Cirilica ili latinica ?

7

Cirilica ili latinica ?

offline
  • Pridružio: 04 Apr 2006
  • Poruke: 460

Rijec je o RS, u kojoj se koristi udzbenik iz Srbije. A takav se uzbenik koristi i u Srbiji.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 17 Feb 2006
  • Poruke: 118
  • Gde živiš: Zemun

Вјерујем да је тако! Срби су невјероватан народ! Понекад се стидим што имам два сина јер неће смети да кажу да су Срби и неће моћи писати ћирилицом!

Пиши ћирилицом и буди поносан на њу, само нас поштовање праве традиције може извући из с..ња!



offline
  • SteLLa 
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 28 Apr 2006
  • Poruke: 5

Mislim da je u skoli OK pisati latinicom,a pogotovu u srednjoj.Prema tome ne mogu ti zabraniti,ti pises onim pismom koje tebi odgovara.

offline
  • Pridružio: 17 Feb 2006
  • Poruke: 118
  • Gde živiš: Zemun

У којим случајевима је ОК писати ћирилицом?

offline
  • Pridružio: 04 Apr 2006
  • Poruke: 460

lucijano ::У којим случајевима је ОК писати ћирилицом?


U svim onim u kojima je OK pisati i cirilicu. Znaci ravnopravna upotreba.

offline
  • Pridružio: 17 Feb 2006
  • Poruke: 118
  • Gde živiš: Zemun

Да ли је ти равноправно употребљаваш и да ли на подручјима гдје се некада говорио српскохрватски језик употребљава равноправно ћирилица (мислим на Хрватску и Федерацију)?
Ћирилицу никоме не намећемо, али се боримо да је ми, Срби и Црногорци, користимо!

offline
  • tonca  Male
  • Ugledni građanin
  • Pridružio: 15 Jun 2005
  • Poruke: 410
  • Gde živiš: Novi Beograd/Nis

Ja ravnopravno upotrebljavam cirilicu i latinicu, tako sto kada pisem pisanim slovima pisem cirilicom, a kada pisem stampanim slovima pisem latinicom. :-)

offline
  • Pridružio: 17 Feb 2006
  • Poruke: 118
  • Gde živiš: Zemun

tonca ::Ja ravnopravno upotrebljavam cirilicu i latinicu, tako sto kada pisem pisanim slovima pisem cirilicom, a kada pisem stampanim slovima pisem latinicom. :-) Very Happy Very Happy

offline
  • Lukasz 
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 05 Apr 2006
  • Poruke: 29
  • Gde živiš: Gdynia

lucijano - gde ti je briga?

Hoces da pises cirilicom pisi cirilicom, neko hoce da pise latinicom neka pise latinicom... Bebee Dol

Meni lakse je pisati latinicom... Cool

offline
  • Pridružio: 17 Feb 2006
  • Poruke: 118
  • Gde živiš: Zemun

пиши

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1450 korisnika na forumu :: 88 registrovanih, 10 sakrivenih i 1352 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 20624 - dana 04 Apr 2026 04:18

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 33 bren, 6footboy, ajo baba, Apok, ArchaBasha, Avalon015, avijacija, b_z_b, Bgorando, bigvlada, bojcistv, bpop, Ca6otep, cekic, coaaco, cuvarkuca, DaliborVukadinovic, Dare, Desmond, Djokislav, Doca, dok80, dule10savic, DuškoMraz, efektiva, g_g, gagidjuric, Gitzherai, Gogi_avio, Goxy1, Great White, Hans Gajger, Helket, iceburn, ILGromovnik, istokzapad, Jeremiah, kunktator, Kurgan, kybonacci, Lance Guest, Lazur_01, lord sir giga, Marko43, mean_machine, Medojed, mikidragi, mirkoro, MiroslavD, Mladen55, mm1811, Moldovan, mrvica78, N.e.m.a.nj.a., Ne doznajem se u oružje, nebidrag, nenad81, neutrino, Oscar, pablojepao, padamacki, Paklenica, Parker, Piani Jazzer, ping15, PlayerOne, pobeda, Podljub, Polifon, Regrut Boskica, Remain, royst33, S-G, samo_citam, scimitar19, Shinobi, Smor, strn, Szigetwar, uruk, Veless, veljkovicdani, vidra boy, VJ, Zoran1959, Zorge, |_MeD_|, 1324