|
Poslao: 26 Dec 2011 13:10
|
offline
- pedja93

- Saradnik foruma Linux
- Pridružio: 10 Jun 2009
- Poruke: 1203
|
Cackao sam po podesavanjima korsinickih naloga i promjenio sam u "login options" da mi ne trazi password pri logovanju vac da samo kliknem na "login".. Sad kad hocu da vratim stara podesavanja, moram prvo "otkljucati" podesavanja ali stari password mi ne prolazi
Da li znate sta je u pitanju? Kako da vratim stara podesavanja?
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 26 Dec 2011 17:05
|
offline
- vrag81

- Ugledni građanin
- Pridružio: 13 Sep 2011
- Poruke: 360
- Gde živiš: Beograd
|
pedja93 ::Cackao sam po podesavanjima korsinickih naloga i promjenio sam u "login options" da mi ne trazi password pri logovanju vac da samo kliknem na "login".. Sad kad hocu da vratim stara podesavanja, moram prvo "otkljucati" podesavanja ali stari password mi ne prolazi
Da li znate sta je u pitanju? Kako da vratim stara podesavanja?
За почетак, покушај да се сетиш да ли си користио локализовано радно окружење при инсталацији система (и креирању налога). Видим да користиш енглеско радно окружење али ако си налог креирао са локализованим окружењем може се десити да је сад различит положај појединих карактера...
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 27 Dec 2011 10:03
|
offline
- klodovik

- Saradnik foruma Linux
- Pridružio: 02 Sep 2008
- Poruke: 4094
- Gde živiš: Bg
|
Resetuj password, izgleda da je to najbezbolnije u toj situaciji.
1. Uđi u recovery mode
2. Recovery Meni --> izaberi stavku --> root --> Drop to root shell prompt
3. Kada root shell bude zahtevao username, unesi svoj (ako i to nisi zaboravio) ili kucaj:
ls /home
Videćeš korisnika - recimo Pedja93.
4. Za resetovanje šifre kucaj:
passwd Pedja93 - ovako treba da izgleda
5. Kucaj novi pass --> Enter --> Eventualno potvrdi pass --> pa opet Enter
6. Kucaj --> Exit da se vratiš u Recovery mode
7. Izaberi --> resume normal boot
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 27 Dec 2011 13:42
|
offline
- pedja93

- Saradnik foruma Linux
- Pridružio: 10 Jun 2009
- Poruke: 1203
|
Napisano: 27 Dec 2011 13:32
Kad udjem u "recovery mode", kako da otvorim "recovery menu" (nije mi se otvorio sam)?
Dopuna: 27 Dec 2011 13:42
Rjesio sam tako sto sam kucao odmah u recovery konzoli komandu
passwd username
i postvaio novi pass.
Hvala na pomoci
|
|
|
|
|
|