|
Stvarno je uspeh što si poterao ubuntu na toj mašini, ali moj ti je predlog da ipak staviš nešto lakše. Fluxbox, Openbox ili XFCE (Xubuntu dolazi s njim). Moj predlog bi bio Xubuntu jer je ipak on najprijateljskiji prema korisniku. I moraćeš da koristiš nv drajver koji nema podršku za 3d akceleraciju, ali 3d efekti sa tom mašinom bi već bili previše. Drajver deinstaliraj kako si ga i instalirao, iz hardware drivers, a ako i posle toga ne vrati stari drajver onda kucaj u terminal:
sudo gedit /etc/X11/xorg.conf
i nađi deo gde piše
Driver "nvidia"
i to nvidia prepravi u nv
sačuvaj promene i restartuj X kombinacijom tastera ctrl+alt+backspace, ili jednostavno restartuj računar.
|