|
Poslao: 14 Apr 2008 17:50
|
offline
- tuzor

- Legendarni građanin
- Pridružio: 03 Sep 2007
- Poruke: 4115
- Gde živiš: U Kraljevstvu duha
|
Oprostite slavljeniku, malo je prekardašio... Zato jedno lako:
Šta (ili KO) povezuje glumce Najdžela Terija, Šon Konerija i Klajv Ovena?
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
|
|
Poslao: 14 Apr 2008 20:22
|
offline
- tuzor

- Legendarni građanin
- Pridružio: 03 Sep 2007
- Poruke: 4115
- Gde živiš: U Kraljevstvu duha
|
Tačno!
Ella, tvoj je red!!!
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 14 Apr 2008 20:33
|
offline
- Pridružio: 17 Jul 2005
- Poruke: 3097
- Gde živiš: "Daleko od Negdje"
|
"Moj nos je ispred mene bar 15 minuta."
Covjek koji je ovo rekao je bio svjestan svoga izgleda ... ali ga to nije sprijecilo da iskreno voli svoju divnu Roxane.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 14 Apr 2008 22:20
|
offline
- Pridružio: 17 Jul 2005
- Poruke: 3097
- Gde živiš: "Daleko od Negdje"
|
Naravno!
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Izvoli dalje ...
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 15 Apr 2008 09:10
|
offline
- Lomova

- Prijatelj foruma
- Pridružio: 23 Dec 2006
- Poruke: 973
|
...
ROKSANA (sedne za jedan sto i umoči svoju maramu u čašu vode):
Hodi!
SIRANO (sedne takođe, više za sebe): Kao nežna majka i sad brigu vodi!
ROKSANA (brišući mu krv sa ruke): Pričajte mi! Dotle krv će da se zbriše! Koliko ih beše?
SIRANO:
Sto njih, možda više!
ROKSANA:
Dalje?
SIRANO:
Ja ne, al' vi da li ćete hteti reći to što niste smeli...
ROKSANA (ne puštajući mu ruku):
Sad ću smeti! Dah prošlosti hrabri srce da ne ćuti.
Ja volim...
SIRANO:
A!...
ROKSANA:
Ali taj to i ne sluti!
SIRANO:
A!.
ROKSANA:
Još ne!
SIRANO:
A!...
ROKSANA:
Skoro biće mu sve jasno!
SIRANO:
A!.
ROKSANA:
I on me voli plašljivo i strasno, ali ne sme reći!
SIRANO:
A!...
ROKSANA:
Vrela vam ruka!... Na usni mu lebdi...
SIRANO:
A!...
ROKSANA (obvije mu ruku maramom):
On je iz puka gde ste vi!
SIRANO:
A!...
ROKSANA (smejući se):
Kadet!
SIRANO:
A!...
ROKSANA:
Reći se može da je uman, hrabar, gord i lep...
SIRANO (ustane, sav bled):
Lep?
ROKSANA:
Bože, šta je vama?
SIRANO:
Ništa! Malo...
(Pokazuje ruku, smešeći se.)
... rana boli!
ROKSANA:
Kažem vam, srce ga moje ludo voli!
...
Morala sam - to mi je jedna od omiljenih ljubavnih scena.Postovala sam samo deo, da ne preteram.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 15 Apr 2008 21:10
|
offline
- tuzor

- Legendarni građanin
- Pridružio: 03 Sep 2007
- Poruke: 4115
- Gde živiš: U Kraljevstvu duha
|
A!...
Izvinjavam se zbog kašnjenja.
"Sa štapom, samo u svom mundiru
On ide moru, izgnanstvu, miru."
Imaju li ovi stihovi ikakve veze sa prethodno postavljenim pitanjem, odnosno odgovorom? Ako imaju, u čemu (ili kome) se veza sastoji?
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 15 Apr 2008 22:39
|
offline
- Lomova

- Prijatelj foruma
- Pridružio: 23 Dec 2006
- Poruke: 973
|
Napisao Edmond Rostan o kralju Petru, mislim... zna se da je Rostan napisao i Sirana.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 16 Apr 2008 06:20
|
offline
- tuzor

- Legendarni građanin
- Pridružio: 03 Sep 2007
- Poruke: 4115
- Gde živiš: U Kraljevstvu duha
|
Тачно!
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Ломова, твој је ред!!!
|
|
|
|
|
|