|
Poslao: 28 Apr 2008 07:40
|
offline
- tuzor

- Legendarni građanin
- Pridružio: 03 Sep 2007
- Poruke: 4115
- Gde živiš: U Kraljevstvu duha
|
Jeste Viki, pokoj mu duši... U sećanju mi je najviše ostala uloga iz filma "Dan četrnaesti" (kada grupu kažnjenika puštaju na dve nedelje, pa se paralelno prate likovi); tu je antologijska scena oproštaja oca (Viktor) i sina (mislim da je Karlo Bulić), prevaranata sa stilom. Kakav Majkl Kejn, koji Stiv Martin...
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Lomova, tvoj je red!!!
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
|
|
Poslao: 28 Apr 2008 14:57
|
offline
- tuzor

- Legendarni građanin
- Pridružio: 03 Sep 2007
- Poruke: 4115
- Gde živiš: U Kraljevstvu duha
|
Zelena za katolike, narandžasta za protestante, a bela za mir među njima?
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 29 Apr 2008 17:05
|
offline
- tuzor

- Legendarni građanin
- Pridružio: 03 Sep 2007
- Poruke: 4115
- Gde živiš: U Kraljevstvu duha
|
Захваљујем!
Први добитник ове песничке награде, у чијој бити је спој традиционалних и савремених токова у српској поезији, је Добрица Ерић. Прошле године награду је добио Ђорђо Сладоје. Поменућу још само непосредну духовну везу са Краљевом.
Како се зове ова награда, и од када се додељује?
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 29 Apr 2008 17:53
|
offline
- Sirius

- Moderator foruma
- Sad radim sve ono što pre nisam stizao.
- Pridružio: 17 Maj 2006
- Poruke: 18901
- Gde živiš: I ja se pitam...
|
Nagrada ''Jelena Balšić''?
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 29 Apr 2008 18:45
|
offline
- tuzor

- Legendarni građanin
- Pridružio: 03 Sep 2007
- Poruke: 4115
- Gde živiš: U Kraljevstvu duha
|
Није та награда.
Манастир у близини Краљева представља ону духовну везу...
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 29 Apr 2008 19:15
|
offline
- tuzor

- Legendarni građanin
- Pridružio: 03 Sep 2007
- Poruke: 4115
- Gde živiš: U Kraljevstvu duha
|
Тачно тако!
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Елкрис, твој је ред!!!
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 29 Apr 2008 19:30
|
offline
- Elkris

- Elitni građanin
- Pridružio: 02 Apr 2007
- Poruke: 1501
- Gde živiš: Pančevo
|
Ako je red red je.
Ostajemo kod nagrada:
Dodeljuje se kao godišnja nagrada za doprinos kulturi Beograda.
Tvorci ove nagrade su Vasko Popa,Radomir Stević Ras i Jevta Jevtović.
A ngrada se zove...?
|
|
|
|
|
|