Plazma pogon pokreće svemirsku trku

1

Plazma pogon pokreće svemirsku trku

offline
  • Pridružio: 10 Feb 2005
  • Poruke: 3549



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 14 Sep 2012
  • Poruke: 41

meni je ovo 20.000m/s malo sumljivo??! Embarassed
zasto nisu napisali koliko maha?! Embarassed Bebee Dol Bebee Dol



offline
  • Pridružio: 10 Feb 2005
  • Poruke: 3549

avatarx ::meni je ovo 20.000m/s malo sumljivo??! Embarassed
zasto nisu napisali koliko maha?! Embarassed Bebee Dol Bebee Dol


Prilikom određivanja brzine, kada se određuje u mahovima, uzima se temperatura tako da u svemiru to nepije vodu.

Sledeći put razmisli pre nego što lupiš, izvini na izrazu ali sam morao tako.

offline
  • Pridružio: 14 Sep 2012
  • Poruke: 41

izvini ti ali koliko je meni poznato mah je oko 1000km/h (na zemljii i logicno je da bi to trebali napisati)
a to je i lakse za racunanje nego m/s, Bebee Dol Bebee Dol Bebee Dol

offline
  • Pridružio: 26 Avg 2010
  • Poruke: 10622
  • Gde živiš: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building

avatarx ::izvini ti ali koliko je meni poznato mah je oko 1000km/h (na zemljii i logicno je da bi to trebali napisati)
a to je i lakse za racunanje nego m/s, Bebee Dol Bebee Dol Bebee Dol


Jedan mah je jednak 1225 km/h i ta mjera se uglavnom koristi za avione.

offline
  • Pridružio: 10 Feb 2005
  • Poruke: 3549

avatarx ::izvini ti ali koliko je meni poznato mah je oko 1000km/h (na zemljii i logicno je da bi to trebali napisati)
a to je i lakse za racunanje nego m/s, Bebee Dol Bebee Dol Bebee Dol


Citat:U atmosferi zemlje, na temperaturi od 15 stepeni celzijusa, jedan mah je jednak brzini od 340 m/s (1 225km/h ili 761,2 mph).

Mah nije konstanta, brzina zvuka nije neki jedinstven i tačno određen broj, već da zavisi najviše od temperature vazduha , koja opet direktno zavisi od nadmorske visine.

Pošto smo konstatovali da na Zemlji brzina zvuka najviše zavisi od temperature, jedino što nam treba za iznalaženje brzine zvuka na drugoj planeti ili u svemiru jeste model standardne atmosfere za okruženje.

Drugim rečima, NASA i druge svemirske agencije bi morali da sondiraju svemir odnosno drugu planetu kako bi sakupili dovoljno relevantnih podataka o atmosferi da bi se moglo odgovoriti na tvoje pitanje koliko je to Maha.

Sad valjda uviđaš zašto se brzina ne izražava u Mahovima nego u m/s.

A da odgovorim na pitanje koliko je to Maha na Zemlji oko 59 ( 20060m/s ).

offline
  • Pridružio: 26 Avg 2010
  • Poruke: 10622
  • Gde živiš: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building

Nego, šta ovakvi motori koriste kao gorivo?

offline
  • Pridružio: 10 Feb 2005
  • Poruke: 3549

Sass Drake ::Nego, šta ovakvi motori koriste kao gorivo?

Citat:pulsnog plazma motora koji radni na pregrejanim jonizovanim česticama

Ceo proces se startuje električnom energijom koji daje početni impuls, odnosno ,, pali ,, gorivo, u ovom slučaju plazmu.

Po predviđanjima biće potrebno od nekoliko kilovata do nekoliko megavata što se postiže solarnim panelima.

offline
  • Milan
  • Pridružio: 17 Dec 2007
  • Poruke: 14809
  • Gde živiš: Niš

Vladimir ::...brzina zvuka nije neki jedinstven i tačno određen broj, već da zavisi najviše od temperature vazduha , koja opet direktno zavisi od nadmorske visine...Za prostiranje zvuka u vazduhu ovo jeste tako.

Međutim, opšte objašnjenje je da brzina zvuka zavisi od sredine kojom se prostire. Smile
Što je sredina gušća, brzina zvuka je veća. Smile

offline
  • Spy
  • Pridružio: 21 Jul 2007
  • Poruke: 9424
  • Gde živiš: Kako kad

Sve je to lepo i sareno, ali kako misle da se zaustave sa 20Km/s na 0? To je toliko negativno ubrzanje da bi sa ljudima i opremom bilo svasta?

Znam, reci ce te, polako i lagano, ali onda to nije mesec dana, nego dosta, dosta vise smešak ...

P.S. Zvuk se ne rasprostire u vakuumu smešak, tako da je tu njegova brzina 0, znaci mah je 0, odnosno 20Km/s je beskonacno mahova Smile ...

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 962 korisnika na forumu :: 35 registrovanih, 4 sakrivenih i 923 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., antonije64, Arahne, Asparagus, Cassius Clay, comi_pfc, Dimitrije Paunovic, doktor1964, draganl, Dvojac005, hologram, hyla, ikan, kolle.the.kid, krkalon, Kubovac, Leonov, Lucije Kvint, Luka Blažević, Lutvo_Redzepagic, Magistar78, Mcdado, milimoj, NoOneEver Dreams, procesor, Ripanjac, sap, ser.hill, stegonosa, Sumadija34, vathra, VJ, Vlada78, yrraf, Zoca