Kako je Fermi video erupciju na Suncu

Kako je Fermi video erupciju na Suncu

offline
  • Pridružio: 10 Feb 2005
  • Poruke: 3549

7 marta na Suncu se dogodila erupcija koju je snimio FERMI ( teleskop koji otkriva Gama zrake )

Ovo ne bi bila i neka vest da nije ustanovljeno da je u datom trenutku to bio najači izvor gama zračenja.


Na slici, desno, vidi se gama zračenje koje proizvodi pulsar Vela ( najintenzivnije zračenje u našoj galaksiji ), dole levo se vidi nivo zračenja Sunca od 7 marta



Solarna erupcija je eksplozija svetla i čestica. Erupcija od 7 marta je dobila klasifikaciju X5,4 baziranu na intenzitetu Gama-zraka. Ovo erupcija je bila toliko nasilna da je Sunce postalo najači izvor Gama zraka.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 2032 korisnika na forumu :: 59 registrovanih, 7 sakrivenih i 1966 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 100jan, Apok, ArmFPGA, Asparagus, AudioTehnica, Bane san, Baždaranac, Bobrock1, bokicacar, Boris BM, Cicumile, DaliborVukadinovic, darkojbn, debeli, Dragacevac, dushan, goran.vvv, goxin, Hans Gajger, Igritelj, Jomini, Kajzer Soze, kolle.the.kid, Leteća Krofna, m94j, Marko88, markolopin, menk, mercedesamg, MIKULENCE, milenko crazy north, Mitogna, mocnijogurt, Mrav Obrad, mustangkg, nebidrag, OKT, peradetlić, ping15, PlayerOne, saputnik plavetnila, Seeker, Semprini, shone34, skok, Snorks, Solunac na steroidima, sspp, StalniPromatrač, The Boss, TheDictator, tomo2, Tvrtko I, USSVoyager, v82, vathra, Weah88, Zoca, 787