• Pridružio: 13 Dec 2013
  • Poruke: 7453
  • Gde živiš: ... gde nema vode kad pada kiša...

Napisano: 15 Jan 2022 21:33

Prvi su, uz košarkaše, u kalendarskoj novoj godini nastupili vaterpolisti koji su u prvom kolu plej-of faze, u kojoj igra šest prvoplasiranih timova Superlige, kao gosti savladali Šabac 18:14.

Rival u drugom kolu biće lider, do ovog trenutka neporaženi Novi Beograd.

Dopuna: 17 Jan 2022 20:09

Košarkašice su u nastavku sezone poražene od novosadske Vojvodine 021 52:69.

Sa skorom 8/6 devojke i dalje ostaju na petoj poziciji, a u sledećem kolu gostuju niškom Studentu.

Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline

Napisano: 22 Jan 2022 11:14

Poraz vaterpolista u prvoj utakmici drugog turnira Regionalne lige, Crvena zvezda - Partizan 13:11.

Slabije prve dve četvrtine i veći deo trećeg perioda kada je rival imao i +5 presudili su ishod. Već danas crno-beli igraju protiv spliskog Mornara.

Dopuna: 24 Jan 2022 13:44

Drugi turnir Regionalne lige crno-beli vaterpolisti okončali su ubedljivom pobedom nad splitskim Mornarom 19:8 i ubedljivim porazom od splitskog Jadrana 9:16.

Posle devet odigranih kola, Partizan se nalazi na sedmoj poziciji sa učinkom od četiri pobede i pet poraza, odnosno 12 osvojenih bodova.

***

Košarkašice su slavile na gostovanju u Nišu, Student - Partizan 63:91.

Posle 15. kola crno-bele sa skorom 9/6 i dalje ostaju usamljene na petoj poziciji Prve ženske lige. U 16. kolu, u Beograd stiže ekipa Vrbasa.

offline

Napisano: 26 Jan 2022 13:02

Poraz košarkašica u duelu sa Vrbasom 62:67.

Na neki način viđena je repriza duela iz prvog dela sezone, ali sa obrnutim ulogama, kada su crno-bele u neizvesnoj završnici kao gošće slavile 76:74.

I pored tog poraza Partizan ostaje na petoj poziciji, a u sledećem kolu u Beograd stiže fenjeraš Proleter iz Zrenjanina.

Dopuna: 30 Jan 2022 2:15

Poraz vaterpolista u 2. kolu plej-ofa Superlige, Novi Beograd - Partizan 16:10.

Crno-beli su odlično parirali favoritu, vodili 4:2 nakon prvog perioda, dok je na poluvremenu bilo 8:8. Ipak, u nastavku dolazi do pada u igri što je neminovno dovelo do poraza.

U 3. kolu Partizan će 5. februara ugostiti Vojvodinu.

offline

Pobeda odbojkaša, Partizan - Niš 3:0 (25:19, 25:19, 25:19).

Sa skorom 10/4 i uz meč manje (odloženi meč 14. kola protiv Spartaka u Subotici trebalo bi da bude odigran već prekosutra, 8. februara), crno-beli se nakon 15. kola nalaze na četvrtom mestu Superlige.

U 16. kolu Partizan gostuje Mladom radniku u Požarevcu.

***

Uspeh beleže i odbojkašice koje su sa maksimalnih 3:0 slavile protiv Srema iz Sremske Mitrovice. Nakon neizvesne završnice prvog seta (26:24), devojke su u naredna dva prosto deklasirale rivala (25:12, 25:13) i sada se uz skor 5/9 nalaze na sedmom mestu.

Poput njihovih kolega, i odbojkašice očekuje zaostali meč 14. kola protiv Inđije u gostima u četvrtak 9. februara, a već sledećeg vikenda i redovno 16. kolo kada crno-bele gostuju Ubu.

***

Vaterpolisti su u 3. kolu plej-ofa Superlige savladali Vojvodinu 20:8 (7:0, 3:4, 4:2, 6:2) i sa 18 bodova i dalje se nalaze na drugoj poziciji iza Novog Beograda. U sledećem kolu očekuje ih težak ispit na gostovanju Radničkom u Kragujevcu koji su u prvom delu prvenstva uspeli da savladaju 13:11.

offline

Napisano: 10 Feb 2022 21:03

Poraz odbojkaša u odloženom meču 14. kola, Spartak Subotica - Partizan 3:1.

Crno-beli se sada nalaze u grupi timova sa skorom 10/5 sa Ribnicom iz Kraljeva, Vojvodinom, Spartakom iz Subotice i Radničkim iz Kragujevca, s tim da imaju bod mnaje od Ribnice i Vojvodine, odnosno bod više od Spartaka i Radničkog.

U 16. kolu Partizan će 18. februara ugostiti ekipu Spartaka iz Ljiga.

***

Rukometaši Partizana poraženi su na svom terenu u 1. kolu regionalne SEHA lige od Pelistera iz Bitolja rezultatom 25:23.

Solidna partija crno-belih koji su u pojedinim trenucima bili gotovo ravnopravan rival makedonskom predstavniku. U 2. kolu Partizan će ugostiti i ekipu Zagreba, a u grupi A nalazi se još i slovački Tatran iz Prešova.

Dopuna: 13 Feb 2022 12:24

Poraz odbojkašica na gostovanju u Ubu 1:3.

Crno-bele sa učinkom i dalje su na šestoj poziciji Superlige sa skorom 6/10, a u sledećem kolu dočekuju ekipu Spartaka iz Subotice.

offline

Napisano: 14 Feb 2022 20:44

Pobeda odbojkaša na gostovanju Mladom radniku u Požarevcu 3:1.

Crno-beli sada imaju 11/5 i sada sledi meč sa Spartakom iz Ljiga koji sam prethodno pogrešno najavio.

***

Poraz rukometaša na startu plej-ofa Superlige, Vojvodina - Partizan 28:24.

Aktueln šampion još uvek je definitivno najjači tim u Srbiji, a crno-beli su im tek u pojedinim trenucima uspešno parirali. U završnici domaćin je u jednom trenutku imao i +6. Partizan je u jednom trenutku uspeo da se primakne na tri gola zaostatka, ali je i propustio neke prilike kojima je barem mogao da učini meč neizvesnim.

U 2. kolu crno-beli će ugostiti ekipu Rudara iz Kostolca.

Dopuna: 17 Feb 2022 14:38

Pogrešno sam najavio...

Rukometaši se u 3. kolu sastaju sa Rudarom iz Kostolca, a sinoć su gostovali Šamotu u Aranđelovcu i savladali domaćina rezultatom 35:30.

offline

Prva ženska košarkaška liga, Radivoj Korać - Partizan 68:81

Crno-bele sa učinkom 11/7 zauzimaju peto mesto, a u sledećem kolu ugostiće i gradskog rivala Art Basket.

***

Odbojkaška Superliga, Partizan - Spartak Ljig 3:0

Nakon nekompletnog 17. kola crno-beli trenutno izbijaju na drugo mesto sa samo pobedom manje od lidera Crvene zvezde, a u sledećem kolu očekuje ih neugodno gostovanje Radničkom u Kragujevcu.

***

Odbojkaška Superliga, žene, Partizan - Spartak Subotica 3:0

Crno-bele sada imaju 7/10 i zauzimaju šesto mesto. U 18. kolu imaju priliku da poprave učinak pošto 25. februara gostuju trenutno poslednjem Kleku.

***

Plej-of Superlige rukometaša, Partizan - Rudar Kostolac 31:26

Posle tri odigrana kola crno-beli sa 4 boda trenutno zauzimaju treću poziciju, a 27. februara sledi gostovanje ekipi šabačke Metaloplastike.

***

Plej-of Superlige vaterpolista, Radnički Kragujevac - Partizan 14:13

Imaju za čim da žale crno-beli pošto su pred poslednji četvrtinu imali 11:9 protiv domaćina, a poraz je stigao na pola minuta do kraja.

Partizan se sada sa 18 bodova nalazi na deobi drugog i trećeg mesta sa Kragujevčanima, od kojih ima bolji međusobni skor (13:11, 12:13), a u narednom kolu 12. marta ugostiće Crvenu zvezdu.

offline

Prva ženska košarkaška liga, Partizan - Art Basket 78:84

Crno-bele sa učinkom 11/8 i dalje zauzimaju peto mesto, a u sledećem kolu gostuju kragujevačkom Radničkom.

***

Odbojkaška Superliga, Radnički Kragujevac - Partizan 3:1

Crno-beli su dobro počeli i prvi set rešili u svoju korist, ali je nastavak meča potpuno pripao domaćinu.

Ligaški deo takmičenja Partizan završava na trećem mestu iza Crvene zvezde i Vojvodine, sledi plej-of. Ako ne grešim, rival u plej-ofu trebalo bi da bude Ribnica iz Kraljeva, a bolji iz tog duela sastaće se u polufinalu sa Vojvodinom.

***

Odbojkaška Superliga, žene, Klek - Partizan 0:3

Crno-bele sa skorom 8/10 zauzele su šesto mesto i u plej-ofu sastaće se sa Crvenom zvezdom. Pobednika tog duela u polufinalu očekuje Jedinstvo iz Stare Pazove.

***

Plej-of Superlige rukometaša, Metaloplastika - Partizan 25:29

Posle 4. kola Partizan je izbio na drugu poziciju, a u narednom kolu ugostiće ekipu Radničkog iz Kragujevca.

offline

Prva ženska košarkaška liga, Radnički Kragujevac - Partizan 54:79

Crno-bele sa učinkom 12/8 i dalje su na petom mestu, a u sledećem kolu ugostiće lidera Crvenu zvezdu.

***

Plej-of Superlige rukometaša, Partizan - Radnički Kragujevac 23:25

Posle sjajnog gostovanja u Šapcu, uslediolo je razočaranje na domaćem terenu. Većim delom sureta bilo je izjednačeno, da bi gosti u poslednjih petnaestak minuta napravili +3, što su su do kraja pretvorili u pobedu.

Posle 5. kola crno-beli su pali na četvrto mesto, a 12. marta gostuju ekipi Dubočici u Leskovcu.

***

Regionalna vaterpolo liga

Partizan je imao uspešan pslednji vikend ligaškog dela regionalnog takmičenja. Crno-beli su u Kragujevcu zabeležili sve tri pobede. Savladani su domaćin i aktuelni regionalni prvak Radnički 12:10, Solaris iz Šibenika 10:6 i na kraju Primorac iz Kotora 13:10, pa je takmičenje okončano na šestom mestu sa 21 bodom.

***

Najlepše za kraj, odbojkaši Partizana savladalali su u finalu Kupa Srbije ekipu Mladog radnika iz Požarevca rezultatom 3:1 (25:17, 23:25, 25:15, 25:22) i tako osvojili osmi trofej nacionalnog kupa, prvi nakon 32 godine!

Do finala, crno-beli su redom savladali Metalac Takovo 3:1, zatim Radnički Kragujevac 3:1 i 3:2, i na poene bili bolji od u polufinalu aktuelnog prvaka Vojvodine 3:0 i 0:3 (152:147).

offline

Napisano: 13 Mar 2022 7:27

Pobeda odbojkaša u prvoj utakmici četvrtfinala plej-ofa, savladana je Ribnica iz Kraljeva 3:1.

Drugi meč igra se sutra u Kraljevu.

***

Odbojkašice su poražene u prvom meču četvrtfinala, Crvena zvezda - Partizan - Crvena zvezda 3:0.

Revanš se igra danas.

***

Duel vaterpolista Partizana i Crvene zvezde odložen je zbog problema sa bazenom na Banjici.

Prema prvim najavama, meč 5. kola plej-ofa Superlige trebalo bi da bude odigran u sredu 16. marta.

Dopuna: 14 Mar 2022 10:59

Pobeda rukometaša na neugodnom terenu u Leskovcu, Dubočica - Partizan 30:31.

Nakon nekoliko loših rezultata u prvenstvu i kupu, a zatim i ostavke trenera Maksića, kao i odlaska nekoliko igrača, crno-beli su sinoć nekako iščupali pobedu u Leskovcu, koja zbog svega još više dobija na težini.

Partizan se sada nalazi na trećem mestu sa tri boda manje od vodeće Vojvodine i bodom manje od Radničkog iz Kragujevca. U ovom trenutku prvi cilj je drugo mesto koje bi obezbedilo nastup u regionalnoj SEHA ligi i naredne sezone, iako se, zbog sponzorstva ruskih kompanija i trenutne političke situacije u Evropi, nameće pitanje šta će se do kraja dogoditi sa tim takmičenjem.

U narednom kolu rukometaši dočekuju Dinamo iz Pančeva.

Ko je trenutno na forumu

Ukupno su 753 korisnika na forumu :: 33 registrovanih, 5 sakrivenih i 715 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., Aleksandar Tomić, aramis s, Arsenije, bavar357, branko7, djboj, Dorcolac, gasha, Istman, kaptain, Konda, Krusarac, loon123, Milos82, mkukoleca, operniki, Outis, panzerwaffe, raptorsi, RJ, rkekoke, Rocker, Shinobi, Srpska zauvjek, stegonosa, strn, Tas011, taz1cl, Van, vasa.93, W123, zlatkoa987