Šeme povezivanja elektro motora; monofaznih i trofaznih

7

Šeme povezivanja elektro motora; monofaznih i trofaznih

offline
  • Pridružio: 09 Mar 2012
  • Poruke: 8

video sam seme na prvoj strani,medjutim mene buni sto kod mene imam samo 2 zice iz statora a ne 4 tako da neznam gde da stavim naponski kabl.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Ričard  Male
  • Lavlje srce
  • Supermoderator
  • Zver!
  • Electro maintenance engineer
  • Pridružio: 28 Nov 2006
  • Poruke: 13745
  • Gde živiš: Vršac

Kako dve žice kad si napisao da ima pomoćni i glavni namotaj?



offline
  • Pridružio: 09 Mar 2012
  • Poruke: 8

samo 2 zice koje izlaze iz statora,nisam se dobro izrazio.Pretpostavljam da treba 4.

offline
  • Ričard  Male
  • Lavlje srce
  • Supermoderator
  • Zver!
  • Electro maintenance engineer
  • Pridružio: 28 Nov 2006
  • Poruke: 13745
  • Gde živiš: Vršac

Da li imaš unimer, da izmeriš otpor između žica iz statora i žica koje dolaze od centrifugalnog prekidača.

Moguće je da je zajednička tačka namotaja povezana na samom statoru, a da jedan kraj pomoćnog namotaja ide direktno na centrifugalni prekidač.

offline
  • Pridružio: 09 Mar 2012
  • Poruke: 8

unimer mi je u kvaru.Sutra cu da nabavim instrument i javljam.Samo da napomenem da su zice sa prekidaca zasebne i ne spajaju se ni sa jednim zicama.To sam video kad sam skinuo deklu.

offline
  • Ričard  Male
  • Lavlje srce
  • Supermoderator
  • Zver!
  • Electro maintenance engineer
  • Pridružio: 28 Nov 2006
  • Poruke: 13745
  • Gde živiš: Vršac

Onda mi ništa ne pada na pamet. Ovo što sam prethodno napisao pada u vodu.

Da li postoji tablica na motoru?

offline
  • Pridružio: 09 Mar 2012
  • Poruke: 8

Napisano: 10 Apr 2015 19:23



Dopuna: 10 Apr 2015 20:20

evo jos nekih slika iz unutrasnjosti motora






offline
  • Ričard  Male
  • Lavlje srce
  • Supermoderator
  • Zver!
  • Electro maintenance engineer
  • Pridružio: 28 Nov 2006
  • Poruke: 13745
  • Gde živiš: Vršac

Ipak iz statora idu četiri žice; dve plave i dve zelene. Wink

Izmeri otpore između tih žica.

offline
  • Pridružio: 09 Mar 2012
  • Poruke: 8

Napisano: 11 Apr 2015 22:41

znam,ali plave su zice od kondenzatora.!!!

Dopuna: 11 Apr 2015 22:43

mozda je neki od namotaja spojen sa kondenzatorom.Izmericu.

offline
  • Ričard  Male
  • Lavlje srce
  • Supermoderator
  • Zver!
  • Electro maintenance engineer
  • Pridružio: 28 Nov 2006
  • Poruke: 13745
  • Gde živiš: Vršac

mirda80 ::

evo jos nekih slika iz unutrasnjosti motora



Ma kakav kondenzator, vidiš da plave, kao i zelene žice idu sa namotaja statora.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 818 korisnika na forumu :: 106 registrovanih, 5 sakrivenih i 707 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: AC-DC, Bivan, Blair, Bobrock1, bojan313, Borski1977, BORUTUS, BSD, BZ, C-Gun, celt, cole77, Cvijo_ue, Dado78, DavidA, Demi87, dexteroza, djonsule, DJUNTA, djuradj, dolinalima, DonRumataEstorski, Dorcolac, Draganeli, DragoslavS, DS01, duro1990duro, Dzuki, Foxdie, Giskard, Gradjanin, GveX, Hans Gajger, helen1, hyla, iceburn, Ilija84, Incognito, Istman, ivan979, ivan_8282, J - 6, jalos, Jeremiah, Jester, JOntra, Jose, Jozo74, kreker, kybonacci, Litostroton, lord sir giga, luka35, M74AB3, Magistar78, mainstream, Meklejn, Mi lao shu, Mickey12345, Milan1996, milivoje_vatrogasac, MiroslavD, mladen.zovko, Moldovan, narandzasti, Ndsk, nelezele, nenomir, nenooo, Nepopravljivi, niksa517, nnovakis, nuke92, Orc, Otto Grunf, Pavel Medved, pein, Polifon, probisic, Radula, Ray1973, read-only, repac, RiV, sasics, scimitar19, shadower78, shiro, sickmouse, Sky diver 29, sparkie, Tamna_strana_Meseca, tomo2, Tribal, trutcina, Uros Cuore Sportivo, vidra boy, vobo, Vrač, yufighter, Zastava, ZlatniRez, zlaya011, Zoran1959, |_MeD_|, Đurđevdan