1

• Pridružio: 19 Feb 2006
  • Poruke: 443

Izvor: B92, Beta

Odbojkaška reprezentacija Srbije i Crne Gore ubedljivim porazom startovala je u novom izdanju Svetske lige.

Prvog dana prvog vikenda A grupe plavi su u Iseu sa maksimalnih 3:0 (25:22, 25:22, 25:20) izgubili od selekcije Japana.To je bio 126.meč naše selekcije u devetom nastupu u SL.

Selektor Ljuba Travica izveo je podmladjen sastav u kome su bila samo tri standarna člana (Boškan,Gerić i Vujević) a utakmica je trajala samo sat vremena. SCG je meč počela u sastavu: tehničar Veljko Petković, korektor Dejan Bojović, blokeri Andrija Gerić i Novica Bjelica, primači Goran Vujević i Slobodan Boškan i libero Branko Roljić.

Bez prvog tehničara Nikole Grbića, koji se oporavlja posle operacije tetive, bez jednog od najboljih korektora sveta Ivana Miljkovića, kao i standardnog libera Marka Samardžića, SCG je bila previše lak plen čak i za Japance, čija odbojka ne spada u svetski vrh i koji još od 1996. nisu nisu pobedili "plave".

U prvom setu, Japan je imao 24:17, ali SCG je uspela da spasi pet set lopti. Šestu, ipak, nije, pa su domaćini došli do 25:22 i prvog seta.
Korektor Ju Košikava bio je glavni adut japanskog tima, koji je uspevao da pronadje sve "rupe" u odbrani. Samo u prvom setu Košikava je ostvario osam poena. Korektor SCG Dejan Bojović značajno je pomogao da se razlika smanji, ali je ona, ipak, bila prevelika.

U drugom setu, borba je bila izjednačenija. "Plavi" su imali po jedan poen zastatka na oba tehnička tajm-auta (8:7, 16:15). Medjutim, posle izjednačenja kod 17:17, Japan je napravio seriju od tri poena za 20:17. Košikava je opet bio ključni igrač Japana, koji je doneo set loptu na 24:21.
Posle jednog poena SCG, Novica Bjelica je napravio servis grešku, pa su domaćini i drugi set dobili sa 25:22.

U trećem setu selektor SCG pokušao je izmenama da promeni tok utakmice. Na prijemu je bio Bojan Janić, umesto Boškana, a na bloku Dragan Stanković umesto Bjelice. Ipak, nije bilo veće neizvesnosti.

Japan je na prvom obaveznom odmoru imao 8:5. I na drugom tehničkom tajm-autu, domaći tim imao je prednost od tri poena. Ušao je i teehničar Branimir Perić. Posle 20:15 u finišu seta, plavi" su uspeli da smanje na 21:19. Malu nervozu u redovima domaćeg tima u tim trerucima smirio je selektor Japana tajm-autom, pa su njegovi igrači završili set sa 25:20 i maksimalnim rezultatom 3:0 savladali SCG.

Pre puta u Japan, selektor Travica upozorio je na mogućnost poraza u Japanu, ocenjujući da su "plavi" sami sebi najveći protivnik i da u ovom trenutku nisu na takvom nivou da bi se mogao obećati trijumf protiv bilo kog protivnika. Njegove slutnje su se obistinile, a današnjim porazom "plavi" su napravili korak unazad od plasmana na finalni turnir Svetske lige, s obzirom da je Japan autsajder u Grupi A, u kojoj su još veoma dobre ekipe Poljske i SAD.

Na finalnom turniru, krajem avgusta u Moskvi, učestvovaće domaćin Rusija, pobednici četiri grupe i jedna ekipa koja dobije pozivnicu Svetske odbojkaške federacije.

U drugom meču grupe A Poljska je opravdala ulogu favorita za prvo mesto pobedom u SAD nad domaćinom od 3:1.

Naredni meč sa Japanom selekcija SCG igra u nedelju takodje u jutranjim časovima (7 časova).

Odbojkaši SCG zabeležili su prvu pobedu u ovogodišnjoj Svetskoj ligi. Plavi su u nedelju savladali Japan sa 3:1, po setovima. 28:26,16:25,28:26 i 25:22 i tako se revanširali domaćinu za poraz u Iseu od 3:0.

Naš tim je za razliku od jučerašnjeg maksimalnog poraza odigrao mnogo bolje, iako je izgubio prvi set i tako došao do prvih bodova u devetom nastupu u SL.

U drugom meču drugog dana A grupe, Poljaci su naneli novi poraz Amerikancima, savladavši ih sa 3:1, po setovima 26:24, 25:13, 20:25, 25:22.

Selektor Travica odlučio je da drugi meč počne u postavi: tehničar Veljko Petković, korektor Dejan Bojović, blokeri Andrija Gerić i Novica Bjelica, primači Goran Vujević i Slobodan Bošan, libero Branko Roljić. U igru su u četvrtom setu ulazili i Bojan Janić i Aleksandar Mitrović.

"Plavi" su značajno smanjili broj grešaka po setu, a sa druge strane Japanci su malo više grešili. Ekipa SCG popravila je servis i
blok, pa je, ipak, sve izgledalo bolje nego u subotu. Ekipa SCG imala je 13 poena iz bloka (Gerić četiri, Bojović i Boškan po tri), a bilo je i pet as servisa (Bjelica tri, Vujević i Ggerić po jedan).

SCG je od početka forsirala napade kroz sredinu, preko blokera Andrije Gerića i Novice Bjelice, a iz primačke pozicije Slobodana Boškana. Vodili su "plavi" u prvom setu sa 12:7, ali je tada u postavi Japana napravljena izmena koja ih je vratila u ravnostežu. Strpljivo, domaćini su izjednačili, a na kraju je odličan servis Ju Košikave doneo Japanu i 28:26 i prednost od 1:0. SCG prethodno nije uspela da realizuje jednu set loptu, a Japan dve.

U drugom setu, Boškan je poveo "plave", koji su došli do vodjstva od 13:8. Uprkos izmenama u timu Japana, ekipa SCG se nije pokolebala i na drugom tehničkom tajm-autu vodila je sa 16:11. Bojović i Vuević bili su sigurni, pa su igrači SCG osvojili prvi set u ovoj Svetskoj ligi sa 25:16.

Treći set bio je prilično izjednačen, "plavi" su imali dve set lopte, a treću su realizovali blokom Grića za 28:26.

Dobra igra Aleksandra Mitrovića, koji je ušao u četvrtom setu, pa nekli ključni poeni Bjelice u finisu, doneli su prednost "plavima". Na isti način kao i prethodni set, blokom, ovoga puta Bojovića, SCG je realizovala i meč loptu za 25:22 i 3:1.

Posle utakmice, selektor SCG Ljubomir Travica je rekao da je jučerašnji poraz bio šok za njegov tim, ali da im, uprkos tome, ništa nije rekao pre današnjeg meča.

"Problem je bio psihološki. Mogli ste da vidite da smo bilo mnogo agresivniji, koncetrisaniji, iako je priprema za meč bila ista kao juče. Bila su to pdva potuno različita meča", rekao je on.

Kapiten SCG Goran Vujević ocenio je da Japan igra veoma brzo, sa puno kombinacija. "Juče nismo bili spremni za takvu igru, ali danas smo bili koncentrisaniji, psoebno na bloku, gde smo uspeli da ostvarimo neke važne poene", rekao je Vujević

Dopuna: 22 Jul 2006 19:12

Odbojkaška selekcija SCG zabeležila je pobedu u utakmici 3 kola Svetske lige. Plavi su u hali Milenijum u Vršcu pobedili selekciju Poljske rezultatom 3:1. Po setovima bilo je 25:17 , 22:25 , 25:19 i 32:30.

Dopuna: 23 Jul 2006 15:51

Odbojkaška reprezentacija Srbije i Crne Gore pobedila je u Beogradu Poljsku 3:2 (25:19, 22:25, 25:17, 16:25, 15:11), u drugoj utakmici drugog vikenda takmičenja u Grupi A Svetske lige.

• Pridružio: 20 Jan 2006
  • Poruke: 181

Svaka cast momcima. Ovo je podmladjen tim koji svojim igrama pokazuje da ne moramo da brinemo za buducnost nase odbojke. Rezultat bi trbalo da bude u drugom planu.

I nije bas podmladjen. U prvoj postavi i dalje su tu Vujevic(kvisko) , Boskan, Geric, itd.. a oni i nisu bas tako mladi. Wink

Odbojkaška reprezentacija Srbije i Crne Gore pobedila je selekciju Poljske u Lođu sa 3:1 (25:17, 21:25, 26:24, 25:21), u prvoj utakmici trećeg vikenda takmičenja u Grupi A Svetske lige. "Plavi" su sasvim zasluženo stigli do treće uzastopne pobede u mečevima sa Poljskom, iako su utakmicu odigrali u gostima pred oko 9.000 gledalaca.

Dopuna: 30 Jul 2006 21:41

Odbojkaška reprezentacija SCG poražena je u šestom kolu Svetske lige od selekcije Poljske rezultatom 3:1, po setovima 25:23, 21:25, 25:18, 25:19

Dopuna: 06 Avg 2006 1:11

Odbojkaška reprezentacija Srbije i Crne Gore pobedila je u gostima u Spokejnu selekciju SAD sa 3:1, po setovima 13:25, 36:34, 25:22 i 25:17, u prvoj utakmici četvrtog vikenda Svetske lige.

Dopuna: 07 Avg 2006 1:47

Odbojkaška reprezentacija Srbije i Crne Gore izgubila je u noći između subote i nedelje od selekcije Sjedinjenih Država sa 3:1 (27:25, 25:22, 25:27, 25:21) u drugoj utakmici četvrtog vikenda Svetske lige.

• Milorad
  • Pridružio: 09 Feb 2004
  • Poruke: 505
  • Gde živiš: U Srbiji

Danas u 18.00 Rusija - SCG prva utakmica naših odbojkaša na turniru u Moskvi.
Brazil izgubio od Bugara sa 3:0 u setovima
Smile

Odbojkaška reprezentacija Srbije i Crne Gore izgubila je od Rusije sa 3:0, po setovima 25:20, 25:24, 25:18, posle 71 minuta igre, u prvom meču na završnom turniru Svetske lige u Moskvi.

• Gde živiš: Beograd

Imali smo svoju sansu u drugom setu ali nisu bili koncentrisani dovoljno pogotovo Miljkovic

• Pridružio: 18 Jun 2006
  • Poruke: 1514
  • Gde živiš: Singidunum

Sad nam idu 2 relativno lakse, sa Bugarima i Francuzima, valjda cemo izboriti polufinale...nego-jel ima prenosa, nisam video u programu?

• Pridružio: 04 Mar 2005
  • Poruke: 119
  • Gde živiš: Bg

Prenosi RTS. Juce je bilo na drugom programu. Steta sto nismo makar drugi set dobili, ali realno su bili jaci....

Reprezentacija Srbije i Crne Gore doživela je i drugi poraz na finalnom turniru Svetske lige u Moskvi.

"Plavi" su poraženi od selekcije Bugarske, ubedljivo, sa 3:0 (26:24, 25:23, 26:24), a i dalje su bez osvojenog seta na finalnom turniru Svetske lige.

Naredni meč ekipa Ljubomira Travice igra sa Francuskom u petak od 15 časova.

Ukupno su 948 korisnika na forumu :: 41 registrovanih, 7 sakrivenih i 900 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., aramis s, BlekMen, Brana01, bufanje, Dimitrije Paunovic, FOX, Frunze, Georgius, ivan979, Ivica1102, kairos, Karla, Kibice, kybonacci, laurusri, ljuba, ljubacv, Luka Blažević, M1los, Marko.anticc, milenko crazy north, milutin134, Mlav, nemkea71, nenad81, opt1, pein, Rakenica, raptorsi, sasa87, sickmouse, solic, sombrero, Srky Boy, Srle993, Steeeefan, vathra, Vlajman1957, YU-UKI, YugoSlav