Kad kupujem procesor a pored AMD pise i AM2?

1

Kad kupujem procesor a pored AMD pise i AM2?

offline
  • Pridružio: 03 Jul 2005
  • Poruke: 177
  • Gde živiš: Nis,Juzna Srbija

Sta mu oznacava Socket AM2?



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 28 Maj 2006
  • Poruke: 1536
  • Gde živiš: Seven holy paths to hell

Za koje maticne ploce je procesor.Imas razliku izmedju socket A , socket 754 , socket 939 , socket 940 serverske procesore i sad najnoviji AM2.



offline
  • Pridružio: 05 Nov 2005
  • Poruke: 299
  • Gde živiš: ns

a sta je sa am3 mislim kad pricamo o amd-u

offline
  • Pridružio: 26 Jul 2004
  • Poruke: 1472
  • Gde živiš: Vojvodina,Zrenjanin

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 28 Maj 2006
  • Poruke: 1536
  • Gde živiš: Seven holy paths to hell

Koliko znam am3 ceka memoriju ddr3...tako nesto sam citao na nekom site-u...

offline
  • gamzzy 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 24 Apr 2003
  • Poruke: 10725
  • Gde živiš: Novi Sad

AM3 je isto podnožje kao i AM2, s tim sto ce AM3 procesori imati u sebi i kontroler za DDR3 memoriju i moćiće AM3 procesori da se stavljaju u AM2 ploče. Izlazak se ocekuje negde krajem 2007. - početkom 2008.

offline
  • Pridružio: 06 Dec 2006
  • Poruke: 68

A dali ce moci ddr3 memorija u mat. ploce u kojima je sad ddr2?

offline
  • aloe  Male
  • Super građanin
  • Pridružio: 01 Nov 2004
  • Poruke: 1270
  • Gde živiš: Beograd

VLADA.R. ::A dali ce moci ddr3 memorija u mat. ploce u kojima je sad ddr2?

Nece, moras da imas plocu koja podrzava ddr 3 memoriju. Kao sto je ASUS P5K Deluxe/WiFi-AP

offline
  • Pridružio: 03 Jun 2007
  • Poruke: 2

Ako ploca podrzava AM2 socket, sto znaci da mora da podrzava ddr2 memoriju. E sad procitao sam da ce na taj socket moci da se stavi i procesor sa 4 jezgra. da li to znaci da ce podrzavat i memoriju za njega???

offline
  • Pridružio: 28 Maj 2006
  • Poruke: 1536
  • Gde živiš: Seven holy paths to hell

Jos amd ne proizvodi procesore sa 4 jezgra...jedino imas amd fx70,72,74 ali oni su 2 dual core procesora na jednoj maticnoj...

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1026 korisnika na forumu :: 54 registrovanih, 4 sakrivenih i 968 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: _Rade, A.R.Chafee.Jr., AMX72, Avalon015, awathorn, bojan1234, Boroš, Cicumile, dekipg70, Demi87, dozorni, drimer, dukajov, dushan, ElGenius, france93, Goxy1, Ikica977, ivran064, Jaz, Kiki98TZ, komsija1, laganini123, lcc, LeGrandCharles, ljuba.b, Lubenica303, Marky, milan.tatanac1, nekdo, novator, OKT, Pero, Petjan, proka89, raykan, Remain, RileHerc, ruma, S-lash, sspp, stegonosa, Stevan Visoki, stokssone, suton, troki1971, ujke, varda, Vojkan Petrovic, zemljanin, zgoljo, zivojin32, zziko, 223223