dilema

dilema

offline
  • Pridružio: 18 Apr 2003
  • Poruke: 1819
  • Gde živiš: Beograd

Dakle, pomozite da osoba sa kojom sam se raspravljala i ja ne ostanemo u nedoumici...

Da li se kaze ...
1) Idem da operem nesto u reku
2) Idem da operem nesto u reci

hvala



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 19 Nov 2003
  • Poruke: 180
  • Gde živiš: Beograd

2 definitivno



offline
  • Pridružio: 21 Maj 2004
  • Poruke: 316
  • Gde živiš: Nis

Pravilno je: "Idem da operem nešto u reci". U ovoj situaciji treba koristiti lokativ, a ne akuzativ!

offline
  • ZoNi  Male
  • Free Your Mind!
  • Pridružio: 26 Feb 2005
  • Poruke: 5757
  • Gde živiš: Singidunum

"... u reci..."

offline
  • Pridružio: 13 Mar 2005
  • Poruke: 117
  • Gde živiš: beogradski pasaluk

Tu nema nikakve dileme,varijanta broj 2 je pravilna.

offline
  • bobojo 
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 02 Maj 2005
  • Poruke: 5

Naravno da je broj pod brojem dva.

offline
  • nbuda 
  • Počasni građanin
  • Pridružio: 20 Jan 2005
  • Poruke: 791
  • Gde živiš: Kovin

2

offline
  • Pridružio: 24 Feb 2004
  • Poruke: 3013

Zavisi sta pere!

offline
  • Pridružio: 18 Apr 2003
  • Poruke: 1819
  • Gde živiš: Beograd

dobila sam odgovor
hvala
lock

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 979 korisnika na forumu :: 61 registrovanih, 6 sakrivenih i 912 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: Antoni S, ArmFPGA, Asteker, b_z_b, bakovaca, blankspace, bojan1234, bojcistv, brandža84, Cigi, Cirkon, cuculo, darkojovxp, Despot1, Df410, Djota1, doktor097, drimer, dukajov, ElGenius, ikan, Kenanjoz, Koser, kunktator, Langdorf, Lazarus, lima, LostInSpaceandTime, MarkoD, Marky, mačković, Mi lao shu, Milometer, mino bosanac, Nemanja.M, nerislav2025, nisamBot, OKT, Pekman, Peruta, Pilence, PlayerOne, PMsnow, proka89, Pururin, raptorsi, saputnik plavetnila, Sharpshooter, Sićko, Spinosa, stefan95, stegonosa, stokssone, Tas011, TheDictator, tm, ujke, umpah-pah, vlahale, Wehicle, Žrnov