Kada otvaram ZIP ili RAR file, nazivi datoteka sa čudnim znakovima

Kada otvaram ZIP ili RAR file, nazivi datoteka sa čudnim znakovima

offline
  • IvanC 
  • Ugledni građanin
  • Pridružio: 30 Jun 2009
  • Poruke: 403

Napisano: 07 Jan 2020 20:31

Pozdrav

Nisam siguran je li problem do TCMD ili do postavkama Windows7. Molim moderatora neka premjesti post ako sam pogriješio temu za postavljanje pitanja.

Imao sam BSOD na PC-u i izvršio kompletnu reinstalaciju od nule.
Dakle Windows 7 potpuno svježi, instalirao sam TCMD ver. 7.56a

Kada uđem u neki ZIP file koji je star godinu dana umjesto slova Š i Ž su neki strani znakovi (to se prije BSOD-a nije događalo).

Isto se događa kada sa TCMD uđem u neki RAR file koji je kreiran prije BSOD-a (tada nisam imao ovakvih problema) sa WinRAR programom.

Isto se događa kada u spakirani file uđem direktno iz Windows Explorera.
Želim napomenuti da nemam problema kada otvorim Notepad i snimam tekst koji sadrži Š, Đ, Ž, Č, Ć kao i ako postoje takvi znakovi u nazivu snimane datoteke.

Ako sada napravim ZIP file i 'Store All names as UTF-8' tada nemam problema.
Kako postaviti TCMD da stalno podrazumijeva ZIP ili RAR pakiranje kao UTF-8
Ima li netko iskustva?

Dopuna: 07 Jan 2020 20:44

Pronašao sam gdje trebam postaviti da automatski spakira kao UTF-8 (sa znakovima šđčćž).
Configuration -> Zip Packer -> Pack Uncode names: All as UTF-8 if at least one contains Unicode

Kako da otvorim stare ZIP datoteke da učita dotična slova, ili da raspakiram sa dotičnim slovima?



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • _Sale  Male
  • Prijatelj foruma
  • Pridružio: 30 Jul 2010
  • Poruke: 13451
  • Gde živiš: Z-moon

Zar ne možeš raspakovati pa preimenovati te fajlove?
Probaj da raspakuješ programom 7zip, potpuno je besplatan.



offline
  • IvanC 
  • Ugledni građanin
  • Pridružio: 30 Jun 2009
  • Poruke: 403

@_sale hvala ti na javljanju
Fajlova ima nekoliko stotina (imena i prezimena kao i različitih datoteka).
Inače koristim engleske riječi i naše riječi bez naših slova ali ovaj folder morao je biti takav sa našim slovima.

Riješio sam tako što sam u Control Panelu za Regional settings Language postavio lokalni jezik za "Language for non-Unicode programs" (bio mi je nakon instalacije ostao Engleski).
sada sve radi kako treba Smile.

Dakle, ipak je do windowsa a ne do TCMD.
LP Ivan

offline
  • Fil  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Jun 2009
  • Poruke: 16586

Ipak je do Total Comandera onda.

Moderni programi su Unicode ili bar UTF8. Tu postavku Windowsa sam koristio jedino za neke stare ASCII programe, kompajlirane u Delphiju... Prvo sam mislio da mi treba neki YU L Swiss ili sličan font, dok se nisam setio te postavke za non-Unicode programe.

Dakle, potrebno je postaviti "Serbian", "Croatian" ili kako ko želi.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1154 korisnika na forumu :: 135 registrovanih, 13 sakrivenih i 1006 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 33 bren, 9k38, A.R.Chafee.Jr., A3C, AirSremac, airsuba, ALEXV, alternator, ArchaBasha, Ares12356, Arhiv, AS, Asparagus, Asteker, Avalon015, Ba4e, BaneM75, Bo96, Bob.Rock, BOOM COMPANY, boxbole, Brot, brufen, celik, Cirkon, comi_pfc, croato, d.arsenal321, Dannyboy, Dare, dekan.m, Deki Duga Devetka, deks, djboj, Djokislav, djonsule, DM1994, DonRumataEstorski, Dragon Order, DragoslavS, drimer, DrNeoCortex, dros, dskrlec33, dusan2022, dusanobr, Džekson, feanor, g_g, Gall, Gitzherai, glados, Gradjanin, GveX, Helket, HogarStrashni, HrcAk47, ILGromovnik, indja, ivanR164, jaeger, Jaxupa, Jeremija98, Jester, kinderpingvin, KizJ, klepesina, kunktator, kuntakinte, kybonacci, Lance Guest, LeGrandCharles, leptirleptir, Lošmi, M74AB3, m94j, Maki1981, maksi007, marewfc, Marko Marković, MB120mm, mercedesamg, mexo, mile79, MiljanXD, MILO-VAN, mm1811, momcilob55, Mr. Majevica, nenomir, niksa517, nixos, ObelixSRB, OldKresoje, Orc, Orijen, ozzy, pein, Petrusci, Polifon, proka89, radza1, raketaš, Remarqe, RJ, S-lash, s0ne, sabros, Sami_1ali, sasakrajina, Scarecrow994, sekretar, Smiljke, Sonic, sonico, Stevan2026, stevanito, strn, Tandrkalo, Tanjagre, tritonus, v82, Valter071, VaRvArI 85, vazduh, Vlada78, VP6919, wolverined4, xAlex2, YugoSlav, Zec, Zjmc, Zoran1959, Zorge, šumar bk2