|
Poslao: 17 Feb 2008 22:20
|
offline
- Pridružio: 17 Feb 2008
- Poruke: 5
|
prva
x kvadrat + y =1
druga
y kvadrat + x =3
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 17 Feb 2008 22:43
|
offline
- bocke

- Moderator foruma
- Glavni moderator Linux foruma
- Pridružio: 16 Dec 2005
- Poruke: 12566
- Gde živiš: Južni pol
|
Koja je svrha teme. Postavio si dve jednačine i ?
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 18 Feb 2008 02:22
|
offline
- Dusan

- SuperModerator
- Supermoderator opštih foruma
- Pridružio: 26 Jul 2006
- Poruke: 11118
|
cv ::ako neko zna ovaj sistem da resi
Kako izgleda, tebe mrzi da napišeš i šta ti treba... (u prvom postu). Mnogi ovde znaju da reše tvoj zadatak, ali je malo verovatno, posle tvog ovakvog nastupa, da će se neko truditi. Ovde su ljudi dobrovoljno i hoće da pomognu, ali ne i da rade umesto drugog (tebe)...
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 23 Mar 2008 22:07
|
offline
- Pridružio: 17 Feb 2008
- Poruke: 5
|
hm,
izgleda da bas ovde i nema matematicara
Dopuna: 24 Feb 2008 15:23
ovo vec postaje ozbiljno
zar nema nikoga da ovo zna da resi???
Dopuna: 29 Feb 2008 22:16
Mnogi ovde znaju da reše tvoj zadatak, ali je malo verovatno....
Dopuna: 23 Mar 2008 22:07
izgleda da smo se predali....
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 23 Mar 2008 23:33
|
offline
- bobby

- Administrator
- Pridružio: 04 Sep 2003
- Poruke: 24135
- Gde živiš: Wien
|
Braticu, uz svu nasu dobru volju, niko nece dobrovoljno da ti na posluzavniku donese resenje, ali ce zato mnogi pokusati da ti pomognu ukoliko sam pocnes, pa negde zapne.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 30 Mar 2008 00:01
|
offline
- Pridružio: 17 Feb 2008
- Poruke: 5
|
bobby,
obradovalo me kada sam video da je neko odgovorio. pomislio sam da je neko uspeo da resi ovo, kad ono jos jedan pametnjakovic
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 07 Apr 2008 07:51
|
offline
- MoscowBeast

- Nepopravljivi optimista
- Chief Engineer @ svoj bizMis
- Pridružio: 22 Jun 2005
- Poruke: 7920
- Gde živiš: Moskva, Rusija
|
OK, priznajem da je sistem malo tezi za resavanje i zahteva brdo smena, ali i dalje ne vidim razlog da ti ga mi resimo kompletnog.
Izrazavanjem X ili Y iz jedne od jednacina i ubacivanjem u drugu dobija se nepotpuna jednacina cetvrtog stepena. Slicno biva i bilo kojom drugom transformacijom sistema. Problem je resavanje te jednacine cetvrtog stepena, jer idu cak 4 smene. Ali je resivo, ako si pazljiv.
Dacu ti dva sajta koji ce ti pomoci oko resavanja, a ti ako zaglavis negde kukaj, pa cemo da vidimo gde si zaglavio i kako da se odglavis.
http://www.znanje.org/i/i21/01iv04/01iv0402/cetvrtistepen.htm
http://www.znanje.org/i/i21/01iv04/01iv0402/kubna.htm
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 12 Apr 2008 21:20
|
offline
- Pridružio: 17 Feb 2008
- Poruke: 5
|
molba,
ako neko zna ovo da resi i ako moze da mi to resenje posalje
unapred hvala
ps
saveti (i ako su dobronamerni) mi ne trebaju
il da se reshi il da krechimo
|
|
|
|
|
|