2006 17:49

Alics je slucajno nab'o kombinaciju koja je upalila broj 10, eto vam jos jedan hint:

01...................04
21...................54
03...................06

offline
  • Pridružio: 18 Feb 2006
  • Poruke: 1135

Sanjaj ::lazaaa ::evo jedne lake i teske
e sad koja je koja Smile
-ulazi lik u kafanu i kaze dajte mi casu vode,konobar vadi magnum 357
lik ustaje zahvaljuje se i odlazi


kako ustaje, ako je tek usao?!

lazaaa ::-lik umire u svojoj kuci od zedji,kako je to moguce?

ovo drugo -nemam pojma..nije bilo vode u kuci, a zbog necega nije smeo/mogao da izadje napolje??


lepo sam srocio,ne brini
a drugo nije tacno

offline
  • Pridružio: 12 Jun 2005
  • Poruke: 855
  • Gde živiš: Bg / Ns

lazo -mislila sam da je u tome "caka"-- kako ustaje sa stolice, ako je prvo receno "ulizi u kafanu i kelner vadi magnum?-->znaci da nije ni sedeo unutra , ne moze da USTAJE i odlazi..

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 971 korisnika na forumu :: 86 registrovanih, 8 sakrivenih i 877 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 100jan, aleph_one, aramis s, awathorn, bojan_t, bojank, Borski1977, cavke, cojapop, cvrle312, darkkran, delboy, dmitarche, dolinalima, dusanobr, Dusko_Dugousko, esx66, Gargantua, Hans Gajger, ivan979, ivan_8282, Ivica1102, jeen yuhs, JOntra, K-1A, Kapetan Hadok, karakaj, Kenanjoz, kib, Koplje, Krin, Kruger, Laluvr, Lazur_01, Lieutenant, Litostroton, LostInSpaceandTime, LUDI, Magarac, Manjane, Marko Marković, Medojed, mercedesamg, Metanoja, Miki 24pbr, Milometer, moldway, nemkea71, nobutado, oldtimer, Oscar2, Otto Grunf, PlayerOne, SamoGledam, Seeker, Sevatar, Sevetar, shaja1, Sirius, sistem22, skok, skvara, Spinosa, Stanislav1970, Stojan Mrsavi, superwhy, suton, Tafocus, Tvrtko I, ulogovan, UncleSAM, Username1000, vathra, Veless, veljko82, veljkovicdani, vjetar, Vlada78, Vozd0714, W123, Zec, ZetaMan, ZlatniRez, Zoca, Zrcalo, 787