• Pridružio: 13 Dec 2013
  • Poruke: 8481
  • Gde živiš: Esgaroth

Napisano: 15 Jan 2022 21:33

Prvi su, uz košarkaše, u kalendarskoj novoj godini nastupili vaterpolisti koji su u prvom kolu plej-of faze, u kojoj igra šest prvoplasiranih timova Superlige, kao gosti savladali Šabac 18:14.

Rival u drugom kolu biće lider, do ovog trenutka neporaženi Novi Beograd.

Dopuna: 17 Jan 2022 20:09

Košarkašice su u nastavku sezone poražene od novosadske Vojvodine 021 52:69.

Sa skorom 8/6 devojke i dalje ostaju na petoj poziciji, a u sledećem kolu gostuju niškom Studentu.

Napisano: 22 Jan 2022 11:14

Poraz vaterpolista u prvoj utakmici drugog turnira Regionalne lige, Crvena zvezda - Partizan 13:11.

Slabije prve dve četvrtine i veći deo trećeg perioda kada je rival imao i +5 presudili su ishod. Već danas crno-beli igraju protiv spliskog Mornara.

Dopuna: 24 Jan 2022 13:44

Drugi turnir Regionalne lige crno-beli vaterpolisti okončali su ubedljivom pobedom nad splitskim Mornarom 19:8 i ubedljivim porazom od splitskog Jadrana 9:16.

Posle devet odigranih kola, Partizan se nalazi na sedmoj poziciji sa učinkom od četiri pobede i pet poraza, odnosno 12 osvojenih bodova.

***

Košarkašice su slavile na gostovanju u Nišu, Student - Partizan 63:91.

Posle 15. kola crno-bele sa skorom 9/6 i dalje ostaju usamljene na petoj poziciji Prve ženske lige. U 16. kolu, u Beograd stiže ekipa Vrbasa.

Napisano: 26 Jan 2022 13:02

Poraz košarkašica u duelu sa Vrbasom 62:67.

Na neki način viđena je repriza duela iz prvog dela sezone, ali sa obrnutim ulogama, kada su crno-bele u neizvesnoj završnici kao gošće slavile 76:74.

I pored tog poraza Partizan ostaje na petoj poziciji, a u sledećem kolu u Beograd stiže fenjeraš Proleter iz Zrenjanina.

Dopuna: 30 Jan 2022 2:15

Poraz vaterpolista u 2. kolu plej-ofa Superlige, Novi Beograd - Partizan 16:10.

Crno-beli su odlično parirali favoritu, vodili 4:2 nakon prvog perioda, dok je na poluvremenu bilo 8:8. Ipak, u nastavku dolazi do pada u igri što je neminovno dovelo do poraza.

U 3. kolu Partizan će 5. februara ugostiti Vojvodinu.

Pobeda odbojkaša, Partizan - Niš 3:0 (25:19, 25:19, 25:19).

Sa skorom 10/4 i uz meč manje (odloženi meč 14. kola protiv Spartaka u Subotici trebalo bi da bude odigran već prekosutra, 8. februara), crno-beli se nakon 15. kola nalaze na četvrtom mestu Superlige.

U 16. kolu Partizan gostuje Mladom radniku u Požarevcu.

***

Uspeh beleže i odbojkašice koje su sa maksimalnih 3:0 slavile protiv Srema iz Sremske Mitrovice. Nakon neizvesne završnice prvog seta (26:24), devojke su u naredna dva prosto deklasirale rivala (25:12, 25:13) i sada se uz skor 5/9 nalaze na sedmom mestu.

Poput njihovih kolega, i odbojkašice očekuje zaostali meč 14. kola protiv Inđije u gostima u četvrtak 9. februara, a već sledećeg vikenda i redovno 16. kolo kada crno-bele gostuju Ubu.

***

Vaterpolisti su u 3. kolu plej-ofa Superlige savladali Vojvodinu 20:8 (7:0, 3:4, 4:2, 6:2) i sa 18 bodova i dalje se nalaze na drugoj poziciji iza Novog Beograda. U sledećem kolu očekuje ih težak ispit na gostovanju Radničkom u Kragujevcu koji su u prvom delu prvenstva uspeli da savladaju 13:11.

Napisano: 10 Feb 2022 21:03

Poraz odbojkaša u odloženom meču 14. kola, Spartak Subotica - Partizan 3:1.

Crno-beli se sada nalaze u grupi timova sa skorom 10/5 sa Ribnicom iz Kraljeva, Vojvodinom, Spartakom iz Subotice i Radničkim iz Kragujevca, s tim da imaju bod mnaje od Ribnice i Vojvodine, odnosno bod više od Spartaka i Radničkog.

U 16. kolu Partizan će 18. februara ugostiti ekipu Spartaka iz Ljiga.

***

Rukometaši Partizana poraženi su na svom terenu u 1. kolu regionalne SEHA lige od Pelistera iz Bitolja rezultatom 25:23.

Solidna partija crno-belih koji su u pojedinim trenucima bili gotovo ravnopravan rival makedonskom predstavniku. U 2. kolu Partizan će ugostiti i ekipu Zagreba, a u grupi A nalazi se još i slovački Tatran iz Prešova.

Dopuna: 13 Feb 2022 12:24

Poraz odbojkašica na gostovanju u Ubu 1:3.

Crno-bele sa učinkom i dalje su na šestoj poziciji Superlige sa skorom 6/10, a u sledećem kolu dočekuju ekipu Spartaka iz Subotice.

Napisano: 14 Feb 2022 20:44

Pobeda odbojkaša na gostovanju Mladom radniku u Požarevcu 3:1.

Crno-beli sada imaju 11/5 i sada sledi meč sa Spartakom iz Ljiga koji sam prethodno pogrešno najavio.

***

Poraz rukometaša na startu plej-ofa Superlige, Vojvodina - Partizan 28:24.

Aktueln šampion još uvek je definitivno najjači tim u Srbiji, a crno-beli su im tek u pojedinim trenucima uspešno parirali. U završnici domaćin je u jednom trenutku imao i +6. Partizan je u jednom trenutku uspeo da se primakne na tri gola zaostatka, ali je i propustio neke prilike kojima je barem mogao da učini meč neizvesnim.

U 2. kolu crno-beli će ugostiti ekipu Rudara iz Kostolca.

Dopuna: 17 Feb 2022 14:38

Pogrešno sam najavio...

Rukometaši se u 3. kolu sastaju sa Rudarom iz Kostolca, a sinoć su gostovali Šamotu u Aranđelovcu i savladali domaćina rezultatom 35:30.

Prva ženska košarkaška liga, Radivoj Korać - Partizan 68:81

Crno-bele sa učinkom 11/7 zauzimaju peto mesto, a u sledećem kolu ugostiće i gradskog rivala Art Basket.

***

Odbojkaška Superliga, Partizan - Spartak Ljig 3:0

Nakon nekompletnog 17. kola crno-beli trenutno izbijaju na drugo mesto sa samo pobedom manje od lidera Crvene zvezde, a u sledećem kolu očekuje ih neugodno gostovanje Radničkom u Kragujevcu.

***

Odbojkaška Superliga, žene, Partizan - Spartak Subotica 3:0

Crno-bele sada imaju 7/10 i zauzimaju šesto mesto. U 18. kolu imaju priliku da poprave učinak pošto 25. februara gostuju trenutno poslednjem Kleku.

***

Plej-of Superlige rukometaša, Partizan - Rudar Kostolac 31:26

Posle tri odigrana kola crno-beli sa 4 boda trenutno zauzimaju treću poziciju, a 27. februara sledi gostovanje ekipi šabačke Metaloplastike.

***

Plej-of Superlige vaterpolista, Radnički Kragujevac - Partizan 14:13

Imaju za čim da žale crno-beli pošto su pred poslednji četvrtinu imali 11:9 protiv domaćina, a poraz je stigao na pola minuta do kraja.

Partizan se sada sa 18 bodova nalazi na deobi drugog i trećeg mesta sa Kragujevčanima, od kojih ima bolji međusobni skor (13:11, 12:13), a u narednom kolu 12. marta ugostiće Crvenu zvezdu.

Prva ženska košarkaška liga, Partizan - Art Basket 78:84

Crno-bele sa učinkom 11/8 i dalje zauzimaju peto mesto, a u sledećem kolu gostuju kragujevačkom Radničkom.

***

Odbojkaška Superliga, Radnički Kragujevac - Partizan 3:1

Crno-beli su dobro počeli i prvi set rešili u svoju korist, ali je nastavak meča potpuno pripao domaćinu.

Ligaški deo takmičenja Partizan završava na trećem mestu iza Crvene zvezde i Vojvodine, sledi plej-of. Ako ne grešim, rival u plej-ofu trebalo bi da bude Ribnica iz Kraljeva, a bolji iz tog duela sastaće se u polufinalu sa Vojvodinom.

***

Odbojkaška Superliga, žene, Klek - Partizan 0:3

Crno-bele sa skorom 8/10 zauzele su šesto mesto i u plej-ofu sastaće se sa Crvenom zvezdom. Pobednika tog duela u polufinalu očekuje Jedinstvo iz Stare Pazove.

***

Plej-of Superlige rukometaša, Metaloplastika - Partizan 25:29

Posle 4. kola Partizan je izbio na drugu poziciju, a u narednom kolu ugostiće ekipu Radničkog iz Kragujevca.

Prva ženska košarkaška liga, Radnički Kragujevac - Partizan 54:79

Crno-bele sa učinkom 12/8 i dalje su na petom mestu, a u sledećem kolu ugostiće lidera Crvenu zvezdu.

***

Plej-of Superlige rukometaša, Partizan - Radnički Kragujevac 23:25

Posle sjajnog gostovanja u Šapcu, uslediolo je razočaranje na domaćem terenu. Većim delom sureta bilo je izjednačeno, da bi gosti u poslednjih petnaestak minuta napravili +3, što su su do kraja pretvorili u pobedu.

Posle 5. kola crno-beli su pali na četvrto mesto, a 12. marta gostuju ekipi Dubočici u Leskovcu.

***

Regionalna vaterpolo liga

Partizan je imao uspešan pslednji vikend ligaškog dela regionalnog takmičenja. Crno-beli su u Kragujevcu zabeležili sve tri pobede. Savladani su domaćin i aktuelni regionalni prvak Radnički 12:10, Solaris iz Šibenika 10:6 i na kraju Primorac iz Kotora 13:10, pa je takmičenje okončano na šestom mestu sa 21 bodom.

***

Najlepše za kraj, odbojkaši Partizana savladalali su u finalu Kupa Srbije ekipu Mladog radnika iz Požarevca rezultatom 3:1 (25:17, 23:25, 25:15, 25:22) i tako osvojili osmi trofej nacionalnog kupa, prvi nakon 32 godine!

Do finala, crno-beli su redom savladali Metalac Takovo 3:1, zatim Radnički Kragujevac 3:1 i 3:2, i na poene bili bolji od u polufinalu aktuelnog prvaka Vojvodine 3:0 i 0:3 (152:147).

Napisano: 13 Mar 2022 7:27

Pobeda odbojkaša u prvoj utakmici četvrtfinala plej-ofa, savladana je Ribnica iz Kraljeva 3:1.

Drugi meč igra se sutra u Kraljevu.

***

Odbojkašice su poražene u prvom meču četvrtfinala, Crvena zvezda - Partizan - Crvena zvezda 3:0.

Revanš se igra danas.

***

Duel vaterpolista Partizana i Crvene zvezde odložen je zbog problema sa bazenom na Banjici.

Prema prvim najavama, meč 5. kola plej-ofa Superlige trebalo bi da bude odigran u sredu 16. marta.

Dopuna: 14 Mar 2022 10:59

Pobeda rukometaša na neugodnom terenu u Leskovcu, Dubočica - Partizan 30:31.

Nakon nekoliko loših rezultata u prvenstvu i kupu, a zatim i ostavke trenera Maksića, kao i odlaska nekoliko igrača, crno-beli su sinoć nekako iščupali pobedu u Leskovcu, koja zbog svega još više dobija na težini.

Partizan se sada nalazi na trećem mestu sa tri boda manje od vodeće Vojvodine i bodom manje od Radničkog iz Kragujevca. U ovom trenutku prvi cilj je drugo mesto koje bi obezbedilo nastup u regionalnoj SEHA ligi i naredne sezone, iako se, zbog sponzorstva ruskih kompanija i trenutne političke situacije u Evropi, nameće pitanje šta će se do kraja dogoditi sa tim takmičenjem.

U narednom kolu rukometaši dočekuju Dinamo iz Pančeva.

Ukupno su 743 korisnika na forumu :: 23 registrovanih, 3 sakrivenih i 717 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Korisnici trenutno na forumu: 357magnum, A.R.Chafee.Jr., Andrija357, babaroga, Bane san, Ben Roj, Boris BM, Brana01, Dannyboy2, Dukelander, elenemste, Georgius, hyla, janbo, krkalon, milutin134, nuke92, operniki, Oscar2, Panter, raptorsi, Rogonos, W123